اقدام غیرمنطقی پرسپولیس در جابجایی

به گزارش مجله عکس، حدود یک ماه از آخرین اقدام نقل و انتقالاتی پرسپولیس گذشته و اکنون این تیم در مسیر تقویت خود با تدابیر یحیی گل محمدی در پی جذب دو بازیکن خارجی است که تا این لحظه به نتیجه نرسیده است.

اقدام غیرمنطقی پرسپولیس در جابجایی

نزدیک ترین گزینه برای انتقال به پرسپولیس یک گلر زیر 23 ساله برزیلی است که قرار است با نظر وسلی تنگت مربی دروازه بانان این تیم به جمع شاگردان یحیی گل محمدی اضافه گردد.

بعد از جدایی احمد گوهری گلر دوم پرسپولیس که راهی آلومینیوم اراک شده، این تیم در جهت قوانین سهمیه بزرگسالان و با توجه به پر شدن سهمیه اش، در پی گلر زیر 23 سال است و به توافق اولیه نیز در این زمینه با گزینه مدنظرش دست یافته و اگر اتفاق خاصی نیفتد این دروازه بان این هفته راهی تهران خواهد شد.

اما موضوع مهم در مورد قوانین نقل و انتقالاتی فوتبال ایران مربوط به سهمیه بازیکن خارجی است که با اضافه شدن آن، تبصره خاصی نیز برای آن اعمال شده است و هر تیمی در صورتی که از بازیکن خارجی جذب شده اش در طول مسابقات فصل کمتر از 60 درصد استفاده کند، یک سهمیه خارجی اش برای فصل آینده کاهش می یابد.

پرسپولیس اما با علم به این موضوع و در شرایطی که علیرضا بیرانوند به عنوان شماره یک ملی پوش این تیم قطعا همچون فصل گذشته کمتر فرصتی به رقیب خود خواهد داد، میخواهد یکی از سهمیه های خارجی اش را به پست دروازه بان اختصاص دهد. موضوعی که باعث خواهد شد این تیم در فصل آینده یک سهمیه بازیکن خارجی اش کاسته گردد.

مسلما علیرضا بیرانوند فصل آینده به هر رقیبی کمتر از 5 بازی فرصت حضور در دروازه را خواهد داد اما طبق قوانین بازیکن خارجی حداقل باید بیش از 15 بازی فیکس در تیمش پشت سر گذاشته باشد.

یکی از مدیران پرسپولیس در واکنش به این موضوع مدعی شده که قطعا شرایط مالی و ارزی مانع از این خواهد شد که این باشگاه در هر فصلی پیروز به تکمیل سهمیه خارجی اش گردد و نهایت بازیکن خارجی که قادر به جذب خواهند شد 4 بازیکن است. موضوعی که باعث می گردد آنها نگرانی بابت کسر یک سهمیه خارجی نداشته باشند.

پرسپولیس فصل گذشته شیخ دیاباته، لئاندرو پریرا، گئورگی گولسیانی و وحدت حنانوف را به عنوان سهمیه خارجی در اختیار داشت و در این فصل با جدایی دو مهاجم اهل مالی و برزیلی اش، فعلا دو بازیکن خارجی دارد و شاید با جذب دو بازیکن خارجی دیگر سهمیه خود را بار دیگر به چهار نفر برساند.

با این حال شاید از این حیث باید حق را به مدیران پرسپولیس داد که از نظر تامین منابع ارزی قادر به پر کردن 6 سهمیه خارجی خود نباشند و نگرانی از بابت کسر شدن آن نیز ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 مرداد 1402 بروزرسانی: 13 مرداد 1402 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2311

به "اقدام غیرمنطقی پرسپولیس در جابجایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام غیرمنطقی پرسپولیس در جابجایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید