بازگشت آرامش به دو نقطه بغداد

به گزارش مجله عکس، یک منبع در پلیس بغداد گفت که معترضان از پل الاحرار و میدان الوثبه خارج شده و زندگی عادی به تدریج در حال بازگشت به این منطقه است.

بازگشت آرامش به دو نقطه بغداد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک منبع در پلیس بغداد امروز (شنبه) گفت که معترضان از پل الاحرار و میدان الوثبه و محله حافظ القاضی به سمت میدان التحریر عقب نشینی کرده اند و زندگی عادی بتدریج در این مناطق در حال برقراری است.

او به وبگاه السومریه گفت که در حال حاضر فقط تعداد کمی از معترضان در این مناطق باقی مانده اند تا به تمیز کردن خیابان ها و همکاری با نیروهای امنیتی بپردازند.

این منبع که خواستار عدم افشای نامش شده، پیش بینی کرد که در ساعات آینده عبور و مرور در پل الاحرار از سر گرفته شود. همچنین مغازه ها نیز در میدان الوثبه و خیابان الرشید بتدریج در حال آغاز فعالیت های خود هستند.

پل الاحرار در کنار پل های السنک و الجمهوریه سه پل مهم بغداد محسوب می شود که به منطقه سبز منتهی می شوند.

در هفته ها و ماههای گذشته نیروهای امنیتی این پل را مسدود کرده بودند تا مانع حرکت معترضان به سمت منطقه سبز جایی که ساختمان های سیاسی و دیپلماتیک قرار گرفته، شوند.

میدان الوثبه در منطقه الصدر بغداد نیز در تاریخ 21 آذر ماه شاهد قتل فجیع یک نوجوان 16 ساله و آویزان کردن او از تیر چراغ برق بود که واکنش های شدیدی را در جامعه عراق و چه بسا منطقه در پی داشت.

بازگشت آرامش به این مناطق در حالی است که در عرصه سیاسی، احزاب عراق در حالی به رایزنی های خود در ساعات باقیمانده به پایان مهلت قانونی انتخاب نخست وزیر که تا فردا یکشنبه تمدید شده، ادامه می دهند که برخی نمایندگان هم از احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام خبر داده اند. (جزئیات بیشتر)

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 بهمن 1398 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 656

به "بازگشت آرامش به دو نقطه بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت آرامش به دو نقطه بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید