پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت میزبان 42 فیلمساز خارجی

به گزارش مجله عکس به نقل از روابط عمومی جشنواره، در این دوره از جشنواره فیلم مقاومت سینماگرانی از کشورهای ونزوئلا، آمریکا، شیلی، تانزانیا، بنگلادش، آرژانتین، سوریه، روسیه، عراق، یمن، بحرین، عربستان، لبنان، فرانسه، اسپانیا، هند، اروگوئه، کانادا، ترکیه، بوسنی، انگلیس و چین حضور پیدا می کنند.

پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت میزبان 42 فیلمساز خارجی

هشت نفر از مهمانان خارجی، داور جشنواره در بخش مسابقه بین الملل هستند.

جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به مثابه بزرگ ترین گردهمایی و اجتماع سینماگران انقلاب و فیلمسازان انقلابی علاوه بر حضور حدود 200 فیلمساز داخلی میزبان مهمانانی از پنج قاره و از 23 کشور جهان خواهد بود.

در بخش بین الملل جشنواره در این دوره در مجموع 906 فیلم از 94 کشور متقاضی حضور بودند که 24 فیلم از 23 کشور به بخش های مسابقه راه پیدا کردند.

24 فیلم شامل 9 فیلم سینمایی و 15 فیلم مستند از 23 کشور به مرحله مسابقه جشنواره راه پیدا کرده اند که در این ترکیب، سوریه 4 فیلم، روسیه 3 فیلم، عراق 1 فیلم، بحرین 1 فیلم، عربستان 1 فیلم، لبنان 3 فیلم، فرانسه 2 فیلم، اسپانیا 1 فیلم، هند 2 فیلم، آمریکا 3 فیلم، اوروگوئه 1 فیلم، کانادا 1 فیلم، ترکیه و بوسنی 1 فیلم و انگلیس و چین 1 فیلم دارد.

نکته قابل توجه غیبت تعدادی از فیلم ها و فیلمسازانی است که به دلیل برخی فشارها و شرایط پیش آمده از حضور در این جشنواره خودداری کردند.

پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از 5 تا 9 آذر ماه جاری به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 520

به "پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت میزبان 42 فیلمساز خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت میزبان 42 فیلمساز خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید