احتمال دائمی شدن بازدید مجازی از موزه ها

به گزارش مجله عکس، محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه های کشور، درباره برنامه های اداره کل موزه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای روز جهانی موزه ها اظهار کرد: روز 28 اردیبهشت هر سال با عنوان روز جهانی موزه شناخته می شود؛ البته امسال با توجه به آنچه در تقویم دیده می شود، روز 29 اردیبهشت ماه با روز جهانی موزه مصادف شده است و ایکوم جهانی همیشه در رابطه با فرارسیدن این روز شعاری دارد، امسال هم که همه کشور ها با شیوع کرونا و بسته بودن درب موزه ها روبرو شده اند، ما منتظر هستیم که ببینیم ایکوم جهانی در چنین شرایطی چه توصیه ای برای موزه ها دارد.

احتمال دائمی شدن بازدید مجازی از موزه ها

وی ادامه داد: در هر صورت کار هایی که هر ساله در روز جهانی موزه انجام می دادیم به طور قطع تحت تأثیر شیوع کرونا تغییر می کنند و ما نمی توانیم برنامه های روز جهانی موزه را مانند سال های گذشته برگزار کنیم و درصدد برگزاری این برنامه ها به صورت مجازی هستیم. ما در همین رابطه نشست های مشترکی را با ایکوم ایران داریم و بیشترین تمرکز ما روی موزه هایی است که روی معرفی موزه ها در فضای مجازی کار می کنند.

مدیرکل امور موزه های کشور با بیان اینکه قرار است بازدید مجازی از موزه ها دائمی شود، بیان نمود:دائمی کردن این طرح کار آسانی نیست و باید سایت خوبی برای موزه ها شکل بگیرد تا این مراکز فرهنگی و تاریخی بتوانند به صورت آنلاین با مخاطبانشان در تماس باشند. شکل گیری این سایت علاوه بر ایجاد امکان بازدید آنلاین و زنده از موزه ها به تهیه عکس و مطلب نیز نیاز دارد؛ مطالبی که در سایت مذکور خواهند آمد باید به چند زبان ترجمه شوند.

کارگر گفت: سایتی که به موزه ها اختصاص پیدا می کند باید بلافاصله به نیاز هایی که مخاطبانش اعلام می کنند، پاسخ بدهد. هم اکنون با توجه به اینکه امکان بازدید مجازی در دستور کار موزه ها قرار گرفته است در حال فراهم کردن زمینه های افتتاح این سایت هستیم، اما فکر نمی کنم در 29 اردیبهشت ماه سال جاری افتتاح شود.

باشگاه مجله عکس

منبع: گردشبان
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1005

به "احتمال دائمی شدن بازدید مجازی از موزه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال دائمی شدن بازدید مجازی از موزه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید