مدرسه ای در چین با مسیری مرگبار

به گزارش مجله عکس، بعضی از دانش آموزان چینی مجبورند هر روز مسیری مرگبار را طی نمایند تا به مدرسه برسند. ماجرای آن ها ناراحت نماینده اما امیدبخش است.

مدرسه ای در چین با مسیری مرگبار

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

دانش آموزان در کوه های واقع در استان سیچوآن در جنوب غربی چین برای رفتن به مدرسه مجبورند هر روز توسط یک نردبان نه چندان مستحکم از یک پرتگاه 800 متری پایین بیایند. این جهت دو ساعته آنقدر هولناک است که دانش آموزان مجبور هستند تنها ماهی دو بار به خانه شان برگردند.

روستای اتولور تنها 400 نفر جمعیت دارد و تا چندی پیش کسی آن را نمی شناخت، اما پس از اینکه رسانه های دولتی چین مجموعه ای عکس از آن را منتشر کردند، نام آن بر سر زبان ها افتاد. در آن مجموعه، 15 دانش آموز که بچه ها شش ساله نیز بین آن ها دیده می شد، از یک نردبان سست در حالا بالا رفتن بودند. افراد محلی به آن نردبان آسمان می گویند.

چن جی عکاسی است که به وسیله دوستانش از وجود این روستا و نحوه مدرسه رفتن بچه های روستا باخبر شد. وقتی به چن خبر رسید که بچه های در 14 می قرار است به خانه برگردند، او دوربینش را به دست گرفت و از صعود آسمانی دانش آموزان مدرسه عکاسی کرد.

چن گفته است:

بالا رفتن از آن پرتگاه توسط نردبان کار بسیار دشواری بود. نمی دانم پایین رفتن از آن نردبان چگونه خواهد بود!

در هر سفر، بعضی از والدین مسئولیت نظارت و مراقبت از دانش آموزان را بر عهده می گیرند. چن جی از مقایسه این بچه ها با بچه های پولدار پکن تعجب نموده و می گوید:

به این قضیه فکر کنید. والدین بچه ها در شهر نگران این هستند که مبادا بچه هایشان ناراحت باشند، اما اینجا بچه ها باید جانشان را هر دفعه به خطر بیندازند چراکه هر ثانیه امکان سقوط آن ها وجود دارد.

او می گوید که انگار ترس در وجود این دانش آموزان جایی ندارد. تاکنون فقط یکی از دانش آموزان ترس را احساس نموده و آن زمانی بوده که یکی از دوستانش نزدیک بوده از نردبان سقوط کند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 410

به "مدرسه ای در چین با مسیری مرگبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه ای در چین با مسیری مرگبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید