خرید آپارتمان در چالوس؛ رونمایی از تب تازه بازار مسکن

به گزارش مجله عکس، خرید آپارتمان در چالوس احتمالا تب تازه بازار مسکن به شمار میرود. چالوس از شهر های استان مازندران است و بیشتر ایرانی ها در راستا رسیدن به شمال حتما از آن گذر نموده اند. این شهر 70، 80 هزار نفری و خوش آب وهوا حالا به خاطر بازار ملک و املاک خود مورد توجه قرار گرفته است و عده زیادی دوست دارند بدانند خرید آپارتمان در چالوس، داشتن خانه و ویلا و زمین و باغ در آن چقدر خرج برمی دارد. نباید فراموش کنید که فاصله تهران تا چالوس بین 150 تا 200 کیلومتر است و می توان آن را ظرف مدت سه ساعت طی کرد. از نظر مالی هم بازار مسکن تهران و چالوس اشتراکاتی دارند. خرید آپارتمان در چالوس با متراژ 100 متر می تواند با بودجه 1.8 میلیارد تومانی انجام گردد. دقیقا بودجه ای که بر اساس آخرین گزارش رسمی بازار مسکن در منطقه 15، منطقه 17، منطقه 18، منطقه 20 و شاید منطقه 19 مورد احتیاج است. برای آن هایی که کنجکاوی بیشتری می نمایند، می توان گفت کف قیمت خانه ها در چالوس حدود 800- 700 میلیون تومان است. با این بودجه می توان سراغ واحد مسکن مهر 70-80 متری رفت، اما در همان چالوس به عنوان مثال می توان یک آپارتمان تازه ساز 176 متری با قیمت 10 میلیارد و 500 میلیون تومان تومان پیدا کرد یا سراغ خرید پنت هاوس 260 متری به قیمت پنج میلیارد و 500 میلیون تومان رفت.

خرید آپارتمان در چالوس؛ رونمایی از تب تازه بازار مسکن

خرید آپارتمان در چالوس؛ قیمت واحد های مسکن مهر فرج آباد

به گزارش خبرنگاران، خرید آپارتمان در چالوس را می توان به چشم پروژه ای جاه طلبانه نگاه کرد، اما قبل از هر اقدامی بهتر است بدانید همین چند روز پیش برای یک آپارتمان واقع شده در پروژه های مسکن مهر فرج آباد چالوس متری 10 میلیون و 700، 800 هزار تومان قیمت گذاشته اند. به این ترتیب اولین کوشش برای خرید آپارتمان در چالوس با متراژ 78 مترمربع، به حدود 840 میلیون تومان پول احتیاج دارد. فروشنده گفته مساحت آپارتمان با احتساب مشاعات به 85 متر می رسد. واحد در طبقه سوم واقع شده و هر طبقه دو واحد را در دل خود جای می دهد. آپارتمان تازه ساز، کلیدنخورده، دوخوابه است و ویو جنگل به همراه دو تراس از جمله مزایای آن به شمار میرود. یک وام 40 میلیون تومانی هم دارد که باید به خریدار منتقل گردد. تاکید زیادی روی قرار گرفتن آپارتمان در ردیف اول هدفی جز به رخ کشیدن ویو ندارد. اگر این مسئله چندان برایتان اهمیت ندارد، می توان خرید آپارتمان در چالوس و بین واحد های مسکن مهر فرج آباد را با پرداخت هزینه ای کمتر به خاتمه رساند. لابلای آگهی ها موردی پیدا کردیم که متراژ آن 79 مترمربع قید شده، در طبقه چهار واقع شده است، دوخوابه است، 40 میلیون تومان وام بانکی به آن تعلق گرفته و ساخت آن در سال 1400 به سرانجام رسیده، اما چون در ردیف دوم قرار گرفته و شاید ویوی شیک و پیک مورد قبلی را نداشته باشد، متری هشت میلیون و 165 هزار تومان ارزش گذاری شده تا خرید آن با پرداخت رقم 645 میلیون تومان امکان پذیر باشد.

خرید آپارتمان در چالوس و به خصوص منطقه فرج آباد که به پروژه مسکن مهر اختصاص دارد، معمولا با یاری 40 میلیون تومان وام انجام می گردد. به این ترتیب که می توان برای یک واحد 85 متری، از قرار هر مترمربع هشت میلیون تومان، 680 میلیون تومان نقد پرداخت کرد و 40 میلیون وام مسکن مهر را سرفرصت و با پرداخت اقساط ماهیانه تسویه کرد. متقاضیان خرید آپارتمان در چالوس و مسکن مهر منطقه فرج آباد گزینه هایی در حدود 70 تا 80 متر پیش روی خود دارد که دوخوابه است، تازه ساز است و آسانسور و انباری و پارکینگ دارد. برخی فروشندگان حاضر هستند واحد های خود را با خودرو تاخت بزنند. به طور کلی برای خرید آپارتمان در چالوس که بین واحد های مسکن مهر فرج آباد قرار گرفته حدود 700 تا 800 میلیون تومان احتیاج دارید. البته برخی فروشندگان در مسکن مهر فرج آباد منتظر خریدارانی نشسته اند که حاضر باشد یک میلیارد تومان پول پرداخت کند.

خرید آپارتمان در چالوس؛ قیمت واحد های محدوده شهری

خرید آپارتمان در چالوس مد نو بازار مسکن کشور است، اما خیلی ها در همان ابتدای کار، یعنی تحقیق و جستجو سرخورده شده و کنار می کشند، چون برخلاف واحد های 700-800 میلیون تومانی مسکن مهر فرج آباد، قیمت آپارتمان در چالوس و در بافت شهری به سادگی از میلیارد عبور می نماید و ممکن است تا حدود 10 میلیارد تومان پیش برود! باور نمی کنید نه؟

خرید آپارتمان 176 متری با سونا و جکوزی و روف گاردن که به ویو پانورامای دریا و جنگل مزین شده و نمای آن سنگ است، در چالوس حدودا متری 60 میلیون و روی هم رفته 10 میلیارد و 500 میلیون تومان پول احتیاج دارد. بین گران ترین فایل های منطقه می توان یک مورد 150 متری پیدا کرد که در سال 1399 ساخته شده و سه اتاق خواب دارد. در مدح و ثنای آن گفته اند به کف پارکت، دکوراسیون چوبی، کابینت درجه یک و ویو جنگل مجهز است. شما احیانا جدی نمی گیرید، اما قیمت فروش این آپارتمان را هفت میلیارد و 550 میلیون تومان مشخص نموده اند.

گل سرسبد فایل های فروش آپارتمان در چالوس فعلا به واحدی 260 متری واقع در بلوار امام رضا است. رسما باید آن را بر اساس متر و معیار های بازار مسکن یک پنت هاوس بدانیم. در توضیحات آگهی آمده، این مورد در زمینی به مساحت 350 متر قرار گرفته است. ساختمان را در چهار طبقه و به صورت تک واحدی ساخته اند. به این ترتیب پیروز شده اند چهار تا پنت هاوس سه خوابه دوبلکس با متراژ 260 متر از آن درآورند که دارای دو تراس، یک دستشویی ایرانی و یک حمام و دستشویی فرنگی مجزا می گردد. واحد از سه جهت شمال، شرق و جنوب نورگیر است. یکی از خواب ها در اصطلاح بازار مستر به شمار میرود، یعنی دارای حمام و دستشویی مجزا است. می رسیم سر اصل مطلب؛ برای خرید پنت هاوس در چالوس متری 21 میلیون و 150 هزار تومان و روی هم رفته پنج میلیارد و 500 میلیون تومان بودجه احتیاج دارید. با همین اندازه پول در آگهی ها می توان یک آپارتمان 190 متری سه خوابه، با عمر حدود پنج سال خرید. فروشنده می گوید یکی از خواب ها مستر است و در ورودی ساختمان، لابی و سالن ورزش و اتاق اجتماعات درنظر گرفته اند. به اضافه اینکه ساکنان می توانند به طور مشترک از روف گاردن و آلاچیق رو به دریا در حیاط استفاده نمایند.

فروش آپارتمان در چالوس به طور کلی خیلی متکی به ویو دریا و جنگل است. حتی اگر فروشنده ها با شیطنت در آگهی های خود موضوع تفاوت و فاصله چالوس و نمک آبرود را ذکر ننمایند. مثلا فروشنده واحدی 100 متری در نمک آبرود هر مترمربع از واحد خود را 50 میلیون تومان ارزش گذاری نموده و با پیشنهاد پنج میلیارد تومانی در انتظار پیدا کردن مشتری نشسته. یک مشاور املاک فعال در منطقه به خبرنگار خبرنگاران که خودش را خریدار جا زده، می گوید قادر است همان اول کار از فروشنده 200 میلیون تومان تخفیف بگیرد. بعد تصاویر ارسال می نماید که نشان می دهد واحد واقعا تنها 300 متر با دریا فاصله دارد و از پنجره یک اتاقش می توان همان چشم انداز ای را دیدن کرد که از تصاویر وسوسه انگیز دهکده های سوییس انتظار داریم. چند مورد 170 متری، 150 متری، 120 متری هم میان آگهی ها به چشم می خورد. ویژگی خاص مورد تاکید در آن ها ویو دریا یا جنگل است و البته اتاق خواب های مستر، کف پارکت و گاهی روف گاردن، سونا و جکوزی را می توان در بازار خرید آپارتمان در چالوس مشاهده کرد. قیمت این واحد ها بین چهار تا پنج میلیارد تومان است.

خرید آپارتمان در چالوس با قیمت معمول یعنی یک واحد حدودا 100 متری با امکانات مرسوم. اگر هدفتان چنین کاری است به 1.8 میلیارد تا سه میلیارد تومان پول محتاج هستید. خوشبختانه این واحد ها تازه ساز هستند و در قیاس با تهران که میانه قیمت مسکن در آن متری 35 میلیون تومان است، عجیب به نظر می رسد. در تهران با 1.8 میلیارد تومان می توان در نقاطی مثل منطقه 15، منطقه 17، منطقه 18، منطقه 20 و شاید منطقه 19 صاحبخانه شد.

خرید آپارتمان در چالوس چقدر پول احتیاج دارد؟

متراژ واحد امکانات واحدقیمت نهایی واحد
79 مترمربع دوخوابه، نوساز، ردیف دوم مسکن مهر فرج آباد 645 میلیون تومان
78 مترمربع دوخوابه، ردیف اول مسکن مهر فرج آباد840 میلیون تومان
100 مترمربعدوخواب، یک خواب مستر، تراس رو به دریا1.8 میلیارد تومان
94 مترمربع دوخواب، کلیدنخورده، یک خواب مستر، روف گاردن مشترک1.95 میلیارد تومان
100 مترمربع دوخواب، دو سال ساخت، نورگیر عالی2.3 میلیارد تومان
260 مترمربع سه خواب، دوبلکس، ویو سه طرفه پانوراما پنج میلیارد و 500 میلیون
150 متر مربع سه خواب، کف پارکت، دکوراسیون چوبی، ویو جنگل هفت میلیارد و 550 میلیون تومان
176 مترمربع سه خواب، سونا، جکوزی، روف گاردن و ویو جنگل و دریا، نمای سنگ10 میلیارد و 500 میلیون تومان
منبع: فرارو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2105

به "خرید آپارتمان در چالوس؛ رونمایی از تب تازه بازار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید آپارتمان در چالوس؛ رونمایی از تب تازه بازار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید