مسلمانان هند پس از قانون جهاد عشق؛ ترک خانه برای فرار از آزار هندوها

به گزارش مجله عکس، مهاجرت مسلمانان از روستاهایی با اکثریت جمعیت هندو به شهرهای مسلمان نشین هند در حال افزایش است.

مسلمانان هند پس از قانون جهاد عشق؛ ترک خانه برای فرار از آزار هندوها

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

قانون جهاد عشق باعث شده خانواده های مسلمان زیادی خانه های خود را ترک نمایند. این قانون ازدواج میان ادیان را منع می نماید.

به گزارش خبرنگاران، پس از تصویب قانون جهاد عشق حدود 40 خانواده مسلمان در ایالت شمالی اوتار پرادش از تصمیم خود برای ترک روستا و رهایی از آزار و اذیت یک گروه ملی گرای هندو می گویند. در بعضی از ایالات هند قانونی موسوم به جهاد عشق برای ممانعت ازدواج بین ادیان تصویب و تائید شده و منتقدان بسیاری دارد.

جهاد عشق اصطلاحی است که گروه های رادیکال هندو از آن برای متهم کردن مردان مسلمان در تغییر دین زنان هندو استفاده می نمایند. مردان هندو بر این باورند که مردان مسلمان به وسیله ازدواج دین زنان هندو را تغییر می دهند.

روزنامه انگلیسی تلگراف در گزارشی به شرایط مسلمانان یک روستا در یکی از ایالت هند نوشته که در هفته گذشته قانون مبارزه با جهاد عشق را تصویب نموده است.

در هفته گذشته ده ها نفر از گروه هندوی باجرنگ دال در روستای ماوی میرا به خانه یک مغازه دار مسلمان حمله نموده و خانه اش را به گلوله بستند. ظاهرا این مغازه دار مسلمان از دادن سیگار رایگان به چند هندو در این روستا خودداری نموده بود.

مغازه دار و خانواده اش در این حمله آسیب زیادی ندیدند اما اعضای اقلیت مسلمان روستای ماوی میرا در اقدامی فوری تصمیم گرفتند تا روستای خود را ترک نمایند. مسلمانان روی تابلوهای نصب شده روی خانه های خود نوشتند: این خانه برای فروش است. ما در حال مهاجرت از این روستا هستیم.

در ماه های گذشته تصویب قانون جهاد عشق باعث ایجاد تظاهرات و مخالفت های گسترده در هند شده است/ عکس: خبرگزاری فرانسه

سرتاج علم 25 ساله به عنوان یکی از اولین مسلمانان فراری از روستای ماوی میرا در این باره گفت که دیگر در این روستا احساس امنیت نمی نمایند. وی اضافه نمود: جامعه هندو می خواهد ما این روستا را خالی کنیم. آنها مدت هاست که به ما حمله نموده و آزارمان می دهند.

علم گفت: من و همسرم روستایمان ترک کردیم در شهری مسلمان نشین (تحت کنترل مسلمانان) خانه اجاره کردیم. دیگران نیز در حال خروج از روستا هستند.

حدود 600 خانواده در روستای ماوی میرا زندگی می نمایند و در 7 سال گذشته تنش های زیادی بین ساکنان هندو و مسلمان این منطقه وجود داشته است. اما در روزهای اخیر و پس از تصویب قانون جهاد عشق در ایالت شمالی اوتار پرادش، گروه هندوی باجرنگ دال در سخنرانی و دورهمی های خود مسلمانان را غریبه خوانده و بیش از هر زمان دیگری به آنها تاخته اند.

علم در این باره گفت: اوایل درگیری بین هر دو جامعه وجود داشت و هندوها ما را با چوب می زدند اما الان آنها اعتماد به نفس لازم برای حمله مسلحانه را دارند. بهتر است قبل از اتفاق های بدتر، روستا را ترک کنیم.

زمانی که مسلمانان برای ثبت شکایت تیراندازی به پلیس محلی مراجعه کردند بعضی از افسران هندو از آنها خواستند چنین ادعاهایی را کنار گذاشته یا شخصا با این مشکل مقابله نمایند.

عارف مالک یکی از اقوام مغازه دار روستا که مورد حمله مسلحانه قرار گرفته بود، در این باره گفت: خانواده های ما منتظر بازگشت بقیه اقوام از نقاط مختلف هند هستند و پس از آن ما یک مکان امن برای مهاجرت از روستا را پیدا خواهیم کرد.

پلیس ایالت شمالی اوتار پرادش اعمال فشار بر مسلمانان برای چشم پوشی از ماجرای شلیک به خانه یک مسلمان در روستای ماوی میرا را رد کرد و گفت که در زمان تماس تیم مطبوعاتی تلگراف در حال کار روی این پرونده بوده است.

ذاکر علی تیاگی فعال حقوق بشر در این باره می گوید: مهاجرت مسلمانان ایالت اوتار پرادش از روستاهایی با اکثریت جمعیت هندو به شهرهای مسلمان نشین در حال افزایش است.

براساس گزارش شرایط اقلیت های جنوب آسیا در سال 2019، هند پس از لغو خودمختاری مناطق جامو و کشمیر در تابستان سال گذشته از سوی حزب حاکم هندو ـ ملی گرای بهاراتیا جاناتا، به صندلی خطرناک و خشنی برای اقلیت های مسلمان تبدیل شده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1395

به "مسلمانان هند پس از قانون جهاد عشق؛ ترک خانه برای فرار از آزار هندوها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسلمانان هند پس از قانون جهاد عشق؛ ترک خانه برای فرار از آزار هندوها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید