از نظر طب سنتی نارسایی قلبی چه دلایلی دارد؟

به گزارش مجله عکس، در طب نوین برای قوت بخشیدن به قلب به وسیله نصب باطری و روش های جراحی استفاده می نمایند.

از نظر طب سنتی نارسایی قلبی چه دلایلی دارد؟

به گزارش ، نارسایی قلب بدین معنی است که قلب کارایی کافی را ندارد یا به عبارت دیگر قدرت پمپاژ (input & output) مساوی نیست که این بیماری در بزرگسالان و بچه ها مشترک است.

نارسایی قلب در بزرگسالی منجر به شلی دریچه قلب می گردد و احتیاج به باطری پیدا می نماید؛ در خردسالی و در زمان جنینی، قلب کامل شکل نمی گیرد و نوزاد متولدشده دارای نارسایی قلبی است.

نارسایی قلب به دلیل کافی نبودن صفرا در خون است؛ حال هر میزان، صفرای موجود در خونی که در قلب و بدن منتشر می گردد، بیشتر باشد، شتاب شکل گیری قلب (کامل شدن قلب) در جنین بیشتر و قدرت قلب آن نیز بیشتر می گردد که عدم نارسایی قلب در کهنسالی از نتایج آن است.

در طب نوین برای قوت بخشیدن به قلب به وسیله نصب باطری و روش های جراحی استفاده می نمایند، اما در طب سنتی به وسیله افزایش سطح صفرای خون این قوت را به قلب می بخشند.

مصرف عسل به صورت ناشتا می تواند برای درمان نارسایی قلب بسیار مفید باشد؛ شربت عسل و زنجبیل نیز مفید است، چون خشکی زنجبیل باعث می گردد با سرعت بیشتری رطوبت قلب را کاهش دهد.

استفاده از زیتون یا روغن زیتون و انجیر نیز مفید است.

برای درمان به وسیله غذا می توان به ارده با شیره انگور اشاره نمود که به صورت هفته ای 5 وعده باید میل گردد؛ 2 وعده باقی مانده برای استراحت به تن، کم شده است چرا که با میل کردن غذای تکراری اعم از سردی و گرمی، جذب شدن آن در بدن کاهش می یابد.

برای سرعت بخشیدن به درمان می توان از شربت عسل و زعفران بهره جست؛ شربت عسل محلول در عرق بهارنارنج نیز برای درمان و نشاط دهی مناسب است.

به صورت کلی تمام گرمی ها به ویژه گرم و خشکی ها برای درمان مناسب هستند که می توان این گرمی ها را برای افزایش شتاب درمان با عسل طبیعی و یا عسل گیاهی (شیره انگور) میل کرد.

برای درمان به وسیله حجامت به این نکته توجه داشته باشید که حجامت تر توصیه نمی گردد؛ منظور از حجامت تر، حجامت خونگیری است؛ حال اگر علاوه بر نارسایی قلبی با تشخیص مزاج شناس، سودای از بلغم آمده نیز داشته باشد، این حجامت توصیه می گردد، اما حجامت گرم، مفید و مناسب است و منظور از حجامت گرم همان بادکش به ویژه بادکش کتف است.

منبع: تسنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 385

به "از نظر طب سنتی نارسایی قلبی چه دلایلی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از نظر طب سنتی نارسایی قلبی چه دلایلی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید