مسکو با فناوری شناسایی صورت کرونا را کنترل می نماید

به گزارش مجله عکس به نقل از رویترز، شهردار روسیه اعلام نموده افراد مشکوک به کرونا با استفاده از فناوری شناسایی صورت کنترل می شوند تا در مدت زمان قرنطینه در خانه یا هتل بمانند.

مسکو با فناوری شناسایی صورت کرونا را کنترل می نماید

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

روسیه به طور موقت ورود شهروندان چینی به این کشور را منع نموده تا از گسترش ویروس جلوگیری کند. اما شهروندان روسی که به کشور خود بازگشته اند حتی در صورت نبود هیچ گونه نشانه ای، باید در قرنطینه 2 هفته ای در خانه بمانند.

به گفته سرگی سوبیانین شهردار مسکو به 2500 فردی که از چین به این شهر پرواز نموده اند ، دستور داده شده در قرنطینه بمانند. درهمین راستا برای جلوگیری از خروج آنها از آپارتمان هایشان، مقامات سعی دارند با استفاده از فناوری شناسایی صورت افرادی که قرنطینه را ترک می نمایند، ردیابی نمایند.

در وب سایت شخصی سوبیانین آمده است: پیروی از دستورات به طور مداوم رصد می گردد. به همین دلیل از سیستم های شناسایی صورت و روش های فنی دیگر استفاده می کنیم.

به گفته او در یکی از موارد تصاویر دوربین مدار بسته نشان داد زنی که از چین بازگشته ، آپارتمانش را ترک کرد تا با دوستانش دیدار کند. مقامات توانستند راننده تاکسی که او را از فرودگاه به خانه برده بود، شناسایی نمایند.

سوبیانین ماه گذشته بیان کرد مسکو از فناوری شناسایی صورت به عنوان بخشی از طرح نظارت امنیتی استفاده می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 830

به "مسکو با فناوری شناسایی صورت کرونا را کنترل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو با فناوری شناسایی صورت کرونا را کنترل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید