طولانی ترین سرسره تونلی دنیا در لندن

به گزارش مجله عکس، دراز بکشید، دستان خود را در داخل بدن جمع کنید، سر را به طرف قفسه سینه بیاورید، زانوهای خود را اندکی خم کرده و برای از دست ندادن مناظر تماشایی اطراف، یک لحظه هم پلک نزنید. جدیدترین جاذبه شهر لندن، طولانی ترین و بلندترین سرسره تونلی جهان است که به دور سازه ای به نام آرسلورمیتال اوربیت (ArcelorMittal Orbit) در پارک المپیک ملکه الیزابت قرار گرفته است. گردشگران به هنگام دیدار از لندن به بالای این سرسره مرتفع آمده و آدرنالین را به رگ های خود تزریق می کنند.

طولانی ترین سرسره تونلی دنیا در لندن

وقتی که خود را به بالای سازه آرسلورمیتال اوربیت برسانید، می توانید از بلندترین سکوی تماشای منطقه، مناظر حیرت انگیزی از لندن تا 32 کیلومتر دورتر را ببینید. این سازه که برای شکست زاویه افق با آینه احاطه شده، حسی خارق العاده را به هنگام ایستادن در ارتفاع 80 متری از زمین به گردشگران می دهد. با این حال، آرسلورمیتال اوربیت از سکوی پایین هم سازه ای زیبا و چشم نواز به نظر می رسد.

پیتر تیودِر (Peter Tudor)، مدیر خدمات گردشگری پارک المپیک ملکه الیزابت می گوید:

این سرسره یک تجربه خارق العاده و شگفت انگیز است. به نظرم هیجان آن چیزی فراتر از تصورات است. این یک سرسره عظیم است و با سرسره های معمولی که شما را به آرامی به سطح زمین می رسانند تفاوت دارد. سرسره آرسلورمیتال اوربیت محلی برای جویندگان هیجان و عاشقان هنر است.

در سکوی تماشا در ارتفاع پایین تر (ارتفاع 76 متری از سطح زمین) به گردشگران یک محافظ آرنج به همراه یک کلاه ایمنی داده خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که همه چیز امن است. وقتی که آماده سقوط شدید، یک کیسه برای قرار دادن پاها در داخل آن به شما داده می شود؛ خودتان را سفت نگه دارید و سعی کنید تا تمامی دستورات گفته شده را به خاطر بسپارید. دستان خود را در داخل بدن نگه دارید، سر خود را به پایین خم کنید و دراز بکشید. وقتی که آماده شدید، از دست چپ برای هل دادن خود به طرف پایین استفاده کنید.

خوب است تا همه ماجراجویان بدانند که سرسره 178 متری این سازه با یک شیب تقریباً تند شروع می شود و بدون شک کمی شما را به دلهره می اندازد، اما وقتی که شروع به پایین رفتن می کنید، دیگر راه برگشتی وجود ندارد. وقتی که از بالا شاهد سقوط دیگران هستید، این 40 ثانیه برای شما کمی طول می کشد، اما وقتی که خود درون سرسره قرار می گیرید، همه چیز در چشم به هم زدنی به پایان می رسد.

ورود به این تونل با لحظاتی از تاریکی و روشنی همراه بوده و فرد پیش از آنکه بتواند تصمیمی بگیرد، از یک جهت به جهت دیگر برده می شود. در بخش های روشن تر تونل، پنل های شیشه ای واقع شده است و افراد می توانند با نگاه کردن به بالا، مناظری از لندن را تماشا کنند؛ هرچند تفکر در مورد تصویری که در کسری از ثانیه دیدید، سخت است. در طول سقوط آزاد، 12 پیچ در مقابل شما واقع شده است و افراد با سرعت 24 کیلومتر بر ساعت به طرف پایین حرکت می کنند. این سرسره جدید در لندن می تواند موهای بدن شما را سیخ کند. 50 متر پایانیِ جهت کاملاً صاف است و سرعت شما به حداکثر ممکن می رسد. این بخش از جهت ترغیبتان می کند تا باز هم تمایل داشته باشید این جهت هیجان انگیز را تجربه کنید. وقتی که فرد به انتهای جهت می رسد، همچنان در حال تجزیه و تحلیل این موضوع است که چگونه و با این سرعت به زمین رسید.

این همکاری منحصر به فرد میان دو تن از هنرمندان معاصر و پیشروی اروپایی (آنیش کاپور به عنوان خالق آرسلورمیتال اوربیت و هنرمند بلژیکی، کارستن هولر)، ترکیبی از جذابیت و دیوانگی به هنگام پیچ خوردن در میان این سازه است. این بنای قرمزرنگ خاص، در سال 2009 ساخته شد و با 114.5 متر ارتفاع، لقب بلندترین پیکره بریتانیا را به خود اختصاص داد. آرسلورمیتال اوربیت 22 متر بلندتر از مجسمه آزادی و 6 بار مرتفع تر از مجسمه فرشته شمال است.

پیتر تیودر می گوید:

با این حال، در همان اوایل کار ساخت آرسلورمیتال اوربیت، قرار نبود تا برجی سنتی و کاملاً متقارن ساخته شود. این سازه از هر طرف که به آن نگاه کنید، متفاوت به نظر می رسد. به علاوه سرسره آن هم دارای این ویژگی است. اگر از پایین به سرسره نگاه کنید، می بینید که جهت سرسره از یک طرف حرکت کرده و سپس به جهتی دیگری رفته و اصلاً طبق انتظار شما قرینه نیست. چیزی کاملاً خارق العاده!

پلکان مارپیچ این سازه 350 متر طول و 455 پله دارد و اگر تصمیم بگیرید تا برای 12 دقیقه، به جای سر خوردن، با پای پیاده به زمین برسید، غرق در صداهای شنیدنی اطراف لندن خواهید شد. این سرسره پیچ در پیچ شامل 30 بخش فولادی می شود که هر بخش تقریباً بین 5 تا 7 متر طول دارد. این سرسره برخلاف دیگر سازه ها، توسط یک تیم متخصص از صخره نوردانی سرهم شده است که 9 هفته را در حالت معلق صرف نصب هر قطعه کرده اند.

با توسعه پارک المپیک ملکه الیزابت در چند سال آینده، گردشگران نه تنها برای حضور در این مرکز ورزشی مشهور ترغیب می شوند، بلکه از حضور در پارک ها و آبراه های زیبا در این اطراف هم لذت خواهند برد.

منبع: گردشبان
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1043

به "طولانی ترین سرسره تونلی دنیا در لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طولانی ترین سرسره تونلی دنیا در لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید