AFC به رای کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ورود می نماید؟

به گزارش مجله عکس، کنفدراسیون فوتبال آسیا با ورود احتمالی به رای پرابهام کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال می تواند تا پیش از جلسه هیات رئیسه با موضوع عزل عزیزی خادم، نقش اساسی در این ماجرا ایفا نماید.

AFC به رای کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ورود می نماید؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، روز پنج شنبه جلسه سرنوشت ساز هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به منظور آنالیز دو موضوع عزل رئیس و انتخاب سرپرست برگزار خواهد شد و در سرانجام تعیین می گردد آیا شهاب الدین عزیزی خادم به طور موقت از جایگاه ریاست این فدراسیون فاصله می گیرد یا جلسه پرسش و پاسخ با قانع کردن اعضای هیات رئیسه همراه خواهد بود.

طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال، در سرانجام پرسش و پاسخ از عزیزی خادم، از اعضای هیات رئیسه رای گیری خواهد شد که در صورت موافقت دو سوم اعضای هیات رئیسه با عزل عزیزی خادم، او به طور موقت خانه نشین خواهد شد و در غیر این صورت، به کار خود در این فدراسیون ادامه می دهد.

در حال حاضر از ترکیب 11 نفره هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، فقط 9 نفر واجد شرایط لازم برای رای دادن هستند و نواب رئیس اول و دوم به دلیل اینکه هنوز از مجمع این فدراسیون، رای اعتماد نگرفته اند، قادر به رای دادن نخواهند بود. در نتیجه در صورتی که 6 نفر از 9 عضو قانونی هیات رئیسه با برکناری عزیزی خادم موافقت نمایند، عزل موقت او اجرا می گردد.

در حال حاضر پنج نفر شامل براتی، موسوی، رضاییان، اصولی و سراجی مکتوب خواهان عزل او شده اند و امیدوارند از میان افشاریان، ماجدی و حیدری، یک نفر دیگر با آن ها همراه گردد.

اخیرا کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال سراجی را به 6 ماه محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم نموده است. اگر این رای را قانونی و موثر بدانیم، در این بین یک سوال با اقدام اخیر کمیته اخلاق پیش آمده است، آیا سراجی قادر به رای دادن در جلسه سرنوشت ساز خواهد بود؟

* مسئله ای که با حضور ناظر AFC حل می گردد

مهرداد سراجی طی روزهای اخیر در نامه ای به شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، جزییات اتفاقات اخیر و تصمیم کمیته اخلاق را در آستانه این جلسه سرنوشت ساز را اطلاع داده است تا مسئول فوتبال آسیا، از چند و چون اتفاقات اخیر آگاه گردد.

از طرفی احسان اصولی، در نامه ای به دبیرکل فدراسیون فوتبال، خواهان حضور نماینده AFC در جلسه مذکور شده تا تصمیم گیری برای عزل عزیزی خادم به صورت کاملا شفاف و زیر نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا اتفاق بیفتد و هیچ شک و شبهه ای در ارتباط با این ماجرا وجود نداشته باشد.

به طور قطع، رای دادن و ندادن سراجی در این جلسه، اهمیت بسیاری خواهد داشت، چرا که در صورت غیبت سراجی و فاقد اثر شدن رای او، تعداد رای دهندگان هیات رئیسه به 8 نفر تقلیل خواهد یافت. در این صورت معادله عزل تا حدودی پیچیده می گردد.

پرسش این است که آیا با توجه به فعالیت غیرقانونی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، AFC یا ناظر احتمالی این نهاد در این جلسه درباره حضور یا عدم حضور سراجی در رای گیری نهایی تصمیمی را اعلام خواهد گرفت؟

اخیرا نایب رئیس کمیته استیناف، از محرومیت این عضو هیات رئیسه به دستور کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در فاصله کوتاه تا جلسه تصمیم گیری برای عزل عزیزی خادم ابراز تعجب نموده بود و اعتقاد داشت این کمیته در تصمیم گیری های خواد باید رعایت انصاف را هم داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 خرداد 1401 بروزرسانی: 9 خرداد 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2082

به "AFC به رای کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ورود می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "AFC به رای کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ورود می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید