چگونه با شوهر لجباز در دوران قرنطینه کنار بیاییم؟

به گزارش مجله عکس، یکی از نگرانی هایی که شاید در دوران کرونا برای برخی بانوان پیش بیاید موضوع برخورد با شوهران لجباز است.

چگونه با شوهر لجباز در دوران قرنطینه کنار بیاییم؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی خبرنگاران ، در دوران قرنطینه غیر از توجه به نکات بهداشتی برای حفظ سلامت جسم به راه چاره هایی برای محافظت از روان خود و همسرمان نیز نیازمندیم. یادگیری مهارت هایی که به ما کسب آرامش، افزایش امید و خوش بینی را بیاموزد از ضرورت بالایی برخوردار است. کمی شوخ طبعی، مثبت اندیشی، تحمل دوران قرنطینه را برای هردوی شما آسان تر کرده و این فضای سنگین را به فرصتی طلایی برای تقویت روابط تبدیل خواهد کرد.

یکی از نگرانی هایی که شاید در این دوران برای برخی بانوان پیش بیاید موضوع برخورد با شوهران لجباز است که کار را تا حدی سخت می کند. دکتر مدحت عبدالهادی کارشناس روابط زناشویی در این باره می گوید:بدون شک برخی امور بین زن و مرد مشترک است که زیر یک سقف به خاطر آن با هم در تعامل هستند، اما اهمیت فضای خصوصی برای هریک را نباید نادیده گرفت؛ بنابراین زنانی که نگران لجبازی های مردان خود هستند درس های طلایی در دوران قرنطینه را خوب فرا گیرند تا بعد این ایام نیز در فرایند زندگی عادی خود از آن استفاده کنند.

گام اول در برخورد با شوهر لجباز

نحوه رفتار شما با شوهر لجباز قدرت تحمل، هوش و هنرتان را در این زمینه به نمایش می گذارد، زیرا تعامل با چنین افرادی به خاطر عدم انعطاف پذیری و تغییر در آن ها بسیار مشکل است. پس این نکته را همیشه به یاد داشته باشید تا به افزایش حس صبوری در شما کمک کند.

بحث با همسر لجباز در این زمان ممنوع

هنگام عصبانیت با شوهر لجباز خود بحث نکنید، چون این اصلا به نفع شما نخواهد بود، به خاطر اینکه مسلما به خاطر جو متشنجی که پیرو عدم کنترل شما بر روی کلمات ناشی از عصبانیتتان پیش می آید او نیز حالت تدافعی به خود گرفته و از هر کلمه شما بر علیه خودتان استفاده خواهد کرد.

فریاد زدن متقابل و برانگیختن حس لجبازی به ضررتان است

احساسات خود را کنترل کرده، ضمن صبور بودن و حفظ خونسردی، اعتماد به نفس داشته باشید. در این جور مواقع توصیه ما به شما این است که راهی غیر مستقیم و بدون دامن زدن به شعله لجبازی او برای رسیدن به خواسته خود پیدا کنید.

هنر انتخاب واژگان در نبرد کلمات با شوهر لجباز

از به کار بردن کلماتی که او را مقصر جلوه دهد یا نشان دهنده اشتباهات وی باشد، مانند (نظر تو درست نیست یا کار صحیح چیزی است که من می گویم) به شدت بپرهیزید و به طور کل در انتخاب واژه ها حین بحث با یک همسر لجباز نهایت دقت را به خرج دهید.

چهره به چهره با شوهر لجباز خود بحث کنم یا نه؟

رو در رو با همسر لجباز خود صحبت کنید، زیرا این کار احتمال بوجود آمدن درک نادرست از کلمات را کاهش می دهد. به عبارتی در مکالمه رو در رو شما بهتر مقصود خود را به قلب او می رسانید و در این روش سوء تفاهم کمتری پیش خواهد آمد.

زمان طلایی برای پیروزی در بحث با شوهر لجباز

6-انتخاب زمان مناسب برای بحث با همسر لجباز کلید نهایی موفقیت در این زمینه است که بسکمک از زنان آن را نادیده می گیرند. حتما از خودتان می پرسید که چه زمانی برای مصاحبه هایی با احتمال ایجاد تنش مناسب است. پاسخ این سوال بسیار ساده بوده و حتما باید آن را آویزه گوش خود کنید. خانم های محترم خانه دار توصیه ما به شما این است که همیشه صبر کنید آقای لجباز منزل اول غذایش را سیر بخورد و بعد شروع به صحبت کردن درباره مسائل بحث برانگیز کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1302

به "چگونه با شوهر لجباز در دوران قرنطینه کنار بیاییم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با شوهر لجباز در دوران قرنطینه کنار بیاییم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید