اخبار سیاسی

حملات تند رهبر حزب کارگر انگلیس علیه جانسون

رهبر حزب کارگر انگلیس گفت، نخست وزیر این کشور به جامعه آسیب وارد کرده و اگر ثابت شود که مجلس را فریب داده باید استعفا کند.

10 اردیبهشت 1401

شهرهای هوشمند؛ روی دیگر حکمرانی اینترنت

به گزارشخبرنگاران؛ شهر هوشمند از جمله مباحثی است که این روزها از سوی کارشناسان بسیاری مورد آنالیز قرار گرفته است. پای بحث پیرامون شهر هوشمند در مجمع حکمرانی نیز به میان آمد. در روز نخست این رویداد، متخصصان درباره مفهوم شهرهای هوشمند بحث هایی را شکل...

5 اردیبهشت 1401

بررسی وعده های خودرویی یک ماه بعد از رشد قیمت

تهران (پانا) - یک ماه از افزایش 18 درصدی قیمت خودرو می گذرد. این یک ماه از آن جهت دارای اهمیت است که برخلاف قیمت گذاری شورای رقابت، تغییرات قیمتی این بار با وعده و وعیدهای زیادی از سوی وزارت صمت همراه بود؛ وعده رشد تولید، تنظیم بازار و در نهایت تکمیل محصولات...

4 اردیبهشت 1401

راهکاری برای سهامدارانی که سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند

تهران (پانا) - شرکت سپرده گذاری مرکزی اطلاعاتی را درباره واریزی سودهای سال گذشته سهام عدالت ارائه داده و اعلام نموده است سهامدارانی که سود سال گذشته خود را دریافت ننموده اند، هر چه زودتر نسبت به اصلاح شماره شبای خود در سامانه سجام و سامانه سهام عدالت...

30 فروردین 1401

قطع دسترسی بعضی دانشگاه های ایران به پایگاه های علمی

مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم از قطع دسترسی بعضی دانشگاه ها به پایگاه های علمی جهان اطلاع داد و گفت: در کوشش برای تامین اعتبار آن در سال 1401 هستیم.

24 فروردین 1401

آماده باش مراکز بهداشتی؛ فرایند مبتلایان به کرونا صعودی شد

معاون بهداشت وزارت بهداشت از ابلاغ مصوبات اخیر ستاد ملی کرونا به معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی و اعلام آماده باش به تمام مراکز بهداشتی کشور با ورود به موج ششم کرونا خبر داد.

7 فروردین 1401

اعتراض فعالان صنعت آرد از تثبیت هفت ساله قیمت

در نشست اخیر کمیته تخصصی شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اعتراض واحدهای تولیدکننده آرد نسبت به بی توجهی دولت به تامین خسارت های ناشی از مابه التفاوت بهای تمام شده آرد و قیمت دستوری آن، آنالیز شد.

5 فروردین 1401

سقوط هلی کوپتر؛ وزیر 12 ساعت شنا کرد و خود را نجات داد

بالگرد حامل وزیر ماداگاسکاری روز گذشته در آب های شمال شرقی جزیره سقوط کرد، اما ژنرال سرژگِلِه و یکی از افسران همراه او پیروز شدند با شنا خود را به خشکی برسانند.

24 اسفند 1400

ساختار تازه وزارت صنعت، چابک سازی و کاهش تصدی گری را محقق نکرده است

نشست شورای راهبری بهبود محیط کسب و کار با دستور کار آنالیز طرح تغییر ساختار وزارت صنعت، معدن و تجارت و با حضور معاون هماهنگی و محیط کسب وکار این وزارتخانه برگزار گردید.

12 اسفند 1400

تایم لپس یک روز در زاگرب

زاگرب مرکز کرواسی و یکی از شهرهای مهم اروپا به لحاظ مالی است. جاهای دیدنی زاگرب که بناهای مدرن و باستانی را شامل می گردد، زیبایی منحصربه فردی به این شهر بخشیده است.

9 اسفند 1400

جلسه اعضای هیئت مدیره استقلال و پرسپولیس با وزیر ورزش

نشست هم اندیشی مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با وزیر ورزش و جوانان برگزار گردید.

6 اسفند 1400

انسولین قلمی در کشور فراوری شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، زهره افسرطلا قائم مقام مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان، در خصوص محصول انسولین قلمی این شرکت گفت: شرکت ما با آگاهی از ارزبری واردات انسولین و نیز فرایند رو به رشد آمار دیابت در کشور، فراوری ماده اولیه انسولین...

29 بهمن 1400

برگزاری نشست راهکارهای توسعه ورزش همگانی در دانشگاه علامه طباطبائی

به مناسبت هفته پژوهش، نشست راهکارهای توسعه ورزش همگانی در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه علامه طباطبایی با حضور استادان، اندیشمندان، پژوهشگران، دانشجویان و مدیران ورزش کشور به صورت مجازی برگزار گردید.

23 بهمن 1400

مخبر در گفت وگوی زنده با مردم اصفهان: دولت در پی حل مشکل زاینده رود است

تهران (پانا) - معاون اول رئیس جمهوری تاکید نمود که دولت با جدیت در پی حل مشکل زاینده رود است.

21 بهمن 1400

تور ارمنستان ارزان: موضوع داغ حذف ویزا میان ایران و کشورهای ارمنستان و روسیه

کوشش های ایران برای حذف ویزا با کشورهای همسایه کم کم به ثمر می نشیند،ولی در این راستا پستی بلندی های بسیاری وجود دارد که تنها زمان و پیگیری مستمر می تواند راهگشای آن باشد.با هم به آنالیز اخبار اخیر می پردازیم.سفر بی ویزا بین ایران و ارمنستان

4 بهمن 1400

نیوزیلند و استرالیا حباب مسافرتی ایجاد می نمایند ، راه کارهای تازه برای سفر رفتن و فرار از کرونا

تعطیلات واقعی ممکن است برای بعضی از مسافران، خیلی دور نباشد. گرچه محدودیت های سفر در بسیاری از کشورها به دلیل ویروس کرونا وجود دارد، حداقل دو کشور وجود دارند که ممکن است در آینده نزدیک مرزهای خود را باز نمایند: استرالیا و نیوزلند.

28 دی 1400

هنوز به صورت واقعی گردشگری مالی در استان مازندران نداریم

استاندار مازندران با اشاره به اینکه هنوز به صورت واقعی گردشگری مالی در استان نداریم، گفت: به صورت غیرمستقیم از قبل سفر گردشگران در سال بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان عاید مردم استان می گردد.

28 دی 1400

میزانسن ها در فیلم قهرمان اصغر فرهادی مشابه تله فیلم تلویزیونی است

مازیار فکری ارشاد و محمدتقی فهیم در یازدهمین قسمت از برنامه بی چارچوب از قهرمان اصغر فرهادی و حواشی پیرامون بیانیه او گفتند.

15 دی 1400

خاتمه مالیات بر ارزش افزوده چیست؟

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خواستار حذف قانون مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه شد.

11 دی 1400

ملاقات باقری کنی با نمایندگان اندیشکده ها و گروه های فکری در انگلیس

ایرنا نوشت: علی باقری کنی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در جریان سفرش به لندن با متخصصان امور ایران در اندیشکده های انگلیسی و نمایندگان گروه های فکری ملاقات کرد.

24 آذر 1400
تعداد: (501)