گردشگری مذهبی شاخص ترین برنامه محرم سال جاری یزد

به گزارش مجله عکس، خبرنگاران/یزد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گردشگری مذهبی را شاخص ترین برنامه ماه محرم سال جاری دانست که زمینه گسترش فرهنگ عاشورا و اسلام واقعی را فرآهم نموده است.

گردشگری مذهبی شاخص ترین برنامه محرم سال جاری یزد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش مجله عکس، محمدعلی طالبی در نشست اعضای کمیته گردشگری معنوی مذهبی استان که با هدف تجلیل از نقش آنان در شناساندن رسالت و پیغام عاشورا به گردشگران برگزار گردید، گردشگری مذهبی را برنامه ای شاخص در عزاداری های محرم سال جاری یزد برشمرد و این وضع پسندیده را نتیجه همکاری همه دستگاه های مسئول و مهم تر از همه، مشارکت نهادهای غیردولتی مانند شورای شهر، شهرداری، دبیرخانه یزد حسینیه ایران و راهنمایان تور دانست.

وی گفت: عاشورا سرشار از ظرفیت های فرهنگی و مذهبی است و ترویج فرهنگ عاشورا گسترش روح انسانی اسلام واقعی است.

طالبی با سپاس از میزبانی خوب اماکن مذهبی و حسینیه هایی که میزبان گردشگران بوده اند، اضافه کرد: شاید مسلمان شدن یک گردشگر جلوه بیرونی ترویج فرهنگ اسلام واقعی باشد، اما بی گمان این فرهنگ، در تک تک گردشگران و آن هایی که شنوای خاطرات آن ها هستند، تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: محرّم سال جاری نشان داد اگر از قالب اندیشه های محدود خود بیرون بیائیم و به عاشورا به عنوان رویدادی انسانی با گسترهٔ جهانی نگاه کنیم می توانیم وجوه انسانی و فرهنگی خود را به جهان منعکس و به جای نگرانی از نفوذ فرهنگ بیگانه از همین ظرفیت ها استفاده کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اظهار خرسندی از این که اکنون جامعهٔ یزد به این درک واقعی رسیده که می توانند در آئین های مذهبی پذیرای گردشگران خارجی و داخلی باشند، گفت: این اتفاق نقطه آغازی برای برنامه ریزی مدون در سال های آینده است.

طالبی بیان نمود: بی گمان حضور گردشگر در استان، شهرستان و روستاها به سامان یابی محلات، اصلاح بعضی آسیب ها و بالارفتن فرهنگ اجتماعی مردم می انجامد.

وی دربارهٔ پیشنهادهای کمیته گردشگری در راستای تلاش برای حفظ امنیت گردشگران، با بیان اینکه حتی یک مورد تعرض به گردشگران برای استان، قابل تحمل نیست، گفت: تضمین امنیت گردشگران، نیازمند فرهنگ سازی در بین مردم و نهادینه شدن این باور است که حتی یک فرد اجازهٔ تعرض و ایجاد مزاحمت به گردشگران را ندهد.

طالبی هم چنین به قانون منع ذبح حیوانات در ملأعام اشاره نمود و اضافه کرد: از نظر قانون ذبح حیوانات در ملأعام ممنوع است و باید برای سال های آینده هیئت های مذهبی و مردم، در این باره توجیه شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در انتها سخنان خود، پیرامون برگزاری جشن های ملی، ایرانی و اسلامی که از سوی کمیته گردشگری معنوی مذهبی مطرح شد، اظهار داشت: استان یزد برای ایجاد تعامل میان دستگاه های گوناگون در برگزاری جشن های ایرانی اسلامی اعلام آمادگی می نماید.

در این نشست از اعضای کمیتهٔ گردشگری مذهبی معنوی که در برنامه های مذهبی ایام محرّم نقش آفرینی کردند، با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 20 مرداد 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 692

به "گردشگری مذهبی شاخص ترین برنامه محرم سال جاری یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری مذهبی شاخص ترین برنامه محرم سال جاری یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید