اخبار سیاسی

فارن پالیسی: آمریکا قصد ندارد همه تحریم ها را لغو کند

یک نشریه آمریکایی نوشت که انتظار میرود واشنگتن طرحی را به ایران پیشنهاد دهد که به ازای کاهش بعضی تحریم ها، تهران به تعهدات برجامی خود بازگردد.

19 اردیبهشت 1400

اهمیت اتوبان های آلمان در جهان، گاز دهید و با بیشترین سرعت برانید

نازیها مخترع اتوبان نیستند. ایده ساخت اولین بزرگراه های اتومبیل رو، پس از جنگ جهانی اول و در جمهوری وایمار شکل گرفت.

18 اردیبهشت 1400

مهلت 24 ساعته به اپراتورهای مختل کننده کلاب هاوس

سازمان تنظیم مقررات وزارت ارتباطات با ارسال هشداری به سه اپراتور اصلی کشور به آنها 24 ساعت فرصت داد تا اختلال مشهود در شبکه اجتماعی کلاب هاوس را برطرف کنند.

18 اردیبهشت 1400

ایران و قرقیزستان بر ارتقای همکاری مالی تاکید کردند

تهران (پانا) - وزیر امور خارجه کشورمان در دومین مرحله از سفر به 4 کشور آسیای مرکزی امروز در بیشکک با روسلان کازاکبایف وزیر امور خارجه قرقیزستان ملاقات و درخصوص موضوعات دوجانبه، همکاری ها منطقه ای و موضوعات بین المللی گفت وگو و گفتگو کرد.

11 اردیبهشت 1400

دستور شروع انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا صادر شد

وزیر کشور در ابلاغیه ای به فرمانداران و بخشداران سراسر کشور دستور شروع انتخابات شوراهای شهرو روستا را صادر کرد.

10 اردیبهشت 1400

پاشینیان، گزینه پیشنهادی ائتلاف گام من برای انتخابات ارمنستان

ائتلاف گام من در ارمنستان بار دیگر نیکل پاشینیان، نخست وزیر مستعفی این کشور را به عنوان نامزد انتخابات سراسری معرفی کرد.

7 اردیبهشت 1400

برطرف موانع ساخت مسکن از مهمترین اولویت های سال جاری است

خبرنگاران/فارس مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس یکی از مهمترین اولویت های این اداره کل را پشتیبانی و برطرف موانع ساخت مسکن بیان کرد.

5 اردیبهشت 1400

و صدا، آغاز شد، مروری بر تاریخچه اختراع رادیو در جهان خبرنگاران

محتوای شنیداری از دیرباز مورد توجه بسیاری از مخاطبان بوده است. از نمونه های قدیمی آن می توان به داستان های شنیدنی از نقالان و قصه گویانی که در گذشته بوده اند اشاره کرد. آنچه دانشمندان را به سمت مطالعه و بررسی چگونگی انتقال صدا ترغیب کرد همین علاقه فراوان...

4 اردیبهشت 1400

رایزنی روسای جمهور لبنان و سوریه درباره ترسیم مرزها

وزیر خارجه لبنان در سخنانی از گفت وگوی تلفنی رئیس جمهوری کشورش با همتای سوری وی درباره ترسیم مرزها میان دو کشور اطلاع داد.

4 اردیبهشت 1400

5 فیلم کمدی ساشا بارون کوهن؛ استاد شوخی با موضوع های حساس

کمدین های آمریکایی در سه دهه اخیر دوران پرفراز و نشیبی را پشت سرگذاشته اند. فرایند حضور این بازیگران در فیلم های کمدی همواره فرایندی ثابت و پیروزیت آمیزی نبوده و آن ها نتوانسته اند حضور پیروزیت آمیزشان را در فیلم های کمدی تکرار نمایند. مشهورترین مثال...

2 اردیبهشت 1400

تونس، اعتصاب سه روزه در شهر الکامور ، نامه سرگشاده اعتراض آمیز به قیس سعید

به دنبال تظاهرات و ناآرامی های اجتماعی چند هفته پیش در تونس و انتشار اخباری از دستگیری ها در شهرهای مختلف، تعدادی از فعالان اجتماعی و تونسی های مقیم خارج از کشور، نامه سرگشاده ای خطاب به رئیس جمهور این کشور ارسال کردند.

31 فروردین 1400

بیمه منازل مسکونی از سال آینده اجباری است

اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران در نشست مدیریت بحران استان ایلام با اشاره به بیمه اجباری بیمه منازل مسکونی از سال آینده اجباری استمنازل مسکونی در سال آینده گفت: مالکان باید به وسیله فیش های برق که به اسم آنهاست به وسیله موسسه های بیمه گر ملک خود...

29 فروردین 1400

هوش مصنوعی فایل های ویدئویی را استخراج می نماید

به تازگی فناوری هوش مصنوعی ابداع شده که با استفاده از آن می توان متن، صدا و جزئیات بصری فایل های ویدئویی را تشخیص داده و از آن استخراج کرد.

27 فروردین 1400

پیام نوروزی روحانی به رئیس جمهور تاجیکستان خبرنگاران

رئیس جمهور ایران با ارسال پیامی فرارسیدن نوروز باستانی را به همتای تاجیک و مردم این کشور تبریک گفت.

25 فروردین 1400

اعتراضات ضد فرانسه، پاکستان را فلج کرد

هزاران پاکستانی به دلیل چاپ کاریکاتور موهن به پیامبر اسلام در رسانه های فرانسه، جاده های اصلی و راه آهن در پاکستان را مسدود نموده و با پلیس درگیر شدند.

25 فروردین 1400

تاکید پاپ به ارتش میانمار برای آزادی زندانیان سیاسی

پاپ فرانسیس امروز (دوشنبه) در موضع گیری جدید درباره وقایع میانمار به رهبران ارتش این کشور تاکید کرد تا زندانیان سیاسی را آزاد کرده و جهت قطع شده کشور به سوی دموکراسی را از سر بگیرند.

20 فروردین 1400

فراهم سازی مقدمات برگزاری انتخابات پارلمانی در ارمنستان

در حالی که مجلس ارمنستان به لغو شرایط نظامی اعلام شده در جریان درگیری های نظامی قره باغ رأی داد، سرکیسیان و پاشینیان باردیگر درباره برگزاری انتخابات پیش از موعد مجلسی در این کشور گفت وگو کردند.

17 فروردین 1400

کرونا در اروپا، از افزایش بستری شدگان در اورژانس ها تا برگزاری آنلاین نشست سران اروپایی

نشست روز پنج شنبه سران اتحادیه اروپا به دلیل شرایط وخیم کرونایی در بسیاری کشورها به صورت آنلاین برگزار می گردد و رسانه های اروپایی هم از افزایش بستری شدگان کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه در کشورهای اروپایی از جمله آلمان و رومانی خبر می دهند.

16 فروردین 1400

جریمه 1000 پوندی در انتظار رانندگان انگلیسی فعال در شبکه های اجتماعی جریمه 1000 پوندی در انتظار رانندگان انگلیسی فعال در شبکه های اجتماعی

پلیس انگلیس برای رانندگانی که در شبکه های اجتماعی پست هایی درباره سرعت گیر ها یا موانع پلیس ارسال می نمایند جریمه ای 1000 پوندی در نظر گرفته است.

16 فروردین 1400

اندیشمندان ایرانی را روایت نمی کنیم، آیینه ای در برابر تاریخ تحولات دو سده اخیر ایران گذاشتیم

به گزارش خبرنگاران مجموعه چشم اندازهای فرهنگ معاصر ایران که در سی وهشتمین جایزه کتاب سال ایران شایسته تقدیر شناخته شد، مشتمل بر سه جلد با عناوین از تمنای اسطوره تا تقلای جامعه، ایران در گذر از گذشته به آینده؛ تفاهم ملی یا نزاع بی انتها و فرهنگ ایرانی...

12 فروردین 1400
تعداد: (433)