قلعه نویی: استقلالی که قرارداد مربی اش 18 میلیارد است، برای آقایان باشد، فدراسیون فوتبال چارچوب ها را حفظ کند

به گزارش مجله عکس، سرمربی تیم سپاهان گفت: افتخارم این است که زمان هایی که استقلال پول نداشت من و چند نفر دیگر ایستادیم و یاری کردیم استقلال شرایط آرمانی پیدا کند, حالا که استقلال پول دارد بگذارید برای آقایان باشد.

قلعه نویی: استقلالی که قرارداد مربی اش 18 میلیارد است، برای آقایان باشد، فدراسیون فوتبال چارچوب ها را حفظ کند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت باشگاه سپاهان, امیر قلعه نویی در گفت و گو با رادیو ورزش گفت: جا دارد از مجموعه سپاهان تشکر کنم. ما سال جاری سال خیلی خوبی داشتیم. باشگاه سپاهان به واقع باشگاه است. نه کلمه فرهنگی را به یدک می کشد و نه کلمه باشگاه را. این باشگاه حدود 2000هزار ورزشکارقهرمانی دارد و من فکر می کنم کمتر باشگاهی باشد یا اصلاً نباشد در ایران که همچین ساختاری داشته باشد در چند رشته قهرمانی داشته باشد چه در آقایان و چه در بانوان. واقعاً باشگاه سپاهان به ورزش ما خدمت می نماید. جا دارد از مدیرعامل محترم کارخانه تشکر کنیم که یکی از دغدغه های اصلی اش باشگاه سپاهان است.

قلعه نویی در خصوص بازی نیمه نهایی جام حذفی مقابل پرسپولیس گفت: ما لیگ را با فراز و نشیب و ناعدالتی هایی که نمی خواهم در این شب های عزیز به آن بپردازم پشت سرگذاشتیم. کم لطفی هایی به ما شد و همه مردم متوجه شدند. واقعا نگاه ها نگاه عدالت محور در فوتبال ما نبود. شما ببینید سیاوش یزدانی را تعلیق می نمایند یک بازی ما نمی توانیم از او استفاده کنیم اما می بینید راجع به تیم های دیگر این مدلی نیست. فوتبال ما دارد به بیراهه می رود. این رفتارها و این ناعدالتی ها و این برگزاری مسابقات به فوتبال ما یاری نمی نماید. مردم هم همه چیز را متوجه شدند. ما قضاوت را به عهده آن ها می گذاریم. ما کارمان را می کنیم و وظیفه مان را انجام می دهیم. همه این جوان ها متعلق به این مملکتند. جوری رفتار کنیم که خدای ننموده خون از دماغ کسی نریزد. اصلا این فوتبال ارزشش را ندارد. من قبلا گفته ام هرچقدر می خواهند به من توهین نمایند اما به هم سنگ نزنند. این چه فرهنگی است؟ آیا شما این را فرهنگ و منطق می دانید که در یک بازی آسیایی به من توهین نمایند؟!

وی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست یک بار برای همواره، همه این مسائلی که در خصوص امیرقلعه نویی مطرح می گردد را خودش پاسخ بدهد، گفت: چه مسائلی مطرح می گردد؟ نه کمیته انضباطی نه کمیته اخلاق نه کمیته های دیگر هیچ وقت روی امیرقلعه نویی نگاه عدالت محور نداشتند. واکنش ندارم. در این چندسال اخیر چقدر کمیته انضباطی علیه امیر قلعه نویی حکم داده است؟ همه آن ها هم قطعی و جریمه! این همه رفتارها علیه من شد چرا دکتر حسن زاده ورود نکرد. کافی است در خصوص یک نفر دیگر باشد. من می دانم چرا، چون در زندگیم راهم را درست می روم. در زندگیم جز خدا و اهل بیت به کسی باج ندادم و این ها نمی خواهند. آدم های این مدلی را نمی توانند تحمل نمایند.

قلعه نویی در ادامه در ارتباط با علی دایی گفت: من اصلا به برخوردهای باشگاه کاری ندارم و اصلا هم به من ربطی ندارد. آن ها مسائل درون خانوادگی خودشان است. در دنیا چند علی دایی داریم؟ او یا حقش است وزیر این مملکت گردد یا حداقل رئیس فدراسیون گردد و باید این ها پله ای شوند که علی دایی رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا گردد. من امیر قلعه نویی که کوچک هستم اما می خواهم بگویم این رفتارها خوب نیست. اصلا من بدترین آدم روی زمین، چه ربطی دارد که در بازی آسیایی این رفتارها انجام گردد؟

سرمربی سپاهان افزود: کدام مسئول ورود نموده است؟ دکترحسن زاده ورود کرد یا آقای تورک ورود کرد؟ اصلا من چیزی نگویم، کدام یک از این آقایان ورود کرد؟ اگر یکی از این کلمات را به خود آقای تورک یا آقای حسن زاده بگویند چه واکنشی نشان می دهند؟ ورویا غفوری یک چیزی در خصوص آقای حسن زاده گفت چند دفعه جوابش راداد؟! اگر به ناموس دوستان توهین نمایند می توانند تحمل نمایند؟ در آخر هم به جای اینکه به من تقدیرنامه بدهند و از من تشکر نمایند که با همه این توهین ها خویشتن داری کردی، تازه من را خواستند که چرا به کنفرانس نرفته است؟! ببینید عدالت در این مملکت چگونه است!

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که آیا فصل آینده در استقلال خواهد بود، گفت تاکید نمود: استقلال جزو خاطرات زندگی من است. افتخارم این است که زمان هایی که استقلال پول نداشت من و چند نفر دیگر ایستادیم و یاری کردیم استقلال شرایط آرمانی پیدا کرد. حالا که استقلال پول دارد بگذارید برای آقایان باشد. تیمی که یک قرارداد مربیش یک میلیون و 200هزار دلار است، که به الان حساب کنید 18 میلیارد است، این استقلال مال آقایان باشد. آن استقلالی که قبلا پول نداشت و مسائل داشت و کسی از 10کیلیومتری آن رد نمی شد برای ما. من خوشحالم زمانی استقلال را گرفتیم که پول نداشت. اعتبار داشتیم. به خاطر خاطر اعتبار مردم، باشگاه، مدیر عاملان وقت و کمی هم بنده توانستیم تیم را با کمترین هزینه پنجاه و پنجم دنیا و در آسیا سوم کنیم. ما بازیکن آوردیم اما پول ندادیم. یعنی نداشتیم که بدهیم.

وی در خصوص اینکه آیا اگر همین حالا باشگاه پیشنهاد سرمربیگری استقلال را به او بدهد قبول می نماید، توضیح داد:من تمام فکر و ذکرم سپاهان است. اولویت یک و دو و سه من سپاهان است. دوست دارم با همه وجود بمانم و این نهالی که کاشتم را بزرگ کنم. هرکجا می رویم نهالش را می کاریم اما بقیه دوستان میوه اش را بر میدارند! این هم اشکال ندارد. من وظیفه ام است که هرجا می روم اول ساختارسازی کنم. تیم هایی هم که رفته ام، حداقل آن تیم یکی دوسال شرایط خوبی داشته و نتایج خوبی گرفته است. برای اینکه دنبال ساختار سازی بودم. سال جاری هم دوست دارم در سپاهان بمانم. هیچ پیشنهادی هم به من نشده و اگر هم بگردد به هیچ پیشنهادی فکر نمی کنم مگر اینکه با سپاهان به توافق نرسم. ولی آن تمایلی که الان به استقلال بیایم را ندارم، فقط و فقط به خاطر آن توهین هایی که شد. از رویانیان بپرسید. از دکتر صدرمحمدی بپرسید که دوباره مدیرعامل مس کرمان شد و من به او تبریک می گویم. مطمئنم در آینده نزدیک مس کرمان را در لیگ برتر خواهید دید. ببینید من چه پیشنهاداتی را به خاطر استقلال رد کردم. حداقل این دو بزرگوار بیایند شهادت بدهند. آن زمان عشق و علاقه داشتم اما ولی وقتی در دوسه نوبت توهین شد دیگر آن عشق و علاقه را ندارم. انشا الله نیروهای جوان و انرژیک بیایند. همانطور که نسلی بازیگری تمام می گردد نسل مربیگری هم بالاخره تمام می گردد. باید نیروهای جوانتر بیایند. من امیدوارم استقلال به خاطر هواداران پیروز باشد.

سرمربی اسبق استقلال در ادامه گفت: پژمان منتظری حرف هایی زد که من نمی خواهم آن ها را باز کنم. پدر استقلال را یک سری صفحات فیک در فضای مجازی درآورده اند. کسانی که آمدند در فضای مجازی استقلال، را این ها به این روز انداختند. با این بودجه، با بودجه 100 میلیاردی آسیا که هیچ شما باید فراتر از آسیا تیمت مطرح بگردد ولی چون در فضای مجازی بودند، تیم استقلال را یکسری در همین فضای مجازی نابود کردند. من متاسفم آن مواقع که من حرف حق زدم و با این آقایان درگیر شدم هیچ کس پشت من نیامد.

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که آیا می گردد ترکیب امیرقلعه نویی به عنوان سرمربی و فرهاد مجیدی به عنوان دستیار را در استقلال تصور کرد، گفت: مربی شدن مانند پدر شدن است. کسی که پدر نباشد هرچقدر از مهر پدری و فرزندی بگویید شاید ده درصد متوجه گردد. مربیگری هم یک بخشش باید به عنوان نفر دوم آن فشار را تحمل کنید و آبدیده شوید تا نفر اول بشوید. خود من در کشاورز، برق تهران، استقلال اهواز که دعا می کنم هرچه زودتر به لیگ برتر برگردد، از اینجاها آغاز و فشارها را تحمل کردم. بحث دوم این است که هرکسی مسئولیت قبول می نماید به عنوان نفر اول، بالاخره یکسری همکارهای خودش را دارد و اینکه بخواهد با کسی ترکیب باشد، من می گویم نه. هرکسی که سرمربی است باید با نفرات خودش و آن هایی که با هم راحت تر هستند کار کند. برای فرهادمجیدی هم چه به عنوان مربی و چه به عنوان مربی آرزوی پیروزیت می کنم. به هرحال خوشحالم الان نسل مربیان جوان و استقلالی دارد به این چرخه اضافه می گردد.

سرمربی اسبق تیم ملی در خصوص ارزیابی اش از حضور ویلموتس روی نیمکت تیم ملی گفت: این سوال را باید کمیته فنی و آن هایی که با او قرارداد بستند پاسخ بدهند. اما در کل بگویم، امیدواریم مسئولان فدراسیون چارچوب ها را تعریف نمایند. در 8سال گذشته و خصوصا 4سال گذشته ما چارچوب نداشتیم که رئیس فدراسیون، دبیر کل و سرمربی درست برعکس بود ولی امیدوارم این بار این اتفاق نیفتد. ایشان هم رزومه خوبی دارد. او مربی تیم ملی بلژیک بوده است. در4سال گذشته چارچوب در بخش فدراسیون فوتبال و سرمربی فوتبال معین نبود. شما ببینید او چقدر همکار تغییر داد، چند دبیر کل تغییر دادیم، چند سرپرست تغییر دادیم و این ها به نظر من هم وجهه فدراسیون را زیر سوال برد و هم انرژی را از سرمربی تیم ملی گرفت. به نظرم اگر صندلی ها معین باشد خیلی راحت تر می توانیم کار کنیم. امیدوارم این بار با آمدن ویلموتس و معین شدن چارچوب ها عملکرد بهتری داشته باشیم.

وی اضافه نمود: البته این دوره جام دنیای خیلی دوره آسانی خواهد بود و ما باید انرژی مان را برای تیم ملی المپیک بگذاریم و اولویت یک فدراسیون فوتبال ما باید تیم ملی امید باشد. ما نفرات خوبی داریم و امیدواریم این بار تیم امیدمان به المپیک برود. چون رفتن به جام دنیای این دوره آسان است. به هرحال فدراسون فوتبال زحمت خودش را کشید اما در خصوص لیگ هیچ عدالتی اجرا نشد.

قلعه نویی در خصوص اینکه معین شد قصد بازگشت به استقلال ندارد و اگر این اتفاق بیفتد، کادرفنی که خودش انتخاب می نماید همراهش خواهد بود، گفت: نه امیر قلعه نویی بلکه هر مربی دیگری باشد همکاران خودش را می برد.ان شاالله برویم به سمتی که از فوتبال لذت ببریم. خواهشم از هواداران، آن هایی که می آیند به من توهین می نمایند این است که بازهم توهین نمایند اما به هم سنگ پرتاب ننمایند. خدای ننموده اتفاقی بیفتد پدرومادرها چکار نمایند؟

وی در واکنش به این جمله که در فضایی که به سرمربی رقیب توهین گردد، همه این اتفاقات می افتند، گفت: کار ازاین حرف ها گذشته است. در یک بازی آسیایی به من توهین شد، شما ببینید چه خبر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 203

به "قلعه نویی: استقلالی که قرارداد مربی اش 18 میلیارد است، برای آقایان باشد، فدراسیون فوتبال چارچوب ها را حفظ کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: استقلالی که قرارداد مربی اش 18 میلیارد است، برای آقایان باشد، فدراسیون فوتبال چارچوب ها را حفظ کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید