هفتمین همایش بین المللی وب پژوهی به کار خود پایان داد

به گزارش مجله عکس، خبرگزاری خبرنگاران- هفتمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی توسط دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی طی دو روز به صورت مجازی برگزار گشت.

هفتمین همایش بین المللی وب پژوهی به کار خود پایان داد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، هفتمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی به صورت مجازی روز های چهارشنبه و پنج شنبه 29 و 30 اردیبهشت ماه با تایید IEEE مرکزی در آمریکا توسط دانشگاه علم و فرهنگ برگزار گشت.

مراسم افتتاحیه این کنفرانس صبح چهارشنبه با حضور دکتر سیدستارهاشمی معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر سیدسعید هاشمی رییس دانشگاه علم و فرهنگ، دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری، دکتر مهدی باصولی معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی، دکتر فاطمه عظیم زاده رئیس مرکز اطلاعات علمی، دکتر علیرضا آقابابایی مبارکه معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و فرهنگ و دکتر سید مهدی سجادی فر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و فرهنگ برگزار گشت.

افزایش مشارکت دانشگاه های داخلی و خارجی در هفتمین کنفرانس

آقای دکتر محمدجواد شایگان فرد دبیر کمیته علمی کنفرانس بین المللی وب پژوهی با اشاره با استقبال دانشگاه های داخلی و خارجی از این کنفرانس، گفت: در هفتمین دوره کنفرانس وب پژوهی 159 مقاله از نویسندگان داخلی، ایرانیان خارج از کشور و شرکت کنندگان خارجی دریافت شده است که 29 مقاله منتخب طی دو روز در پنل های تخصصی ارائه شد.

وی اضافه کرد: این کنفرانس از سال 1394 تا به امروز هرساله در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار گشته و مقالات فارسی در پایگاه های SID و ISC و مقالات انگلیسی در پایگاه IEEE Xplore نمایه شده اند.

آقای دکتر شایگان فرد با اشاره با آمار مشارکت دانشگاه های داخلی گفت: در هفتمین کنفرانس وب پژوهی دانشگاه تهران با 35 نویسنده، دانشگاه اصفهان با 22 نویسنده و دانشگاه شهید بهشتی با 19 مقاله بیشترین تعداد نویسندگان مقالات را به خود اختصاص داده اند و از 8 دانشگاه کشور بیش از 10 نفر در کنفرانس وب پژوهی به عنوان نویسنده مشارکت داشته اند.

دبیر کمیته علمی کنفرانس وب پژوهی اضافه کرد: همچنین نویسندگانی از 16 دانشگاه خارجی از استرالیا، هند، آمریکا، چین، مالزی، پاکستان، بلژیک، انگلیس و اسپانیا در هفتمین کنفرانس وب پژوهی مشارکت داشته اند.

در این کنفرانس 28 مقاله به صورت شفاهی در 5 پنل ارایه و در پایان نیز 3 کارگاه آموزشی برگزار گشت.

یادگیری ماشین، یادگیری عمیق در وب؛ سکو های ابری، انبوه و توزیع شده؛ امنیت وب؛ اینترنت اشیا از جمله محور های پنل های ارایه شده در این کنفرانس است.

همچنین کارگاه های مقدمه ای بر پردازش زبان طبیعی توسط عبدالصمد کرامت فر؛ بررسی و معرفی ner و پیاده سازی پروژه تشخیص ner روی متون فارسی توسط محمد دهقانی و مدلسازی، پردازش و کاربرد های هیجان در شبکه های اجتماعی توسط علیرضا منصوری در هفتمین کنفرانس وب پژوهی برگزار گشت.

لازم به ذکر است با پایان کنفرانس، مقالات و ویدئو های مقالات پذیرفته شده در پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) نمایه شدند و و در اسرع وقت به ISC نیز ارسال می شود.

مراحل نمایه سازی مقالات در پایگاه IEEE Xplore شروع شده و دبیرخانه کنفرانس بخشی از مراحل پیش پردازش نظیر کنترل سرقت ادبی و سایر ملزومات اولیه IEEE را انجام داده است و نویسندگان محترم مقالات انگلیسی لازم است جهت نمایه سازی مقالات در پایگاه IEEE Xplore یکسری اقدامات را در اسرع وقت تا پایان روز شنبه اول خرداد ماه انجام دهند که جزییات آن در وبگاه کنفرانس درج شده است.

لازم به ذکر است که کنفرانس وب پژوهی تا به امروز به شکل سالیانه در دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی برگزار گشته است و مقالات فارسی در پایگاه های SID و ISC و مقالات انگلیسی در پایگاه IEEE Xplore نمایه شده اند.

هفتمین کنفرانس وب پژوهی امسال به دلیل شرایط همه گیری کرونا به شکل مجازی برگزار گشت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1685

به "هفتمین همایش بین المللی وب پژوهی به کار خود پایان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفتمین همایش بین المللی وب پژوهی به کار خود پایان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید