جزئیات واریز یارانه فروردین برای خرید کالابرگ الکترونیکی

به گزارش مجله عکس، در پی اطلاعیه وزارت کار مبنی بر واریز یارانه فروردین ماه به حساب سرپرستان خانوار و شارژ اعتبار خرید کالابرگ الکترونیک مبلغ 400 هزار تومان به حساب دهک های اول تا سوم و مبلغ 300 هزار تومان به حساب دهک های چهارم تا نهم واریز شد.

جزئیات واریز یارانه فروردین برای خرید کالابرگ الکترونیکی

به گزارش ایسنا، طرح کالابرگ الکترونیک طرحی است که دولت با هدف حمایت از معیشت خانوار ها و حفظ سلامت غذایی افراد به اجرا درآورده و در صورت مدیریت صحیح و استقبال مردمی می تواند بخش اعظمی از تورم موجود را کنترل کند.

دولت در طرح کالابرگ الکترونیک این امکان را برای آحاد جامعه به وجود آورده که کالا های اساسی را به نرخ ثابت و اعتبار یارانه یک ماه زودتر خریداری کنند.

این کالا ها 10 قلم کالای اساسی به ارزش 530 هزار تومان است که شامل ماست، شیر، پنیر، قند و شکر، ماکارونی، روغن مایع، برنج، مرغ و تخم مرغ می شود. مبلغ این کالا ها به نرخ شهریور ماه سال گذشته بوده و مردم مختارند که از هر نام و نشان و برند تجاری کالای مورد نیاز خود را از بین 10 قلم کالای ذکر شده تهیه کنند و دولت طبق سبد کالای تعیین شده مابه التفاوت قیمت کالا را در طول دوره پرداخت می کند.

استفاده از کالابرگ الکترونیک کاملا داوطلبانه و اختیاری است و چنانچه تمایل به خرید کالابرگ نبود، همچون گذشته کل مبلغ یارانه قابل برداشت است.

بر اساس اطلاعیه ای که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر کرده است، یارانه فروردین ماه سال جاری به حساب سرپرستان خانوار واریز و اعتبار خرید کالابرگ الکترونیک شارژ شده و یارانه بگیران می توانند از اعتبار ماه بعد خرید کنند.

مبلغ پرداخت یارانه برای دهک های اول تا سوم 400 هزار تومان و برای دهک های چهارم تا نهم 300 هزار تومان است.

در صورتی که سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیک استفاده نکرده باشند، می توانند رقم کامل یارانه را از حساب برداشت کنند و چنانچه آن را استفاده کنند به همان اندازه از یارانه خانوار کسر شده و به جای مانده مبلغ به حساب سرپرست خانوار واریز می شود.

با واریز یارانه فروردین ماه یارانه بگیران می توانند از اعتبار یارانه ماه بعد خود هم در قالب کالابرگ الکترونیکی اقلام اساسی مورد نیازشان را تهیه کنند.

گفتنی است؛ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اواخر اسفند سال گذشته از آغاز اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در سراسر کشور خبر داد و با توجه به اجرای موفقیت آمیز طرح به صورت آزمایشی در چهار استان هرمزگان، قزوین، مرکزی و گیلان، آغاز اجرای این طرح به صورت ملی در سراسر کشور را اظهار داشت.

بر این اساس، بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای از جمله رفاه و افق کوروش و برخی فروشگاه های خُرد مجهز به بارکدخوان به این سامانه متصل شدند تا شهروندان در سراسر کشور بتوانند به سهولت کالای مورد نیاز خود را در طرح کالابرگ الکترونیک خریداری کنند.

پیش تر در جریان استانی شدن طرح ملی کالابرگ الکترونیک 30 هزار فروشگاه به سامانه کالابرگ الکترونیکی متصل شده بود، اما در روز های اخیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش تعداد فروشگاه ها خبر داد و اظهار داشت که بیش از 35 هزار فروشگاه در سرتاسر کشور به این سامانه متصل شده اند تا خانوار هایی که مایلند یک ماه زودتر از اعتبار یارانه خود برای خرید کالا های اساسی استفاده کنند.

اجرای طرح کالابرگ الکترونیک تکلیف قانونی و عمل به مصوبه مجلس است و دولت بنا ندارد یارانه نقدی را حذف کند؛ از این رو مردم می توانند کالابرگ الکترونیکی یا یارانه نقدی را انتخاب کنند و خرید خود را به شکل اعتباری انجام دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 فروردین 1402 بروزرسانی: 23 فروردین 1402 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2264

به "جزئیات واریز یارانه فروردین برای خرید کالابرگ الکترونیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات واریز یارانه فروردین برای خرید کالابرگ الکترونیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید