ادامه بارش ها در کشور به صورت پراکنده، کاهش محسوس دما در شمال شرق کشور

به گزارش مجله عکس، از بعدازظهر امروز تا یکشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است و آدینه دریای خزر نسبتا متلاطم و یکشنبه و دوشنبه مواج است.

ادامه بارش ها در کشور به صورت پراکنده، کاهش محسوس دما در شمال شرق کشور

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده باران در بخشهایی از کشور طی امروز اطلاع داد و گفت که شنبه در بیشتر منطقه ها کشور جوی پایدار حاکم می گردد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز آدینه در بخش هایی از شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق و ارتفاعات البرز بارش پراکنده باران با احتمال رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد که در ارتفاعات بارش برف انتظار می رود.

وی با بیان اینکه بعلاوه طی امروز در دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می گردد، ادامه داد: امروز در منطقه های از غرب و جنوب غرب کشور کاهش کیفیت هوا به دلیل پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، شنبه در بیشتر منطقه ها کشور جوی پایدار حاکم می گردد و تنها در ارتفاعات سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده انتظار می رود.

ضیاییان با بیان اینکه یکشنبه در استان های اردبیل، گیلان، مازندران و غرب گلستان بارش پیش بینی می گردد، اضافه کرد که دوشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات جنوب کرمان و منطقه های ازشمال غرب و سه شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات جنوب کرمان و ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می رود.

وی توضیح داد: امروز در شمال غرب، غرب، شمال شرق، دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر کاهش دما رخ می دهد و روز شنبه دما در این منطقه ها افزایش می یابد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا بعلاوه این را هم گفت که یکشنبه در اردبیل و سواحل دریای خزر و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در شمال شرق کاهش محسوس دما رخ می دهد و در سایر منطقه ها ذکر شده از شنبه تا خاتمه هفته روند تدریجی افزایش دما خواهیم داشت.

بعلاوه به گفته ضیاییان، از بعدازظهر امروز تا یکشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است و آدینه دریای خزر نسبتا متلاطم و یکشنبه و دوشنبه مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا شنبه (26 فروردین) صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 9 و حداکثر دمای 21 و روز یکشنبه (27 فروردین) صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 22 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیائیان در خاتمه گفت: طی امروز و فردابندرعباس با دمای 35 و 32 درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان کشور و شهر کرد با دمای 1 و 2- سردترین مرکز استان است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 فروردین 1402 بروزرسانی: 25 فروردین 1402 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2265

به "ادامه بارش ها در کشور به صورت پراکنده، کاهش محسوس دما در شمال شرق کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بارش ها در کشور به صورت پراکنده، کاهش محسوس دما در شمال شرق کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید