تازه ترین اطلاعات از عملیات جستجوی پرواز ام.اچ 370 مالزی

به گزارش مجله عکس، خبرنگاران: معاون نخست وزیر استرالیا، گفت که تحقیقات مفصلی در حال حاضر برای ردیابی تماس تلفنی و یاری به یافتن موقعیت هواپیما در طول سفر اجرا شده است.

تازه ترین اطلاعات از عملیات جستجوی پرواز ام.اچ 370 مالزی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، تماس های تلفنی کارکنان خطوط هوایی مالزی با خدمه پرواز ام.اچ 370 این کشور که 17 اسفند سال گذشته در راستا کوالالامپور به پکن ناپدید شد، به عنوان آخرین تیر ترکش کارشناسان برای یافتن محل دقیق سقوط احتمالی این هواپیما درنظر گرفته شد.

مقامات استرالیایی روز پنجشنبه گفتند کارکنان خطوط هوایی مالزی پس از ناپدیدشدن این هواپیما با 239 سرنشین در صدد تماس به وسیله تلفن ماهواره ای بودند و امکان دارد با اطلاعات مربوط به تماس های ناموفق بتوان راستا مشکوک نهایی این هواپیما را پیداکرد.

کارشناسان صنعت هوایی احتمال می دهند این هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی که اتباع 13 کشور از جمله دو ایرانی را جابجا می کرد، با تغییر راستا در جنوب اقیانوس هند سقوط نموده و به اعماق اقیانوس فرو رفته باشد.

ˈوارن تروسˈ معاون نخست وزیر استرالیا پس از دیدار با وزیر حمل و نقل مالزی و معاون وزیر حمل و نقل چین در کانبرا، گفت: تجزیه و تحلیل تماس ها نشان می دهد که این هواپیما ممکن است در بخش های جنوبی تر اقیانوس هند سقوط نموده باشد.

این عملیات جستجو از پیچیده ترین و چالش برانگیزترین عملیات برای یافتن یک هواپیما در تاریخ هوانوردی دنیا اعلام شده است.

معاون نخست وزیر استرالیا، گفت که تحقیقات مفصلی در حال حاضر برای ردیابی تماس تلفنی و یاری به یافتن موقعیت هواپیما در طول سفر صورت گرفته است.

وی بار دیگر با استناد به تحقیقات محققان، گفت پرواز ام.اچ 370 براساس داده های ماهواره ای در جایی در قوس هفتم منطقه جستجو سقوط نموده است.

منطقه مورد آنالیز برای یافتن این پرواز بر قوس هفتم در جنوب اقیانوس هند راسخ است که هواپیما آخرین بار با ماهواره ارتباط برقرار کرد.

براساس گزارش رسانه های استرالیا، ˈوارن تروسˈ گفت که نقشه برداری مداوم از 87 هزار کیلومتر مربع از کف اقیانوس که دارای ویژگی های متفاوت جغرافیایی از جمله آتشفشان زیردریایی است در حال اجرا است.

وی گفت عمق آب در یک مکان خاص این منطقه به 600 متر می رسد و پس از آن در فاصله بسیار کوتاهی این عمق به شش هزار و 600 متر افزایش می یابد.

مقامات استرالیا، چین و مالزی روز پنجشنبه یادداشت تفاهمی برای همکاری به منظور جستجو برای یافتن بوئینگ از دست رفته 777 و سهم هر کدام از این کشورها در هزینه جستجو امضا کردند.

ˈلیو تیونگ لایˈ وزیر حمل و نقل مالزی نیز گفت که محققان تاکید دارند برای حل معمای ناپدیدشدن این پرواز به لاشه هواپیما، جعبه سیاه و صدای کابین خلبان و اطلاعات پرواز احتیاج است.

وی گفت: این جستجوها ادامه می یابد. ما احتیاجمند لاشه هواپیما و جعبه سیاه برای نتیجه گیری در تحقیقات هستیم.

مسئولیت کلی آنالیز سقوط این هواپیما با مالزی است که با پرچم این کشور پرواز می نموده، اما استرالیا مسئولیت عملیات جستجو و نجات را بر عهده دارد. این هواپیما در یکهزار و 800 کیلومتری غرب استرالیا در اقیانوس هند سقوط نموده است.

کمتر از شش ماه از ناپددذشدن این هواپیما می گذرد و تاکنون هیچ نشانه ای از آن بدست نیامده است. در همین حال خطوط هوایی مالزی 26 تیر ماه نیز شاهد سرنگونی یک فروند هواپیمای بوئینگ دیگر این کشور بر فراز آسمان اوکراین بود که بر اثر آن 298 نفر کشته شدند.

منبع: شفاف

خبرنگاران: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 428

به "تازه ترین اطلاعات از عملیات جستجوی پرواز ام.اچ 370 مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین اطلاعات از عملیات جستجوی پرواز ام.اچ 370 مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید