کبوتر، نوجوان 13 ساله را تا یک قدمی مرگ برد

به گزارش مجله عکس، نوجوان 13 ساله که برای آوردن کبوترش وارد یک زمین کشاورزی متروکه شده بود در تاریکی شب به عمق چاهی 30 متری سقوط کرد.

کبوتر، نوجوان 13 ساله را تا یک قدمی مرگ برد

به گزارش همشهری ، حدود ساعت 10 آدینه شب به آتش نشانی شیراز خبر رسید که پسربچه ای 13ساله به عمق چاهی عمیق سقوط نموده است. این حادثه در روستای داریون از توابع شیراز اتفاق افتاده بود و تیمی از متخصصان چاه نوردی آتش نشانی شیراز به سرعت راهی محل حادثه شدند.

چاهی که پسر نوجوان به داخل آن سقوط نموده بود در یک زمین کشاورزی قرار داشت. زمین خشکی که از مدتی قبل به صورت متروکه رها شده و روی دهانه چاه نیز هیچ حفاظی وجود نداشت.

آنالیز ها نشان می داد که آن شب، پسربچه 13ساله سرگرم بازی با کبوترش بوده که ناگهان کبوتر شروع به پرواز نموده و وارد زمین بایر شده بود. پسربچه نیز در تاریکی هوا برای برگرداندن کبوتر وارد این زمین شده و کمی جلوتر که رفته، ناگهان صدای فریاد او به هوا بلند شده و وقتی اطرافیانش در پی او وارد زمین کشاورزی شده بودند، متوجه شدند که وی به داخل چاه سقوط نموده است.

با این اطلاعات عملیات نجات پسربچه شروع شد. با توجه به عمق زیاد چاه، زمان حکم طلا را داشت و هر لحظه تأخیر ممکن بود به قیمت جان پسربچه تمام گردد. آتش نشان ها در ابتدا و با صدا کردن پسربچه مطمئن شدند که او زنده است، اما هنوز معلوم نبود شدت صدماتی که دیده چقدر است. در این شرایط به سرعت کارگاهی در دهانه چاه برپا کردند و پس از ایمن کردن محل حادثه وارد آن شده و پیروز شدند پسر نوجوان را زنده از داخل چاه بیرون بکشند.

به گفته محمدهادی قانع، رئیس سازمان آتش نشانی شیراز، علت اصلی این حادثه عدم وجود حفاظ و درپورش در دهانه چاه بود، اما خوشبختانه پسر نوجوان با سرعت عمل آتش نشانان در یک عملیات نفسگیر درحالی که دچار صدماتی شده، از چاه خارج شد و از خطر مرگ نجات پیدا کرد. به وسیله نیرو های اورژانس برای درمان به بیمارستان منتقل شد. آتش نشانان نیز بعد از عملیات نجات، علائم هشداردهنده در محدوده این چاه نصب و آنجا را ترک کردند.

خطر چاه های بی حفاظ

چاه های بی حفاظ در زمین های کشاورزی بایر یا باغ ها تا به امروز باعث بروز حوادث مختلفی شده اند؛ حوادثی که گاهی به قیمت جان افراد بی گناه تمام می گردد. 18خردادماه بود که آتش نشانان شیراز در جریان حادثه ای در یکی از باغ های اطراف شهر قرار گرفتند.

پس از حضور تیم های نجات در محل حادثه معلوم شد که خانواده ای برای سرگرمی راهی این باغ شده بودند و بی خبر از وجود چاهی بدون حفاظ در این باغ، اجازه داده بودند که پسربچه 10ساله شان برای بازی از آن ها دور گردد.

اما این پسربچه زمانی که به کنار استخر رفته بود، ناگهان به داخل چاهی بی حفاظ که کنار استخر بود، سقوط کرد و آتش نشانان وقتی پیکر او را از چاه بیرون کشیدند که جانش را از دست داده بود.

در همان روز ها حادثه ای دیگر باز هم در یک زمین بایر رخ داد. ماجرا از این قرار بود که اعضای خانواده ای که برای سفر راهی شیراز شده بودند، در جهت توقف کردند تا پدربزرگ 70ساله خانواده برای استراحت و قدم زدن از ماشین پیاده گردد.

او، اما در تاریکی هوا وارد زمین بایری در کنار جاده شد و ناگهان به عمق چاهی 10متری که بدون حفاظ در آنجا رها شده بود سقوط کرد. با گزارش این حادثه به آتش نشانی شیراز، تیم نجات و چاه نوردی راهی آنجا شدند و پیروز شدند مرد سالخورده را زنده از داخل چاه خارج نمایند.

بعلاوه در حادثه ای مشابه که ماه گذشته در شهر بیضا از توابع شیراز رخ داد، 2برادر اقدام به اجاره یک زمین کشاورزی کردند، اما یک روز که برای لایروبی چاه راهی آنجا شده بودند و سرگرم گذاشتن حفاظ روی دهانه چاه بودند، به علت سستی خاک و بی احتیاطی، یکی از برادر ها به داخل چاه سقوط کرد و متأسفانه در این حادثه جانش را از دست داد.

این حوادث در حالی رخ می دهند که کارشناسان آتش نشانی و ایمنی بار ها به مردم و مالکان باغ ها و زمین های کشاورزی هشدار داده اند که نسبت به ایمن سازی چاه ها دهانه آن ها اقدام نمایند و هرگز چاه ها را بدون قرار دادن حفاظ مناسب در دهانه آن رها ننمایند تا شاهد تکرار چنین حوادثی نباشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مرداد 1401 بروزرسانی: 8 مرداد 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2139

به "کبوتر، نوجوان 13 ساله را تا یک قدمی مرگ برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کبوتر، نوجوان 13 ساله را تا یک قدمی مرگ برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید