اخبار سیاسی

تور ارزان ارمنستان: پیشنهاد پاشینیان برای امضای پیمان صلح بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان

نخست وزیر ارمنستان از پیشنهاد این کشور به جمهوری آذربایجان برای امضای پیمان صلح خبر داده و یادآور شد که با وجود 3 بار کوشش مسکو، باکو هر بار فرایند مشخص خطوط مرزی بین دو کشور را به تأخیر انداخته است.

28 آبان 1400

نیارکی: 97 درصد احتیاج صنعت دارو در داخل کشور فراوری می گردد

معاون وزیر صمت با بیان اینکه 97 درصد احتیاج صنعت دارو در داخل فراوری می گردد، گفت: اگر این مقدار ساخت داخل انجام نشده بود، باید ارز زیادی صرف واردات دارو می شد.

21 آبان 1400

اغلب آمریکایی ها سیاست های بایدن را عامل افزایش بی سابقه تورم می دانند

بیش از شش نفر از هر 10 آمریکایی شرکت کننده در یک نظرسنجی نو میگویند سیاست های بایدن عامل افزایش تورم در آمریکا است، تورمی که طی 13 سال گذشته بی سابقه بوده است.

18 آبان 1400

تور ارمنستان: رئیس جمهور ارمنستان به عربستان سفر کرد

به گزارش خبرنگاران، رسانه های ارمنستان اعلام کردند که آرمن سرکیسیان رئیس جمهور این کشور دیداری کاری از عربستان سعودی انجام داده است.

13 آبان 1400

اعلام دستور کار کمیسیون های مجلس در هفته آینده؛ کدام وزرا به مجلس می فرایند؟

تهران (پانا) - سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان برای هم اندیشی و تشریح برنامه های وزارتخانه خود، هفته آینده در کمیسیون فرهنگی مجلس حضور می یابد.

4 آبان 1400

تور ارمنستان ارزان: سفیر ارمنستان در تهران تغییر کرد

رئیس جمهور ارمنستان به توصیه نخست وزیر این کشور به ماموریت سفیر تام الاختیار ایروان در تهران خاتمه داد و وی را به ارمنستان فراخواند.

26 مهر 1400

تور قطر: علی باقری با قائم مقام وزیر امور خارجه قطر ملاقات کرد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشور، در سفر به قطر با احمد حسن الحمادی قائم مقام وزیر امور خارجه این کشور ملاقات و مصاحبه کرد.

24 مهر 1400

جابجایی رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی بعد از ارزشیابی براساس فراوری فناوری

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: رتبه بندی دانشگاه ها براساس تعداد فناوری موجب جابجایی رتبه دانشگاه ها و سبب شد تا معاونت های تحقیقات و فناوری دانشگاه ها به فکر ارتقای موقعیت خود شوند.

22 مهر 1400

تور دوحه: علی باقری با وزیر خارجه قطر در دوحه ملاقات کرد

علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه امروز در دوحه با وزیر خارجه قطر ملاقات و درباره روابط دوجانبه و راه های تعمیق و توسعه مناسبات بحث و گفتگو کرد.

16 مهر 1400

رتبه بندی معلمان گرفتار در مرحله تأمین بودجه

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اکنون در این مرحله گیر نموده ایم که منابع اقتصادی را برای رتبه بندی تعریف کنیم البته قطعاً 200 هزار میلیارد تومان نیست.

14 مهر 1400

اپل با معرفی آیفون تاشو بازار گوشی های تاشو را متحول می نماید

گوشی های تاشو هنوز نتوانسته اند به اسم بازیگران اصلی بازار گوشی های هوشمند خودی نشان بدهند و با وجود رشد مناسب شان، همچنان بسیاری از کاربران در خرید آن ها تردید دارند. با این حال، شایعات بسیاری از قوی تر شدن احتمال عرضه یک آیفون تاشو به وسیله اپل در سال...

13 مهر 1400

احیای 27 واحد تولیدی راکد و نیمه فعال در استان اردبیل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از احیا و فعالیت مجدد 27 واحد تولیدی راکد و نیمه فعال در سطح استان خبر داد.

11 مهر 1400

تور یونان: برگزاری نشست سیاسی یونان و ترکیه در آنکارا

وزارت خارجه ترکیه از برگزاری نشست سیاسی با یونان در آنکارا طی هفته آینده اطلاع داد.

10 مهر 1400

برگزاری مجمع عمومی عادی سال 1399 ایدرو، برآورد سرمایه گذاری 366 هزار میلیارد و اشتغالزایی 11 هزار نفری

مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان توسعه و نوسازی صنایع ایران برای عملکرد سال اقتصادی منتهی به اسفند 1399 با حضور نمایندگان وزارتخانه های صمت، نیرو، دفاع، اقتصاد، تعاون و سازمان برنامه و بودجه بعلاوه نمایندگان سازمان حسابرسی برگزار گردید.

6 مهر 1400

منتظر واکسن برند نباشید

تهران (پانا) - با توجه به اینکه همچنان فرایند تزریق واکسن با سرعت و شتاب بیشتری صورت می گیرد اما شاهد هستیم که برخی از افراد به دلایل مختلف بر اثر تبلیغات منفی هنوز در تزریق واکسن دچار شک و تردید هستند و همچنان برخی در پی تفاوت های بین واکسن ها می گردند...

29 شهریور 1400

پشت پرده میزبانی عربستان از مسابقات فرمول یک

بسیاری از سازمان های حقوق بشری با انتقادا از اقدامات ورزشی عربستان، آن را تلاشی برای بهبود چهره مخدوش این کشور در زمینه حقوق بشر توصیف می نمایند.

25 شهریور 1400

تور ارزون ترکیه: ترکیه: نیروی محرک خوبی برای بازسازی رابطه با امارات وجود دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه می گوید نیروی محرک مثبتی بر گفتگوهای آنکارا-ابوظبی پیرامون سرانجام دادن به تنش های چند سال اخیر حاکم است و اگر این نیروی محرک حفظ گردد؛ روابط به جهت عادی بازخواهد گشت.

18 شهریور 1400

منطقه ویژه مالی لاهیجان با رویکرد کشاورزی ایجاد می گردد

خبرنگاران/گیلان استاندار گیلان، به تصویب سازمان مسئول منطقه ویژه مالی لاهیجان در جلسه امروز شورای برنامه ریزی و توسعه اشاره و توضیح داد: منطقه ویژه مالی لاهیجان با رویکرد کشاورزی و اولویت کشت گلخانه ای و احداث صنایع تبدیلی ایجاد می گردد.

13 شهریور 1400

کشورهایی که رستوران های زنجیره ای مک دونالد در آن حضور ندارند

در کشوری مثل آمریکا شما به ندرت شهری را پیدا می کنید که در آن رستوران مک دونالد وجود نداشته باشد. اما کشورهایی هم وجود دارند که در آن حتی یک شعبه مک دونالد هم نمی توان یافت . از شرایط مالی گرفته تا صلاح دید سیاسی دولت این کشور ها؛ در ادامه این مقاله 9 کشوری...

4 شهریور 1400

بایدن یک مقام ارشد دولتی منصوب ترامپ را اخراج کرد

رئیس جمهور آمریکا کمیسیونر امنیت اجتماعی این کشور را که منصوب رئیس جمهور قبل بود، اخراج و معاون وی را مجبور به استعفا کرد.

20 مرداد 1400
تعداد: (483)