واکسیناسیون دریچه ای به بهبود گردشگری

به گزارش مجله عکس، بسیاری از کشورها از زمانی که برنامه واکسن های #کووید19 را اجرا کرده اند، به رونق #گردشگری و بهبود #سفر هم امیدوار شدند.

واکسیناسیون دریچه ای به بهبود گردشگری

به گزارش جهانی سفر به نقل از نیوز گروه اکسپدیا (شرکتی مستقر در آمریکا ارائه کننده برندهای متعدد مسافرتی آنلاین جهانی) گزارش فرایند بهبود سفر خود را در سه ماه دوم سال 2021 منتشر کرده تا از این طریق به بازاریابان سفر در راستا بهبودی کمک کند. در این گزارش تصاویری از آخرین فرایندهای سه ماهه در تغییر رفتارها و نگرش های مسافران در سراسر جهان به اشتراک گذاشته شده که در ذیل به برخی از آن اشاره شده است.

افزایش جستجوها در سطح جهانی

افزایش حجم جستجوهای ماهانه جهانی در سه ماهه اول و دوم ادامه داشته و در سه ماه چهارم بیش از 70 درصد افزایش یافته است. تزریق مداوم واکسن های کووید-19 عامل افزایش جستجوها و تغییر دستورالعمل های سفر در سراسر جهان بوده است. البته در سه ماهه دوم حجم جستجوی جهانی مثبت و با سه ماهه اول و سال 2020 در تضاد شدید است.

نیمی از جستجوهای جهانی در بازه صفر تا 21 روز قرار گرفت زیرا مسافران همچنان در سه ماهه دوم سفرهای نزدیک تر به خانه خود را انتخاب می کردند. با این حال جستجوی جهانی طولانی تر خواهد شد و نشان می دهد که اعتماد به نفس مسافران در حال افزایش است و قصد سفرهای تابستانی دارند و برنامه ریزی سفرهای دورتر را انجام می دهند. جستجوهای جهانی 22 تا 90 روز قبل از تاریخ سفر بیش از 35 درصد از جستجوها را در سه ماهه دوم نشان می دهد که تقریبا 25 درصد در سه ماهه چهارم افزایش یافته است.

55 درصد از جستجوهای بومی در بازه صفر تا 21 روزه قرار داشت؛ در حالی که جستجوهای 22 تا 90 روزه در مقایسه با سه ماهه چهارم تقریبا 20 درصد افزایش یافت. در سطح جهانی جستجو برای مقاصد بین المللی در بازه 31 تا 90 روزه نسبت به سه ماهه اول 30 درصد افزایش یافته است.

علائم مثبت برای سفرهای بین المللی

علاقه مندان همچنان سفرهای داخلی را ترجیح می دهند اما رشد جهانی جستجو در مقاصد بین المللی از مقاصد داخلی در هفته های متعدد در سه ماهه دوم پیشی گرفت. این آمار نشان می دهد که اعتماد مسافران تا حدی به دلیل افزایش نرخ واکسیناسیون و در نتیجه افزایش علاقه و برنامه ریزی برای سفرهای بین المللی در حال افزایش است.

بینش هایی از شاخص ارزش مسافران گروه Expedia نشان می دهد که 60 درصد از کاربران در داخل کشور خود سفر خواهند کرد و 27 درصد در 12 ماه آینده به سفرهای بین المللی خواهند رفت. همچنین نتایج این تحقیقات نشان می دهد که افراد به تعطیلات مختلف از تعطیلات شهری تا اقامت طولانی تر علاقه دارند. چهار از هر 10 نفر متقاضی سفرهای مکرر و کوتاه تر و 28 درصد هم سفرهای کمتر و طولانی تر و بیش از 30 درصد هم ترکیبی از سفرهای کوتاه تر و طولانی تر را خواستار هستند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 2 شهریور 1400 بروزرسانی: 2 شهریور 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1802

به "واکسیناسیون دریچه ای به بهبود گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون دریچه ای به بهبود گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید