پنجمین جشنواره ملی عکس آب برگزار می گردد

به گزارش مجله عکس، پنجمین جشنواره ملی عکس آب هم زمان با بزرگداشت روز ملی آب از سوی مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران برگزار می گردد.

پنجمین جشنواره ملی عکس آب برگزار می گردد

ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب و اصلاح الگوها در جامعه، استفاده از ابزار هنر برای مدیریت مصرف بهینه آب، جلب توجه افکار عمومی نسبت به موضوع حفاظت از منابع آبی و اشاعه حقوق شهروندی و مدیریت مصرف آب شرب و سازگاری با کم آبی از مهم ترین محورهای برگزاری این جشنواره است.

محورهای اصلی این جشنواره، آب و تغییر اقلیم (شعار روز جهانی آب در سال 2020)، تأثیر تغییر اقلیم در بروز وقایع جدی از جمله خشک سالی، سیل، کمبود آب و تهدید امنیت غذایی، آب، فرهنگ و سنت (توجه به حفظ آداب در اجرای سنت ملی و مذهبی مانند خانه تکانی، نوروز، اعیاد و مناسبت ها و …)، مشارکت و حضور مردم و سرمایه های اجتماعی در نگهداری آب، توجه به مصداق های نادرست مصرف کردن و هدر رفت آب در زندگی روزمره، مدیریت مصرف آب در اماکن عمومی (آموزشی، تفریحی، مذهبی و ورزشی)، ارائه الگوی مناسب مصرف و حفظ آب برای بچه ها و نوجوانان، آب و بحران سفره های زیرزمینی (بهره برداری غیراصولی و حفر چاه های غیرمجاز و خشک شدن قنات ها در سال های اخیر) و آلودگی منابع آب با مواد صنعتی و زباله ها و فاضلاب است.

علاقه مندان برای شرکت در جشنواره عکس بزرگداشت روز ملی آب تا 18 بهمن ماه امسال فرصت دارند، آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند.

همچنین متقاضیان به منظور آگاهی از قوانین و مقررات پنجمین جشنواره ملی عکس آب می توانند به سایت رسمی این جشنواره به نشانی www.WaterPic.ir مراجعه نمایند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 739

به "پنجمین جشنواره ملی عکس آب برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین جشنواره ملی عکس آب برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید