حسین زاده: سن ورود به کشتی به 8 سال رسیده است، 5 سال دیگر به اوج می رسیم

به گزارش مجله عکس، مربی سازنده هادی ساروی با تاکید بر اینکه نتایج تیم های ملی ایران در جهانی 2021 علاوه بر اینکه سن ورود بچه ها به کشتی را کاهش داده، جمعیت ورودی به سالن ها را نیز به شدت افزایش داده است.

حسین زاده: سن ورود به کشتی به 8 سال رسیده است، 5 سال دیگر به اوج می رسیم

حسن حسین زاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران با اشاره به اینکه بعد از طلای محمدهادی ساروی، سالن های کشتی در آمل جای سوزن انداختن ندارد، گفت: در مازندران استقبال از کشتی آزاد که همواره خوب بود، بعد از جهانی نروژ شرایط طوری شده که در کشتی آزاد سالن ها جای سوزن انداختن ندارد، الان هر سانس تمرینی ما در کشتی آزاد 140 ثبت نامی دارد، در کشتی فرنگی هم در حالیکه قبلا هر سانس 20-30 نفر بودند، حالا به 70-80 نفر رسیده اند. ضمن اینکه سن بچه هایی که سمت کشتی می آیند هم کمتر شده است. در گذشته خانواده ها بچه های 13-14 ساله شان را اینجا می آوردند اما حالا سن بچه ها به 8 سال رسیده است. الان کشتی دیگر جا افتاده، مطمئن باشید که 5 سال دیگر کشتی ما به اوج می رسد.

سرمربی تیم فولادین ذوب در لیگ برتر کشتی فرنگی که با این تیم به عنوان قهرمانی رسید، تاکید نمود: مربیان سازنده تقریبا فی سبیل الله کار می نمایند. البته گاهی مدیریت سالن ها به مربیان داده می گردد تا از محل ثبت نامی ها عایدی داشته باشند. حالا که سالن ها شلوغ شده این برای مربیان عایدی دارد. کار خوبی که آمل انجام داد، استفاده از مربیان بومی در زمان تیم داری در لیگ و عایدیزایی برای آنها بود. این اتفاق خوبی بود که تیم فولادین ذوب انجام داد و در لیگ فرنگی که قهرمان هم شدیم، از مربیان بومی اش استفاده کرد. از زحمات بابک بهمنی مدیرعامل فولادین ذوب سپاسگزارم که دو تیم در لیگ کشتی آزاد و فرنگی داشت.

این مربی سازنده کشتی آمل با اشاره به اینکه خودش به همراه قاسم رضایی در یک روستا مربیگری می نماید، توضیح داد: من و قاسم رضایی رایگان در خانه کشتی روستایی که نزدیک آمل است، تمرین می دهیم. جالب است زمانی که این زمین را به من دادند، زمین کناری من آنجا را ویلا ساخت که الان 6 میلیارد آن را می فروشد، اما من کلی در این سالن خرج کردم و دو تخته تشک گرفتیم و بچه ها تمرین می نمایند. با هزینه ثبت نام بچه ها، هزینه آب و برق درمی آید. عشق ما کشتی است.

حسین زاده که کارمند شرکت زربال است و محمدهادی ساروی، علی ارسلان، امیرحسین حسینی، فردین هدایتی و... از جمله شاگردانش در کشتی فرنگی هستند، گفت: من یک سال زمانی که حسن رنگرز سرمربی تیم بیمه رازی بود، در کادرفنی این تیم حضور داشتم و دیگر در لیگ فعالیت نکردم تا سال جاری که با فولادین ذوب در مسابقات شرکت نموده و اول شدیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 فروردین 1401 بروزرسانی: 20 فروردین 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2038

به "حسین زاده: سن ورود به کشتی به 8 سال رسیده است، 5 سال دیگر به اوج می رسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسین زاده: سن ورود به کشتی به 8 سال رسیده است، 5 سال دیگر به اوج می رسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید