اخبار سیاسی

نشست روسای دانشگاه ها هفته آینده به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می گردد

وزیر علوم گفت: هفته آینده وزارت علوم نشستی به صورت ویدئو کنفرانس با روسای دانشگاه ها در زمینه همفکری و هم افزایی در زمینه مدیریت شرایط خاص فعلی خواهد داشت.

9 خرداد 1399

آتن: اتحادیه اروپا به وعده های خود به یونان در بحران پناهندگان عمل نکرده است

وزیر کشور یونان این انتقاد را به اتحادیه اروپا وارد کرد که به تعهدات خود در قبال یونان در چارچوب توافق ترکیه با اتحادیه اروپا بر سر مسئله پناهندگان عمل نکرده است.

9 خرداد 1399

امکان افزایش سنوات تحصیلی دانشجویان، حذف درس مجاز شد

معاون آموزشی وزارت علوم از امکان افزایش سنوات تحصیلی دانشجویان با صلاحدید دانشگاه ها اطلاع داد و گفت: در صورت لزوم و با تشخیص معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، افزایش یک نیمسال به سقف سنوات دانشجویانی که به دلیل حذف واحدهای درسی یا عدم امکان برخورداری...

7 خرداد 1399

خبرنگاران روسیه خواهان تداوم رایزنی ها با ایران درخصوص عراق شد

مسکو - خبرنگاران - نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه در گفت وگو با سفیر ایران در روسیه از تمایل کشورش برای ادامه رایزنی ها با تهران در مورد تازه ترین تحولات در عراق و خاورمیانه سخن گفت.

1 خرداد 1399

مرگ بیش از 200 فرد مبتلا به کرونا در انگلیس طی 24 ساعت گذشته، 1228 قربانی تا به امروز

وزارت بهداشت انگلیس از مرگ بیش از 200 بیمار مبتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید 19) در این کشور طی 24 ساعت گذشته اطلاع داد.

28 اردیبهشت 1399

کرونا به دفتر پوتین رسید

کاخ کرملین از ابتلای یکی از کارکنان دفتر ریاست جمهوری روسیه به کرونا اطلاع داد.

28 اردیبهشت 1399

انتشار کتاب خون و باور: پ ک ک و جنگ کردها برای استقلال

خبرنگار سابق رویترز در ترکیه علاوه بر مطالعات کتابخانه ای، بر اساس مصاحبه با صدها عضو پ ک ک اعم از جدا شده، مخالف و موافق کتاب، خون و باور: پ ک ک و جنگ کردها برای استقلال را نوشته است.

27 اردیبهشت 1399

واکنش وزارت خارجه به خبر درگذشت رابرت لوینسون

وزارت خارجه ایران به خبر درگذشت لوینسون مامور سابق اف بی آی واکنش نشان داد.

26 اردیبهشت 1399

خبرگزاری فرانسه: ریاض به دنبال راه حل خروج از باتلاق یمن است

با گذشت پنج سال از شروع جنگ ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی علیه یمن، به نظر می رسد عربستان در باتلاق پرهزینه ای گرفتار آمده بی آنکه هیچ استراتژی ای برای خروج از آن داشته باشد.

25 اردیبهشت 1399

بحث درباره استقلال دانشگاه یک بحث سیاسی است

به گزارش خبرنگاران، بیستمین مناظره فصل سیزدهم مجله تصویری زاویه با موضوع استقلال دانشگاه در ایران از شبکه چهار سیما پخش شد. این گفت وگو با حضور میثم سفیدخوش، استادیار فلسفه غرب دانشگاه شهید بهشتی و علی خورسندی طاسکوه، استادیار مدیریت و برنامه ریزی...

24 اردیبهشت 1399

خبرنگاران آمار بیماران کرونایی در استان بوشهر ثابت ماند

بوشهر- خبرنگاران- دبیرستاد مبارزه با کرونا دراستان بوشهر گفت: براساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار افراد دارای ویروس کرونا تا روز شنبه دوم فروردین ماه 99 در این استان بدون تغییر ثابت ماند.

20 اردیبهشت 1399

برق 6 هزار واحد مسکونی مهر شهرستان بیرجند تأمین شد

خبرنگاران: مجری طرح پست های انتقال شرکت برق منطقه ای خراسان با اشاره به افتتاح پست ماژولار مسکن مهر بیرجند، گفت: برق مورد احتیاج حدود 6 هزار واحد مسکونی مهر بیرجند و مشترکان صنعتی و کشاورز منطقه را تأمین می نماید.

18 اردیبهشت 1399

بحرین مجددا انتقال اتباع این کشور از ایران را لغو کرد

به گزارش خبرنگاران، بحرین مجدداً پرواز بحرینی هایی را که در مشهد سرگردان مانده و از بازگشت آنها -به بهانه کرونا- ممانعت می شود، لغو کرد.

18 اردیبهشت 1399

واکنش ها به مکلف شدن الزرفی برای تشکیل کابینه عراق

خبرنگاران - گروه بین الملل: برهم صالح رئیس جمهوری عراق رسماً عدنان الزرفی را مأمور تشکیل کابینه موقت این کشور کرد.

16 اردیبهشت 1399

وزیر بهداشت انگلیس شرایط مقابله با کرونا را به جنگ جهانی دوم تشبیه کرد

وزیر بهداشت انگلیس در مقاله ای نوشت روحیه مردم این کشور در برابر شیوع کرونا باید مشابه دوران جنگ جهانی دوم و بمباران شهرها توسط ارتش آلمان باشد.

14 اردیبهشت 1399

برگزاری نخستین جلسه قرارگاه بهداشتی و درمانی نیرو های مسلّح

نخستین جلسه قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا علیه السلام نیرو های مسلح برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در ستادکل نیرو های مسلح برگزار گشت.

11 اردیبهشت 1399

محمدی: افزایش کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی در شرایط فعلی امر نادرستی است، برطرف آلودگی هوای پایتخت نیازمند حرکت انقلابی است

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه برطرف آلودگی هوای پایتخت نیازمند حرکت انقلابی است، گفت: افزایش 25 درصدی نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل در شرایط فعلی اشتباه است.

9 اردیبهشت 1399

اموال ایران در کانادا توقیف نشده است

وزیر اقتصاد از کوشش دولت جمهوری اسلامی برای بازستانی حق مردم درخصوص دستبرد به اموال و دارایی ایران در خارج از کشور و ممانعت از تداوم آن اطلاع داد.

8 اردیبهشت 1399

توسعه مراکز نوآوری در حوزه فناوری فضایی

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: توسعه مراکز نوآوری و کسب و کارهای حوزه فضایی را با همکاری دانشگاه ها و بخش خصوصی با جدیت پیگیری می کنیم.

7 اردیبهشت 1399

واکنش منتخب مجلس یازدهم به بازداشت سرپرست حزب اسلام آذربایجان

منتخب مردم تبریز در یازدهمین دوره مجلس گفت: بازداشت حاج الهام علی اف در باکو نشان می دهد که سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در قبال همسایگان باید به نحوی تغییر کند.

5 اردیبهشت 1399
تعداد: (251)