میرکاظمی: شرط حذف ارز ترجیحی مساعد بودن فضای اقتصادی است

به گزارش مجله عکس، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هر زمان شرایط و فضای اقتصادی کشور مساعد باشد، می توان بتدریج حذف ارز ترجیحی را عملیاتی کرد و در حال حاضر برای حذف ارز 4200 تومانی زمان و تاریخ تعیینی را نمی توان تعیین کرد.

میرکاظمی: شرط حذف ارز ترجیحی مساعد بودن فضای اقتصادی است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مسعود میرکاظمی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه دولت از چه زمانی اقدام به حذف ارز 4200 تومانی خواهد کرد، گفت: براساس قانون بودجه سال 1401 اختیار حذف و یا عدم حذف ارز ترجیحی برعهده دولت قرار داده شده است و از سوی دیگر حجم ارز 4200 تومانی در کشور به میزانی نیست که بتوان تا سرانجام سال از آن استفاده کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان داشت: هر زمان شرایط و فضای اقتصادی کشور مساعد باشد، می توان بتدریج این موضوع را عملیاتی کرد و در حال حاضر برای حذف ارز ترجیحی زمان و تاریخ معینی را نمی توان معین کرد.

میرکاظمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه چرا با توجه به اینکه هنوز ارز ترجیحی حذف نشده است، شاهد افزایش قیمت کالا ها بویژه در مورد گوشت قرمز و مرغ در کشور هستیم، اظهار کرد: قیمت ها روی نرخ گوشت قرمز و مرغ تغییری نکرده است، برخی هزینه ها و قیمت تمام شده مواد غذایی به نرخ مواد اولیه بستگی ندارد و عوامل دیگری نیز در این میان موثر هستند و برای این تاثیرات باید یارانه پرداخت شود و یا اجازه داد، قیمت ها اصلاح شود.

منبع: ایرنا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 خرداد 1401 بروزرسانی: 16 خرداد 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2090

به "میرکاظمی: شرط حذف ارز ترجیحی مساعد بودن فضای اقتصادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرکاظمی: شرط حذف ارز ترجیحی مساعد بودن فضای اقتصادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید