اغلب آمریکایی ها سیاست های بایدن را عامل افزایش بی سابقه تورم می دانند

به گزارش مجله عکس، بیش از شش نفر از هر 10 آمریکایی شرکت کننده در یک نظرسنجی نو میگویند سیاست های بایدن عامل افزایش تورم در آمریکا است، تورمی که طی 13 سال گذشته بی سابقه بوده است.

اغلب آمریکایی ها سیاست های بایدن را عامل افزایش بی سابقه تورم می دانند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بیش از شش نفر از هر 10 آمریکایی شرکت نماینده در نظرسنجی مورنینگ کانسالت/پالتیکو گفتند سیاست های بایدن عامل افزایش تورم در کشورشان است.

به گزارش وبگاه خبری هیل آمریکا، این نظرسنجی نشان داد 40 درصد آمریکایی ها معتقدند سیاست های بایدن تا حد زیادی مسئول افزایش تورمی است که در بالاترین حد خود در 13 سال گذشته واقع شده است، در حالی که 22 درصد سیاست های وی را تا حدودی مسئول دانستند.

نظرسنجی بعلاوه نشان داد که 18 درصد می گویند سیاست های بایدن خیلی مسئول تورم نیست، در حالی که 10 درصد معتقد بودند سیاست های دولت به هیچ وجه مسئول افزایش تورم در آمریکا نیست.

تنها 38 درصد شرکت نمایندگان در نظرسنجی مذکور گفتند که معتقدند آمریکا در راستا درستی واقع شده است و 62 درصد گفتند کشورشان در راستا اشتباه پیش می رود.

جمهوری خواستار بایدن را مقصر افزایش تورم می دانند و می گویند سیاست های وی این مشکل را تشدید می نماید.

راجر ویکر سناتور ارشد جمهوری خواه در کمیته تجارت سنا قبلاً گفته بود: افزایش قیمت محصولاتی مانند خودرو، بنزین و حتی هدایای کریسمس تأمین هزینه های زندگی را سخت می نماید. با این حال رئیس جمهور و دموکرات ها بودجه و برنامه های بی پروا برای افزایش مالیات را پیش می برند.

نظرسنجی تازه بین 16 اکتبر تا 18 اکتبر (24 تا 26 مهر) با حضور هزار و 998 رای دهنده ثبت شده انجام شد. حاشیه خطا در این نظرسنجی دو درصد بود.

پیش تر نظرسنجی سی بی اس نیوز نشان داد بیش از نیمی از آمریکایی ها تصور می نمایند اقتصاد کشورشان برای دومین ماه متوالی در شرایط بدی واقع شده است و این در حالی است که بیشتر آن ها متقاعد نشده اند که دستور کار داخلی دولت بایدن می تواند اوضاع را بهبود بخشد.

شش نفر از 10 فردی که مورد آنالیز قرار گرفتند، گفتند دولت بایدن توجه کافی به تورم ندارد و آن ها برای بسیاری از کالاها و خدمات هزینه های بالاتری را می پردازند. دو سوم آن ها سیاست دولت آمریکا را عامل احتمالی تورم عنوان کردند.

بایدن در کوشش است طرح بازسازی بهتر خود را به وسیله کنگره پیش ببرد، اما با مخالفت حزب خود روبرو شد و بسته بودجه را به تأخیر انداخت. به گزارش سی بی اس نیوز، تنها حدود یک سوم آمریکایی ها فکر می نمایند که طرح بازسازی بهتر بایدن به طور مستقیم به آن ها یا به کل اقتصاد این کشور یاری می نماید.

طرح جو بایدن شامل نگهداری از بچه ها، مسکن و مزایای مراقبت های بهداشتی، شهریه رایگان کالج های محلی و یارانه های انرژی پاک و بعلاوه برنامه های ساخت زیرساخت است. با این حال، با توجه به افزایش بار بدهی ایالات متحده، برنامه های گسترده مخارج در عین حال نگرانی هایی را در مورد پایداری اقتصاد ایجاد می نماید.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 18 آبان 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1887

به "اغلب آمریکایی ها سیاست های بایدن را عامل افزایش بی سابقه تورم می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اغلب آمریکایی ها سیاست های بایدن را عامل افزایش بی سابقه تورم می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید