کرونا علیه ورزش ایران پس از نوروز 1400

به گزارش مجله عکس، برای اولین بار پس از مدت ها، شاهد افزایش میزان محدودیت های ورزشی در سراسر ایران هستیم، به گونه ای که شدیدترین تعطیلی ها در 47 شهر اجرا خواهد شد.

کرونا علیه ورزش ایران پس از نوروز 1400

به گزارش خبرنگاران، بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا در اولین هفته پس از سرانجام نوروز 1400، تعداد شهرهای قرمز از نظر شیوع ویروس کرونا به عدد 47، تعداد شهرهای نارنجی به عدد 126 و تعداد شهرهای زرد به عدد 247 رسیده است.

طبق جدول گروه های شغلی، مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی در گروه شغلی دو، استخرهای سرپوشیده به عنوان گروه شغلی سه و باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی به عنوان گروه شغلی چهار معین شده اند.

ورزش در مناطق قرمز

بر اساس اعلام رنگ بندی شهرها از نظر شیوع ویروس کرونا، مشاغل دو، سه و چهار یعنی فعالیت مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی در مناطق قرمز ممنوع است.

ورزش در مناطق نارنجی

در شرایط نارنجی یا سطح هشدار 2 محدودیت های مشاغل سطح 3 و 4 در آن ها اجرا می گردد؛ بنابراین استخرهای سرپوشیده به عنوان گروه شغلی سه و باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی به عنوان گروه شغلی چهار در مناطق نارنجی مجاز به فعالیت نیستند.

ورزش در مناطق زرد

همچنین مناطقی که در شرایط زرد قرار دارند شامل محدودیت در سطح شغلی 4 هستند که به باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی مربوط می گردد.

برای مشاهده جدیدترین شرایط شهرها و استان های قرمز و نارنجی از نظر شیوع ویروس کرونا اینجا کلیک کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1616

به "کرونا علیه ورزش ایران پس از نوروز 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا علیه ورزش ایران پس از نوروز 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید