اجرای طرح های پتروشیمی نوید آینده ای روشن برای مردم کرمانشاه است

به گزارش مجله عکس، معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح پتروشیمی اسلام آباد غرب گفت: این طرح ده ها واحد صنعتی را به دنبال خود فعال می کند و با برنامه ریزی های وزارت نفت برای توسعه میدان های گاز و اجرای دیگر طرح های پتروشیمی، آینده روشنی برای استان کرمانشاه پیش بینی می شود.

اجرای طرح های پتروشیمی نوید آینده ای روشن برای مردم کرمانشاه است

به گزارش خبرنگار شانا، اسحاق دنیاگیری، عصر امروز (شنبه، 18 بهمن ماه) در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه گفت: اقتصاد کشور در سال های پس از انقلاب اسلامی با مسائل جدی روبه رو شده و بعضی از این مسائل به مسائل ماندگار و بیماری های مزمن اقتصادی تبدیل شده اند که حل آنها نیازمند اصلاحات ساختاری است.

وی افزود: حل مسائل اقتصادی در کنار راهکارهای اقتصادی نیازمند راهکارهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و همکاری قوای سه گانه و نهادهای حاکمیتی است و همه باید عزم خود را جزم کنند تا مسائل اقتصادی کشور حل وفصل شود.

معاون اول رئیس جمهوری شرح داد: در سال های اخیر افزون بر تلاش برای حل مسائل ساختاری که همواره مطرح بوده است، گام هایی جدی برای کاهش تورم، اشتغال زایی و بهبود اقتصادی برداشته شده و دولت تلاش کرد، اقتصاد کشور سال به سال بزرگ تر شود و تورم تک رقمی باشد تا مردم طعم تورم تک رقمی را بچشند.

دنیاگیری با اشاره به اینکه در سه سال اخیر افزون بر بیماری های مزمن اقتصادی با دو پدیده جدید روبه رو شدیم که به شدت اقتصاد کشور را زیر فشار قرار داد، مطرح نمود: یکی از این پدیده ها، تحریم های ظالمانه آمریکا بود که به تعبیر خودشان جنگی اقتصادی علیه ملت ایران به راه انداختند و به واسطه تحریم ها، تحریک های ساختاری در دنیا ایجاد کردند که زهر چشم بگیرند.

وی ادامه داد: زمانی که دولت در حال تلاش برای بی اثر کردن تحریم های ظالمانه آمریکا بود با پدیده جدید دیگری با عنوان کرونا روبه رو شدیم که همه مردم دنیا و اقتصاد دنیای را تحت تاثیر قرار داد و ضربه های سنگینی به اقتصاد همه کشورها وارد کرد.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به آغاز کار اجرای پتروشیمی اسلام آباد غرب گفت: بدون تردید این طرح بزرگ، ده ها واحد صنعتی را به دنبال خود فعال می کند و با برنامه ریزی های وزارت نفت برای توسعه میدان های گازی و اجرای دیگر واحدهای پتروشیمی، آینده روشنی برای استان پیش بینی می شود، پیام این دست طرح ها حرکت به سمت صنعتی شدن استان است.

تکمیل پالایشگاه آناهیتا حق مردم کرمانشاه است

دنیاگیری با اشاره به موضوع پالایشگاه آناهیتا در کرمانشاه افزود: از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء می خواهم که به منظور شتاب در فرایند در پیشرفت پروژه محکم تر پای کار بیاید و در این زمینه آمادگی دارم با حضور سهامداران و پیمانکار نشست هایی برگزار کنم تا این پالایشگاه هرچه سریع تر به نتیجه برسد، تکمیل این پروژه حق مردم کرمانشاه است و قرارگاه خاتم الانبیا با توجه به امکاناتی که دارد می تواند در این زمینه بسیار کمک کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1516

به "اجرای طرح های پتروشیمی نوید آینده ای روشن برای مردم کرمانشاه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح های پتروشیمی نوید آینده ای روشن برای مردم کرمانشاه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید