هزاران نفر در ایران برای اعتراض کشته می شوند!

به گزارش مجله عکس، رئیس جمهور آمریکا که برای نشست دو روزه به لندن سفر کرده با اتهام زنی مجدد به ایران مدعی شد که در حال حاضر هزاران نفر در ایران فقط به دلیل اعتراض کردن، کشته می شوند.

هزاران نفر در ایران برای اعتراض کشته می شوند!

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که برای نشست دو روزه ناتو به انگلیس سفر کرده، مجدداً با مداخله در امور داخلی ایران اتهام زنی هایی را تکرار کرد.

وی با اشاره به ناآرامی های اخیر ایران مدعی شد: احتمالاً همین حالا که ما در حال صحبت کردن هستیم، ایران در حال کشتن هزاران و هزاران نفر است و به همین دلیل است که آن ها اینترنت را قطع کردند تا افراد نتوانند ببینند آنجا چه خبر است.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا آمریکا قرار است در این خصوص اقدامی انجام دهد، گفت: ترجیح می دهم در حال حاضر چیزی نگویم.

ترامپ در حالی به ایران اتهام کشتار هزاران نفر را می زند که هیچ آمار رسمی از تلفات آشوب های اخیر تاکنون اعلام نشده و آمار های غیرموثقی که رسانه ها و نهاد های غربی مورد ادعا قرار می دهند نیز صد ها نفر از عدد هزار کمتر است.

با اینحال ترامپ ادامه داد: اینکه تعداد اندکی (کشته شوند) بد است، (در ایران) تعداد بیشتری و واقعاً تعداد بیشتری (کشته شدند) که بسیار بد است. اتفاق وحشتناکی است و جهان باید نظاره گر آن باشد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین در ادامه اضافه کرد: رسانه ها باید به ایران بروند و از اوضاع در این کشور مطلع شوند.

*نقدها ماکرون از ناتو توهین آمیز بود

ترامپ همچنین ضمن زننده خواندن اظهارات اخیر امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه درباره ائتلاف ناتو تأکید کرد که هیچ کس بیش از فرانسه به ناتو نیازی ندارد.

ترامپ که برای حضور در نشست دو روزه ناتو به انلگیس سفر کرده است، به اظهارات اخیر ماکرون که گفته بود ناتو دچار مرگ مغزی شده است، واکنش نشان داد.

وی تأکید کرد که هیچ کس به اندازه فرانسه به ناتو نیاز ندارد و آمریکا کشوری است که کمترین منفعت را از ائتلاف سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) می برد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه تأکید کرد که شاهد فاصله دریافت فرانسه از ائتلاف ناتو است و شرح داد: من رابطه خوبی با ماکرون دارم، اما برخی اوقات، حرف هایی را که نباید، می زند.

این مقام آمریکایی تأکید دارد، مسئله ای که مانع همکاری مؤثر میان اعضای ناتو می شود، فقدان تقسیم مسئولیت کافی شرکای اروپایی ائتلاف است.

*اجازه نمی دهم فرانسه از شرکت های آمریکایی سود ببرد

رئیس جمهور آمریکا به طور مداوم از فرانسه و آلمان به دلیل عدم تخصیص بودجه کافی برای دفاع ناتو انتقاد می کند و همچنین در خصوص تصمیم اخیر فرانسه برای مشخص مالیات بر شرکت های بزرگ فناوری آمریکا گفت: در صورتیکه قرار باشد شرکت های آمریکایی مالیات بدهند، به آن ها (فرانسه) اجازه نخواهم داد که از شرکت های آمریکایی منفعت ببرند.

رئیس جمهور آمریکا ضمن انتقاد از عدم مسئولیت پذیری کشور های اروپایی عضو ناتو گفت: اتحادیه اروپا در خصوص تجارت، رفتار بسیار بسیار غیرمنصفانه ای با آمریکا دارد. اینکه در ناتو و در تجارت از ما سوء استفاده کنند درست نیست و ما اجازه این کار را نمی دهیم.

وی ادامه داد: ما در زمینه تجارت با اتحادیه اروپا گفتگو کرده ایم و آن ها باید تغییر رویه دهند وگرنه اوضاع سخت می شود.

*ترکیه می خواست از آمریکا سلاح بخرد، اوباما اجازه نداد

ترامپ همچنین از ترکیه به عنوان عضو خوب ناتو یاد کرد و گفت: من ترکیه را دوست دارم و با رئیس جمهور آن کنار می آیم. او عضو خوب ناتو است.

رئیس جمهور آمریکا به اختلافات اخیر این کشور با ترکیه به دلیل خرید سامانه های روسی اس-400 گفت: ترکیه خواستار خرید سلاح های آمریکایی بود، اما اوبامامانع آن شد و بنابراین آن ها از روسیه خرید کردند.

وی درباره همکاری واشنگتن و آنکارا در مقابله با داعش گفت که ترکیه در عملیاتی که به کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش منتهی شد، ترکیه بسیار پشتیان و مفید بود.

*جانسون عملکرد خوبی در انتخابات 21 آذر خواهد داشت

رئیس جمهور آمریکا همچنین در بخشی از سخنان خود به انتخابات آینده بریتانیا اشاره کرد و گفت که تمایلی به مداخله در انتخابات انگلیس را ندارد، اما بر این باور است که بوریس جانسون نخست وزیر فعلی بریتانیا بسیار توانمند است و عملکرد بسیار خوبی دارد.

وی ضمن حمایت از برگزیت شرح داد: من فکر می کنم بوریس بسیار توانمند است و فکر می کنم که (در انتخابات 12 دسامبر، 21 آذرماه) عملکرد خوبی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 601

به "هزاران نفر در ایران برای اعتراض کشته می شوند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران نفر در ایران برای اعتراض کشته می شوند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید