کپسول اسپیس ایکس برای آخرین بار ایستگاه بین المللی فضایی را ترک کرد

به گزارش مجله عکس، کپسول فضایی اسپیس ایکس برای آخرین بار در مدت فعالیت خود ایستگاه بین المللی فضایی را به سمت زمین ترک کرد.

کپسول اسپیس ایکس برای آخرین بار ایستگاه بین المللی فضایی را ترک کرد

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری مجله عکس، شرکت اسپیس ایکس خاطرنشان کرد کپسول SpaceX Dragon برای آخرین بار از ایستگاه بین المللی فضایی جدا شد و نتایج آزمایش هایی را که دانشمندان در این مرکز فضایی انجام دادند به زمین منتقل کرد.

این کپسول بیش از 1800 کیلوگرم مواد آزمایشگاهی و اجرام آسمانی را که دانشمندان حاضر در ایستگاه بین المللی فضایی توانسته اند جمع آوری نمایند به زمین منتقل نموده و قرار است به زودی محققان در سازمان فضایی ناسا مطالعه روی آن ها را شروع نمایند.

کپسول SpaceX Dragon اولین بار در سال 2012 میلادی پرتاب و به ایستگاه بین المللی فضایی متصل شد. اسپیس ایکس دراگون از آن سال آن کنون بیش از 20 ماموریت حمل و نقل بین زمین و ایستگاه بین المللی فضایی را انجام داده و هزاران گیلوگرم مواد غذایی و سایر اجناس مورد احتیاج فضانوردان را به آن ها رسانده و حاصل آزمایش های دانشمندان را نیز به زمین منتقل نموده است.

سازندگان این کپسول آن را به صورت هوشمند طراحی نموده اند یعنی اسپیس ایکس دراگون برای کمتر شدن میزان خطر ناشی از انحراف در راستا حرکت هنگام رسیدن به ایستگاه بین المللی فضایی به طور کاملاً دقیق در محل از پیش معین شده قرار می گیرد و برای انتقال کالا های داخل مخزن خود پیغام ویژه ای را به فضانوردان ارسال می نماید.

طبق قرار داد موجود بین شرکت اسپیس ایکس و سازمان فضایی آمریکا، ناسا باید هزینه های هربار رفت و آمد و تجهیز SpaceX Dragon را تامین کند. به عنوان مثال آخرین عملیات جداسازی و سقوط این کپسول برای ناسا بیش از 1.6 میلیون دلار هزینه داشته است.

اکنون مهندسان اسپیس ایکس در حال طراحی نسل جدیدی از این کپسول با نام Dragon 2 هستند و احتمالاً در ماموریت های بعدی از این کپسول استفاده می نمایند. مدیران اسپیس ایکس معتقدند نسل دوم کپسول فضایی این شرکت توانایی تا 4 برابر بیشتر از اولین مدل آن خواهد داشت.

انتهای پیغام/4144/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 11 خرداد 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 957

به "کپسول اسپیس ایکس برای آخرین بار ایستگاه بین المللی فضایی را ترک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کپسول اسپیس ایکس برای آخرین بار ایستگاه بین المللی فضایی را ترک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید