تور روسیه: سفر 3 روزه به سن پترزبورگ

به گزارش مجله عکس، سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه است که آثار دیدنی تاریخی بسیاری در آن وجود دارد و سالانه گردشگران بسیاری به آن سفر می نمایند؛ با برنامه سفر 3 روزه به سن پترزبورگ با خبرنگاران همراه باشید.

تور روسیه: سفر 3 روزه به سن پترزبورگ

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

شهر سن پترزبورگ در روسیه یکی از زیباترین و مجذوب نماینده ترین شهر های دنیا است و بسیاری از بناهای تاریخی این شهر فوق العاده از طرف یونسکو به عنوان میراث دنیای ثبت شده است. همه ساله گردشگران بسیاری برای بازدید از زیبایی های آن، راهی کشور روسیه یعنی پهناورترین کشور دنیا می شوند و از آثار و جاذبه های منحصر به فرد این شهر تماشا می نمایند. پتر کبیر در قرن 18 میلادی سن پترزبورگ را بنا کرد و معماری اغلب بناهای آن به سبک معماری باروک (Baroque) و نئوکلاسیک است. امروزه این شهر مرکز فرهنگی کشور روسیه قلمداد می شود طوریکه هر بخشی از آن داستان های مجذوب نمایندهی را برای بازدیدنمایندگان خود توضیح می دهد.

در ادامه، برنامه سفر 3 روزه به سن پترزبورگ ارائه خواهد شد که در آن کوشش شده است علاوه بر ذکر تماشای ها و جاذبه های مشهور و مورد علاقه گردشگران، عوامل موثر دیگری نظیر زمان بازدید، بعد سفر و سهولت در حمل و نقل در برترین حالت ممکن لحاظ شود. بدیهی است این برنامه سفر از جانب خبرنگاران معین شده است و طبیعتا گردشگران می توانند با توجه به زمانبندی خود و برنامه ای که دارند نوعی دیگر برنامه ریزی نمایند؛ دوستان خبرنگارانیی عزیز، با ما همراه باشید.

روز اول | روز دوم | روز سوم

راستا سفر در سه روز

روز اول

برای روز اول به سمت یکی از تماشای ترین موزه های روسیه یعنی موزه ارمیتاژ می رویم.

موزه ارمیتاژ (The Hermitage)

 • آدرس: میدان کاخ (Palace Square)، میدان مرکزی شهر سن پترزبورگ
 • ساعت بازدید: از 10:30 صبح تا 6 بعد از ظهر
 • مدت زمان بازدید: 3 ساعت

یک روز برای بازدید از موزه وسیع ارمیتاژ کافی نیست. این موزه یکی از بزرگ ترین موزه های روسیه و از قدیمی ترین نگارخانه های هنری و موزه های تاریخ و فرهنگ بشری دنیا است. در این موزه بیش از 3 میلیون اثر هنری، شامل شاهکارهایی از لئوناردو داوینچی، پیکاسو و رامبراند به نمایش گذاشته شده اند. در حقیقت مقامات موزه می گویند که آنالیز هر اثر 11 سال به طول انجامیده است. پس از بازدید از موزه می توانید گشتی هم در میدان کاخ و کاخ زمستانی که در کنار موزه واقع شده است، بزنید. برای رفتن به موزه ارمیتاژ باید در متروی نوسکی پروسپکت پیاده شوید.

پیشنهاد ناهار

به طور معمول اگر بازدید خود را از حوالی ساعت 10 صبح آغاز کنید و زمانی نزدیک به 3 ساعت را در موزه و میدان کاخ سپری نموده باشید اکنون زمان ناهار فرا رسیده است و می توانید با تست غذاهای خوشمزه روسی در رستوران های نزدیک این منطقه کمی استراحت کنید و ناهار خود را میل کنید. بنابراین دو رستوران پیشنهادی ما به شما در روز اول موارد زیر هستند:

رستوران لا روس (La Russ)

این رستوران در کنار رودخانه مویکا (Moyka) واقع شده است و و با پای پیاده در فاصله 5 دقیقه ای از موزه ارمیتاژ واقع شده است.

رستوران بل وو (Belle Vue)

این رستوران نیز در اطراف رودخانه مویکا است و با پای پیاده در فاصله 6 دقیقه ای از موزه ارمیتاژ واقع شده است.

کلیسای جامع کازان (Kazan Cathedral)

 • آدرس: میدان کازان
 • ساعت بازدید: از 8:30 صبح تا 8 بعد از ظهر
 • مدت زمان بازدید: 45 دقیقه
 • فاصله از جاذبه قبلی: 11 دقیقه پیاده و 7 دقیقه با ماشین

کلیسای جامع کازان یکی از بزرگترین کلیساهای سن پترزبورگ است که سال های 1801 تا 1811 میلادی ساخته شد و معمار آن، آندری وارانیخین، معمار توانمند روس بود. این کلیسا به شکرانه پیروزی بر ناپلئون ساخته شد چون مردم اعتقاد داشتند که با یاری مریم مقدس به این پیروزی رسیدند. داخل کلیسا تصویری از حضرت مریم وجود دارد که مسیحیان در مقابل آن، با احترام ایستاده و دعا و نیایش می نمایند. ساختمان این کلیسا به شکل نیم دایره است و معماری روسی در هر گوشه آن استفاده شده تا یادآور تمدن این کشور باشد.

خیابان نوسکی پروسپکت (Nevsky Prospekt)

 • آدرس: خیابان نوسکی پروسپکت
 • ساعت بازدید: 24 ساعت شبانه روز
 • مدت زمان بازدید: 2 ساعت
 • فاصله از جاذبه قبلی: 5 دقیقه پیاده

این خیابان یکی از تماشای های روسیه و معروف ترین خیابان روسیه است. شما می توانید یک روز تمام را در این خیابان سن پترزبورگ سپری کنید. این راستا حدود 4 کیلومتر طول دارد و در سال 1718، در میان جنگلی انبوه ساخته و در اوایل قرن 19 و در زمان سلطنت آلکساندر این خیابان به وسیله چندین معمار نئوکلاسیک برجسته تقریبا بطور کامل بازسازی شد. نوسکی پروسپکت را می توان مرکز زندگی اجتماعی و فرهنگی سن پترزبورگ نامید. از نوسکی پروسپکت به عنوان شانزلیزه سن پترزبورگ نیز یاد می شود.

روز دوم

کلیسای جامع سنت ایزاک (St Isaacs Cathedral)

 • آدرس: میدان سنت ایزاک
 • ساعت بازدید: از 10:30 صبح تا 6 بعد از ظهر
 • مدت زمان بازدید: 45 دقیقه

کلیسای سنت ایزاک در قرن 19 بنا شده است و گنبدی طلایی دارد. این کلیسا یکی از مشهورترین بناهای تاریخی سن پترزبورگ است و از سکوی طلاکاری شده خود، چشم اندازهای فوق العاده ای از شهر به نمایش می گذارد. مجسمه های حواریون در بالای کلیسای جامع ایزاک قرار دارند و روی درهای بزرگ این کلیسا نیز با صحنه هایی از کتاب مقدس آذین داده شده است. داخل سقف کلیسا نقاشی های Karl Bryullov هنرنمایی می نماید و سبک معماری این کلیسا تلفیقی از سبک باروک و کلاسیک است.

سوارکار برنزی (Bronze Horseman)

 • آدرس: میدان سنا (Senate Square)
 • ساعت بازدید: 24 ساعت شبانه روز
 • مدت زمان بازدید: 15 دقیقه
 • فاصله از جاذبه قبلی: 8 دقیقه پیاده

سوارکار برنزی تندیس اسب سواری پتر کبیر یا همان پیتر اول مشهورترین تزار روسی است که به همراه برادرش ایوان پنجم بر روسیه حکومت می کرد. مجسمه بنزی پتر کبیر به دستور کاترین کبیر به وسیله مجسمه سازی فرانسوی به نام اتین موریس فالکونه ساخته شد. شاید بتوان مجسمه سوارکار برنزی را مشهورترین نماد سن پترزبورگ بر شمرد. در طول جنگ دنیای دوم به علت اینکه این مجسمه با کیسه های شن و ماسه و یک پناهگاه چوبی محافظت می شد هیچ گونه آسیبی ندید. به این ترتیب بنای مذکور از 900 روز محاصره لنینگراد تقریبا دست نخورده ماند.

کلیسای ناجی در خون (Savior on the Spilled Blood)

 • آدرس: خیابان نوسکی پروسپکت
 • ساعت بازدید: از 10:30 صبح تا 6 بعد از ظهر
 • مدت زمان بازدید: 1 ساعت
 • فاصله از جاذبه قبلی: 6 دقیقه با ماشین

این کلیسای فوق العاده زیبا در اوایل قرن 20، در محل ترور تزار الکساندر دوم، در خیابان نوسکی پروسپکت ساخته شد و گنبد پیازی رنگ بسیار زیبا و موزاییک های تقریبا پر زرق و برقی دارد. در طول محاصره شهر در جنگ دنیای دوم به وسیله نیروهای نازی، شوروی ها از این کلیسا به عنوان جایی برای ذخیره سیب زمینی استفاده می کردند. در نهایت، کلیسای ناجی در خون در سال 1997 دوباره برای استفاده عموم بازگشایی شد. این کلیسای ارتدوکس روسی به سبک ملی گرایی رمانتیک طراحی شده است. ایستگاه متروی نوسکی پروسپکت نزدیک ترین ایستگاه به کلیسای ناجی در خون است.

پیشنهاد ناهار

پس از گردش از این تماشای ها زمان استراحت و میل کردن ناهار فرا می رسد؛ دو رستوران پیشنهادی موارد زیر هستند:

رستوران Park Giuseppe

این یک رستوران ایتالیایی با منوهای متنوع است که در نزدیکی کانال گربویدوف (Griboyedov channel) واقع شده است و با کلیسای ناجی در خون با قدم زدن 3 دقیقه راه است و در نزدیکی آن واقع شده است.

رستوران Meat Head

این رستوران دارای گزینه های عالی برای نوشیدن و غذاهای مختلفی برای سنین گوناگون است و در فاصله 2 دقیقه ای از کلیسای ناجی در خون واقع شده است.

قلعه پیتر و پل (Peter and Paul Fortress)

 • آدرس: سن پترزبورگ
 • ساعت بازدید: از 11 صبح تا 7 بعد از ظهر
 • مدت زمان بازدید: یک ساعت
 • فاصله از جاذبه قبلی: 5 دقیقه با ماشین

در قلعه پیتر و پل چیزهای زیادی برای بازدید وجود دارد. این قلعه در سال 1703 میلادی ساخته شد و یکی از اولین بناهایی است که در سن پترزبورگ شاخته شده که سبک باروک پیتر و پل کلیسای جامع در آن استفاده شده است. این قلعه مدفن تقریبا تمام رهبران روسیه (قبل از انقلاب) بود، از پیتر کبیر گرفته تا نیکلای دوم و سایر تزارها. داخل قلعه چند بنای مشهور وجود دارد که از آن جمله می توان به کلیسای پیتر و پل اشاره نمود. این کلیسا که در قسمت مرکزی دژ واقع شده است، با 122/5 متر ارتفاع در بلندترین نقطه، مرتفع ترین ساختمان شهر سن پترزبورگ است. گفته می شود برج ناقوس این کلیسای ارتدوکس، بلندترین برج ناقوس دنیا است.

جزیره واسیلوسکی (Vasilevskiy Island)

 • آدرس: کرانه رود نوا
 • ساعت بازدید: 24 ساعت شبانه روز
 • مدت زمان بازدید: 20 دقیقه
 • فاصله از جاذبه قبلی: 15 دقیقه با ماشین

اینجا بزرگترین جزیره سن پترزبورگ است که جاذبه های شگفت انگیزی دارد که از آن جمله می توان به دو مجسمه ابوالهول متعلق به قرن 15 از مصر اشاره نمود که در سمت رودخانه واقع شده است. موزه بیولوژیکی عجایب نیز جایی است که می توانید اسکلت و قلب مستخدم شخصی غول پیکر پتر کبیر را ببینید. ستون های روسترال هم در این جزیره واقع شده است که قدمت آن ها به قرن 19 بازمی شود و مشعل های آن در مواقع خاص روشن می شود. جزیره واسیلوسکی برترین جا برای گشت و گذار در کرانه رود نوا است.

روز سوم

در روز سوم قصد داریم کمی از مرکز شهر دور شویم و با کاخ پترهوف روز خود را آغاز کنیم.

کاخ پترهوف (Peterhof)

 • آدرس: 20 مایلی سن پترزبورگ
 • ساعت بازدید: از 9 صبح تا 7 بعد از ظهر
 • مدت زمان بازدید: 3 ساعت

باغ های زیبا، فواره ها و کاخ های پترهوف تا حد زیادی تحت تاثیر بازدید پیتر کبیر از کاخ ورسای در سال 1717 ساخته شده است. این عمارت گواه عشق مشهور تزار به اروپا است. قایق های باله دار در مقابل موزه ارمیتاژ، مسافران را به عمارت پترهوف می برند. بعلاوه یک سرویس اتوبوس هم بیرون ایستگاه متروی Avtovo گردشگران را به این عمارت زیبا می رسانند. برای بازدید از این باغ ها و کاخ های پترهوف، باید 6 یورو پرداخت کنید.

پیشنهاد ناهار

بازدید از کاخ پترهوف و تماشا بخش های مختلف آن موقع زیادی می برد بنابراین بعد مدت زمان بسیار و برای رفع کردن خستگی نوبت به خوردن ناهار می رسد. پیشنهاد ما برای شما رستوران های زیر است:

رستوران Romance Café

این رستوران به کاخ پترهوف در فاصله 5 دقیقه ای با ماشین واقع شده است و غذاهای متنوع بسیاری را سرو می نماید.

رستوران Summer Palace

این رستوران کمی دورتر از رستوران قبلی است اما به علت زیبایی های خاص خودش و داشتن غذاهای لذیذ و خوشمزه بسیار پیشنهاد می شود؛ از کاخ پترهوف تا این رستوارن با ماشین 7 دقیقه راه است.

تزارسکو سلو (Tsarskoe Selo)

 • آدرس: منطقه پوشکین 25 کیلومتری جنوب سن پترزبورگ
 • ساعت بازدید: از 10 صبح تا 6 بعد از ظهر
 • مدت زمان بازدید: 2 ساعت
 • فاصله از جاذبه قبلی: 45 دقیقه با ماشین

کاخ کاترین یا دهکده تزارها در مکانی به نام تزارسکو سلو واقع شده است که در گذشته قصر تابستانی کاترین اول، همسر پتر کبیر بود. در سال 1708، پتر کبیر این منطقه را به همسر خود هدیه داد و به دستور کاترین اول، برانشتین، معمار بزرگ روسی قصری باشکوه و سنگی را در این محل بنا کرد. از دیگر بناهای تاریخی این محل می توان به گالری کامرون، پارک کاترین همراه با دریاچه مصنوعی آن، قصر و پارک الکساندر اشاره نمود. یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این ملک باشکوه، اتاق کهربا (Amber Room) است.

پس از سفری سه روزه در سن پترزبورگ به انتهای سفر خود می رسیم. خاطر نشان می شویم که در ساعات آزاد و شب ها می توان به مراکز خرید برویم و از تفریحاتی که در داخل شهر وجود دارد بهره ببریم. بعضی از راستاها را نیز می توان با متروی شهری طی کرد. در آخر یادآور می شویم که این تنها یک برنامه پیشنهادی سفر است و شما می توانید با توجه به علایق خود برنامه ریزی دیگری داشته باشید.

منبع: کجارو / tripadvisor.com / get.google.com
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1980

به "تور روسیه: سفر 3 روزه به سن پترزبورگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: سفر 3 روزه به سن پترزبورگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید