خبرنگاران مسئله ای برای تامین گاز بخش خانگی قم وجود ندارد

به گزارش مجله عکس، قم-خبرنگاران -معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری قم گفت: برای تامین گاز مورد نیاز بخش خانگی دراین استان هیچ مسئله ای وجود ندارد ولی افزایش مصرف موجب فشار به نیروگاه های تولید برق شده که این امر خاموشی در سطح قم را به دنبال داشته است.

خبرنگاران مسئله ای برای تامین گاز بخش خانگی قم وجود ندارد

بیژن سلیمانپور روز دوشنبه در شورای اطلاع رسانی استان در سالن کرامت استانداری قم، با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی صحیح پیرامون قطع برق در سطح استان افزود: باید برنامه مناطقی که قرار است خاموشی در آنجا اعمال شود به صورت منطقه ای از طریق رسانه ها اطلاع رسانی شود تا مردم بر اساس آن ضمن آگاهی از موضوع، برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

وی گفت: به دلیل برودت هوا و افزایش مصرف گاز و از طرفی محدودیت های ایجاد شده برای تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه ها، قطع برق در سطح استان اجتناب ناپذیر است که باید دستگاه های متولی پیش از اعمال خاموشی، اطلاع رسانی های لازم را انجام دهند.

وی در ادامه با تقدیر از عملکرد رسانه های استان در نحوه اطلاع رسانی دستورالعمل های بهداشتی گفت: استمرار اطلاع رسانی رسانه های استان به منظور رعایت شیوه نامه های بهداشتی با توجه به نگرانی از عادی انگاری شرایط ضروری است.

سلیمانپور، همراهی هیات های های عزاداری، موکب ها، ائمه جمعه و جماعات قم در نحوه برگزاری عزاداری ایام فاطمیه در این استان با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی را مورد تقدیر قرار داد و افزود: به جز 2 تا سه هیاتی که متاسفانه به شیوه نامه های بهداشتی در آن ایام بی توجه بودند، عملکرد سایر هیات ها بسیار مطلوب بوده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، نظامی مبتنی بر ارزش های دینی است ادامه داد: باید همه منویات رهبر معظم انقلاب و عملکرد دقیق و قابل تحسین ایشان در رعایت بخش نامه های ستاد ملی مقابله با کرونا را الگوی خود قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم افزود: شرایط و اقتضائات جامعه به دلیل شیوع کرونا ایجاب می کند تا رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اولویت تمام فعالیت ها باشد و در چنین شرایطی رعایت دستورالعمل های بهداشتی حفظ و تقویت انقلاب است.

سلیمانپور، ملت ایران را پیروز مقابله با تحریم های دشمن دانست و گفت: جمهوری اسلامی با وجود همه فشارها، دشمنی ها و تحریم های بین المللی به طور قطع بر تمام این دشمنی ها و خباثت ها پیروز میدان بوده است.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی ، تمام اهرم های فشار و تهدید و تحریم را به میدان آوردند تا ملت ایران را به زانو در بیاورند ولی مقاومت ملت سربلند ایران موجب تحقق وعده الهی که همان پیروزی حق بر باطل است، را فراهم کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم، با اشاره به دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی در مقابله با کرونا افزود: با وجود همه محدودیت ها و فشارهای خارجی، ایران اسلامی توانسته است با اتکا به ظرفیت های داخلی، این بیماری را کنترل کند به گونه ای که هم اکنون ایران در مقایسه با کشورهای اروپایی در شرایط ایده آلی از نظر مدیریت کرونا واقع شده است.

سلیمانپور گفت: یکی از موسسه های معتبر علمی خارجی پیش بینی کرده است که ایران با اقدام هایی که برای مقابله با این بیماری انجام داده می تواند آمار فوتی های این بیماری را در فروردین ماه به تک رقمی کاهش دهد که به فضل خدا و یاری مردم این پیش بینی قابل تحقق است.

وی ادامه داد: صبر، مقاومت، و ایستادگی مردم در برابر فشارهای خارجی، موجب شده تا هم اکنون ایران اسلامی به یکی از کشورهای برتر و تاثیر گذار در منطقه و جهان تبدیل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم با تاکید بر ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل جوان گفت: دستاوردهای خیره کننده جمهوری اسلامی و پیشرفت های حاصل شده در چهار دهه اخیر باید به خوبی برای جوانان و نوجوانان تبیین شود چرا که کوتاهی در این امر زمینه برای تحریف تاریخ توسط رسانه های معاند را فراهم می کند.

سلیمانپور، در ادامه با اشاره به شناسایی گونه های جهش یافته کرونا در انگلیس و آفریقا ادامه داد: با توجه به اینکه در گونه های جهش یافته، علاوه بر قدرت سرایت، از نظر شدت بیماری نیز افزایش یافته است، ضروری است تا دستورالعمل های بهداشتی همچنان با حساسیت و دقت اجرایی شود.

قم از بیستم دی ماه در شرایط آبی کرونایی قرار گرفته است.

ویروس کرونا، موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر سال گذشته (24 آذر 98) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های 4030، 3136 و 190 تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند. /

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1487

به "خبرنگاران مسئله ای برای تامین گاز بخش خانگی قم وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسئله ای برای تامین گاز بخش خانگی قم وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید