خانه- کافه ها هنوز مصداق تأسیسات گردشگری نیستند

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: خانه کافه ها هنوز در آئین نامه تأسیسات گردشگری قرار نگرفته اند تا ما بتوانیم به آنها مجوز فعالیت بدهیم.

خانه- کافه ها هنوز مصداق تأسیسات گردشگری نیستند

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

مهر: ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: مجوز خانه کافه ها دست ما نیست چون این واحدها جز تأسیسات گردشگری نیستند. بنابراین کسی به ما اجازه نداده که با استناد به آن مجوز فعالیت بدهیم.

وی در ادامه گفت: ما در چارچوب آئین نامه تأسیسات گردشگری که 29 مورد در آن ذکر شده، فعالیت می کنیم. اگر در قالب این چارچوب از ما درخواستی داده گردد، می توانیم به آنها مجوز دهیم. در غیر این صورت اگر بدانیم که چنین خانه کافه هایی احتیاج به مجوز دارد و می تواند جزو تاسیسات گردشگری باشد ، باید در آینده آنها را به آئین نامه اضافه کنیم. آن هم اگر توجیه شدیم که این خانه کافه ها مصداق تأسیسات گردشگری است و موارد دیگر نمی تواند چنین کارکردی را داشته باشد.

تیموری توضیح داد: در آن صورت آئین نامه باید اصلاح شده و خانه کافه ها در این فهرست قرار گیرند. اکنون ارائه مجوزی به نام خانه کافه در حوزه گردشگری عملاً امکان پذیر نیست.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی درباره اینکه به بعضی از کافه ها در چند سال گذشته مجوزی از سوی سازمان میراث فرهنگی وقت داده شده بود، گفت: ممکن است این واحدها به نام واحد پذیرایی مجوز گرفته باشند ولی عنوانی به نام خانه کافه هنوز در آئین نامه وجود ندارد. اگر جایی هم با این نام مجوز گرفته قطعاً غیرقانونی بوده است.

پیش از این بعضی از کافه دارانی که به احیای بناهای تاریخی پرداخته اند برای دریافت مجوز دچار مشکل هستند، اتحادیه هایی مانند کافه و رستوران آنها را جزو واحدهای زیرمجموعه خود نمی دانند بعضی از این کافه داران در گوشه ای از بنای تاریخی خود، نمایشگاهی از آثار هنری و یا صنایع دستی نیز برپا می نمایند تا بتوانند مجوزی از سوی وزارت ارشاد بگیرند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 23 آبان 1398 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 457

به "خانه- کافه ها هنوز مصداق تأسیسات گردشگری نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه- کافه ها هنوز مصداق تأسیسات گردشگری نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید