خبرنگاران ترامپ: جان کری نمی خواهد ایران توافق دیگری داشته باشد

به گزارش مجله عکس، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا با تکرار ادعای پیشین خود که ایران خواهان گفت وگو است، جان کری وزیر خارجه اوباما را متهم کرد که نمی خواهد ایران توافق دیگری داشته باشد.

خبرنگاران ترامپ: جان کری نمی خواهد ایران توافق دیگری داشته باشد

دونالد ترامپ عصر شنبه در نشست خبری روزانه که درباره کرونا برگزار شده بود، در پاسخ به این سوال عنوان نمود که در روزهای اخیر اتفاقاتی از سوی دشمنانی همچون کره شمالی، روسیه، چین و ایران اتفاق افتاده و با نیروی هوایی آمریکا بازی نموده اند. پیغام شما برای این کشورها چیست؟

وی اضافه نمود: وقتی به کاخ سفید آمدم، ایران یک مرکز ترور بود. ما 18 نقطه درگیری داشتیم. در همان هفته نخست درباره ایران پرسیدم که آنها گفتند 18 نقطه درگیری در یمن، سوریه و عراق داریم.

رئیس جمهوری آمریکا با این ادعا که ایران اکنون نسبت به متفاوت شده است، ادامه داد: من توافق(هسته ای) را متوقف کردم که فاجعه بار بود. آنها خواستار گفت وگو هستند. (جان) کری یک توافق منعقد کرد و نمی خواهد آنها توافق دیگری داشته باشند.

ترامپ با بیان اینکه کری مبدع توافق بود، اضافه نمود: به ایران 1.8 میلیارد دلار پول نقد دادند. شما می توانید این اتاق را 10 بار با اسکناس 100 دلاری پر کنید در حالیکه اتاق کوچکی نیست.

وی ادامه داد: فکر می کنم این اقدام یک نقض عظیم بود و اگر برای جان کری نبود، ما یک توافق می داشته ایم.

رئیس جمهوری آمریکا با تکرار این ادعا که وقتی وارد کاخ سفید شدم ایران در حال دریافت کل خاورمیانه بود، گفت الان ایران فقط می خواهد زنده بماند. آنها هر هفته اعتراض می نمایند.

ترامپ بدون اشاره به تروریسم مالی خود علیه مردم ایران، آن هم در بحبوحه همه گیری کرونا، اضافه نمود: من پیشنهاد نموده ام که در صورت تمایل به آنها یاری کنم. اگر آنها به ونتیلاتور نیاز داشته باشند، و درخواست نمایند، ما هزاران دستگاه تنفس مصنوعی داریم که برای آنها می فرستیم.

وی ادامه داد: در اینجا انباری از دستگاه های تنفس مصنوعی داریم و آغاز به ارسال آنها می کنیم تا بیمارستان ها بتوانند انبار خود را پر نمایند. نیویورک این کار را نکرد و من آن را درک می کنم. ایرانی ها نمی خواهند با ما درگیر شوند.

ترامپ با این ادعا که اکنون ایران کشوری متفاوت شده است، اضافه نمود: آنها می خواهند یک توافق منعقد نمایند. به نظر من، او(جان کری) به آنها می گوید صبر کنید ، شاید ترامپ باخت و شما می توانید مذاکره کنید.

رئیس جمهوری آمریکا درباره روسیه هم گفت: ما روابط خوبی با روسیه داریم و درباره توافق نفتی با همدیگر کار کردیم. همچنین من با شاه سعودی و رئیس جمهوری روسیه هم تلفنی صحبت کردم. ما به توافقی رسیدیم که برای آنها، عربستان سعودی و ما بسیار مهم بود.

ترامپ اضافه نمود: رئیس جمهوری پوتین بسیار شخص محترمی است. انجام این کار مهم بود. شاه (سعودی) عالی بود. ما مکزیک را هم آوردیم.

وی درباره کره شمالی هم گفت: می بینم موشک های برد کوتاه را آزمایش می نمایند. آنها مدت هاست که این کار را انجام می دهند. اخیرا یادداشت خوبی از او دریافت کردم. این یک یادداشت خوب بود، فکر می کنم خوب کار می کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه نمود: اگر من انتخاب نشده بودم، الان در شرایط درگیری با افرادی بودیم که زندگی جهان را ندیده اند و شاید جنگ با امید به پیروزی شده بود. اگر به یادآورید وقتی که وارد کاخ سفید شدم، مهمات نداشتیم. یک راه خوبی برای جنگ نبود.

ترامپ ادامه داد: رئیس جمهوری اوباما مهماتی برای ما باقی نگذاشت. تقریبا هیچ چیز پزشکی و دستگاه های تنفس مصنوعی هم برای ما باقی نگذاشت. فکر می کنم الان درگیر جنگ می بودیم. ما تنها با کره شمالی کار خوبی انجام دادیم. خواهیم دید که چگونه همه اینها به خاتمه می رسد.

وی اضافه نمود: آنها می گویند ترامپ تسلیم شده است. واقعاً ، چه چیزی را رها نموده است؟ من نمی دانم. اوه، او دیدار کرد. اوه، عصبانی شد. نه، من با کیم جونگ اون رابطه خوبی دارم.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال تاکید نمود تحریم های کره شمالی کاهش نخواهند یافت.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 984

به "خبرنگاران ترامپ: جان کری نمی خواهد ایران توافق دیگری داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ: جان کری نمی خواهد ایران توافق دیگری داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید