تور ارزان ترکیه: عملکرد آژانس ها در زمان ممنوعیت تورهای ترکیه

به گزارش مجله عکس، ولی تیموری مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری درباره عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی در زمانی که سازمان میراث فرهنگی اعلام نموده بود تورهای گردشگری ترکیه ممنوع است گفت که تنها با یک آژانس مسافرتی در ایران به علت تخلف در برگزاری تور گردشگری ترکیه آن هم زمانی که برپایی این تور ممنوع شده بود، برخورد شد و غیر از آن آمار دیگری نداریم.

تور ارزان ترکیه: عملکرد آژانس ها در زمان ممنوعیت تورهای ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ارزان ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

مدیرکل نظارت و ارزیابی گردشگری گفت که از عملکرد دفاتر مسافرتی در زمان ممنوعیت تورهای ترکیه راضی بودیم. موارد نقض شده در زمینه برگزاری تورها نیز کم بوده اما همان موارد آنالیز می گردد. در این مدت، شاهد همکاری های خوبی از سوی آژانسداران بودیم هم به علت اعتبار خودشان و هم آنالیز شرایط.

ولی تیموری ادامه داد:

ما برگزاری تورهای گردشگری را ممنوع اعلام نموده بودیم اما بعضی از افراد برای کارهای تجاری یا وقت سفارت، می خواستند به ترکیه بفرایند و نمی توانستیم جلوی آن ها را هم بگیریم. دفاتر خدمات مسافرتی اعتراض نموده بودند که بعضی از افراد برای گردش نمی فرایند بلکه آنجا کار می نمایند. ما اگر برای آن ها جا رزرو نکنیم به وسیله سایت های غیرمجاز اقدام می نمایند و آسیب این موضوع بیشتر خواهد شد با این وجود ممکن است بعضی از دفاتر به صورت موردی نیز تخلفاتی نموده باشند که قانونا در این زمینه وارد شده و برخورد کردیم.

تیموری اعلام کرد که با وجود همه این بحث ها مشاهده کردیم که با وجود آنکه برگزاری تورهای ترکیه ممنوع اعلام شده بود اما دفاتر خدمات مسافرتی کنار ما بوده و یک تصمیم جمعی گرفتیم تا آنکه بالاخره با رایزنی های صورت گرفته و سازمان هواپیمایی و وزارت خارجه این ممنوعیت برداشته شد. موارد نقض شده دراین باره بسیار کم بود و ما هم از دفاتر خدمات مسافرتی تشکر می کنیم که در این زمینه همراهمان شدند.

مدیر کل نظارت و ارزیابی گردشگری به گزارش های دوره ای معاونت گردشگری نیز اشاره نمود و گفت:

نظارت های دوره از فعالیت اداره کل استان ها را در بخش آنالیز و نظارت واحدهای گردشگری از 15 مرداد ماه شروع نموده ایم و تا خاتمه شهریور ادامه خواهد داشت. این نظارت ها شامل آنالیز صدور مجوزها، بازرسی از تأسیسات گردشگری، شرکت در کمیسیون های فنی، درجه بندی تأسیسات و... می گردد. نتیجه این آنالیز ها و عملکرد دفاتر در مدتی که آژانس ها برای برگزاری تورهای ترکیه ممنوعیت داشتند نیز در گزارشی تحلیل می گردد.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2000

به "تور ارزان ترکیه: عملکرد آژانس ها در زمان ممنوعیت تورهای ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ترکیه: عملکرد آژانس ها در زمان ممنوعیت تورهای ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید