تضعیف ارز های ملی می تواند باعث جنگ ارزی در دنیا گردد

به گزارش مجله عکس، خبرنگاران: مدیرعامل بزرگترین شرکت نفت روسیه گفت قدم های بیشتر برای تضعیف ارزهای ملی احتمال جنگ ارزی جهانی را با پیامدهای شدید غیر قابل پیش بینی افزایش می دهد.

تضعیف ارز های ملی می تواند باعث جنگ ارزی در دنیا گردد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از تسنیم؛ مدیرعامل بزرگترین شرکت نفت روسیه گفت تضعیف بیشتر ارزهای ملی، جنگ تجاری آمریکا و چین و تحریم های آمریکا علیه فراوری نمایندگان نفت می تواند باعث یک درگیری دنیای با پیامدهای غیر قابل پیش بینی می گردد.

ایگور سچین، مدیرعامل رزنفت در مجمع مالی آسیا در ورونای ایتالیا هشدار داد یک جنگ دنیای ارزی حتی می تواند دنیا را وارد رکود کند. ولی بازارها خطرات بی ثباتی را دست کم میگیرند.

سچین گفت: قدم های بیشتر برای تضعیف ارزهای ملی احتمال جنگ ارزی دنیای را با پیامدهای شدید غیر قابل پیش بینی افزایش می دهد.

چندین کشور از جمله هند، تایلند، نیوزیلند و چین مجبور شده اند ارزهای خود را تضعیف نمایند و نرخ بهره را پایین بیاورند. دونالد ترامپ به تازگی پکن را به دستکاری ارز یوان متهم نموده بود. سچین افزود تضعیف سیاست پولی و پایین آوردن نرخ بهره به همراه جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ دنیا و تحریم های آمریکا علیه فراورینمایندگان نفت می تواند ریسک رکود را افزایش دهد.

سچین واشنگتن را به کوشش برای سود بردن از شرایط اقتصاد دنیا متهم کرد و خواهان تجدید نظر در خصوص وضعیت دلار به عنوان یک ارز ذخیره شد.

وی گفت: با توجه به اینکه آمریکا نرخ بهره را دستکاری می نماید و از شرایط اقتصاد دنیا سود می برد، ضروری است یک بار دیگر از خودمان بپرسیم آیا دلار باید ارز ذخیره دنیای باشد؟ آیا می توانیم به آمریکا به عنوان یک منبع ثبات اقتصاد و انرژی دنیا در شرایط فعلی تکیه کنیم؟

سچین اشاره نمود واشنگتن ممکن است قدم های جدیدی برای بزرگتر کردن آمریکا با ادامه تزریق شدید میلیاردها دلار به اقتصاد دنیا بر دارد. هفته گذشته فدرال رزرو آمریکا طرح هایی را برای خرید 60 میلیارد دلار اوراق قرضه خزانه داری آمریکا خاطرنشان کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 523

به "تضعیف ارز های ملی می تواند باعث جنگ ارزی در دنیا گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تضعیف ارز های ملی می تواند باعث جنگ ارزی در دنیا گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید