کسب و کار

چگونه خودکنترلی را بهبود بخشیم؟

خودکنترلی توانایی تنظیم و تغییر واکنش های خود به منظور اجتناب از رفتارهای نامطلوب، افزایش رفتارهای مطلوب و دستیابی به اهداف بلند مدت است. تحقیقات نشان داده است که داشتن خودکنترلی می تواند برای سلامتی و تندرستی مهم باشد.

1 آذر 1400

آیا بعد از تزریق واکسن کرونا باید حجامت کرد؟

یک متخصص طب سنتی ایرانی و معاون تعالی دفتر طب ایرانی مکمل تا این لحظه مستند علمی در مورد اثرگذاری حجامت چه مثبت و چه منفی بر عملکرد واکسیناسیون وجود ندارد.

2 آبان 1400

نرخ قطعی خوراک به پالایشگاه ها ابلاغ شد

به گزارش خبرنگاران، صاحب ارجمند، مدیر اقتصادی پالایشگاه اصفهان از اعلام نرخ های قطعی خوراک پالایشگاه ها اطلاع داد و گفت:نرخ های قطعی پنج ماهه ابتدایی سال امروز اعلام شده و باید تاثیرات آن محاسبه گردد به طور کلی این تخفیف ها، بر سود شرکت اثرگذاری خوبی...

1 آبان 1400

فراوری 7 مکمل غذایی، دارویی پروبیوتیک برای انسان و دام

استفاده از مکمل های غذایی و دارویی پروبیوتیک برای گونه های مختلف دام، طیور و آبزیان، نقش قابل توجهی در بهبود شرایط سلامت آن ها و تامین غذای سالم برای جامعه بازی می نماید.

18 مهر 1400

رتبه بندی معلمان گرفتار در مرحله تأمین بودجه

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اکنون در این مرحله گیر نموده ایم که منابع اقتصادی را برای رتبه بندی تعریف کنیم البته قطعاً 200 هزار میلیارد تومان نیست.

14 مهر 1400

اپل با معرفی آیفون تاشو بازار گوشی های تاشو را متحول می نماید

گوشی های تاشو هنوز نتوانسته اند به اسم بازیگران اصلی بازار گوشی های هوشمند خودی نشان بدهند و با وجود رشد مناسب شان، همچنان بسیاری از کاربران در خرید آن ها تردید دارند. با این حال، شایعات بسیاری از قوی تر شدن احتمال عرضه یک آیفون تاشو به وسیله اپل در سال...

13 مهر 1400

نام های غلط انداز در صنایع غذایی

بعضی محصولات غذایی که از فروشگاه ها تهیه می کنید و با اطمینان به اطلاعات برچسب بسته بندی شان نگاهی می اندازید، اصلا با هدفی که از خرید آنها داشته اید، سازگار نیستند. در چنین مواردی که یک فراوری کننده، اصول اولیه و فرمول اصلی ماده غذایی را رعایت نکند،...

8 مهر 1400

برگزاری مجمع عمومی عادی سال 1399 ایدرو، برآورد سرمایه گذاری 366 هزار میلیارد و اشتغالزایی 11 هزار نفری

مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان توسعه و نوسازی صنایع ایران برای عملکرد سال اقتصادی منتهی به اسفند 1399 با حضور نمایندگان وزارتخانه های صمت، نیرو، دفاع، اقتصاد، تعاون و سازمان برنامه و بودجه بعلاوه نمایندگان سازمان حسابرسی برگزار گردید.

6 مهر 1400

بازسازی ساختمان: اکسپو 2020 فرصتی برای بازسازی چهره ایران در فضای بین المللی است

مشاور عالی رئیس اتاق ایران، حضور در اکسپو 2020 دبی را اقدامی مهم و ضروری خواند و تاکید نمود: ایران می تواند با برگزاری روز ملی ایران در این رویداد بین المللی در راستای بازسازی چهره کشور در بین اذهان استفاده کند.

22 شهریور 1400

اشتغال زایی مهاجران در کانادا؛ پدیده ای فراتر از حد انتظار

اخیرا Statistics Canada مطالعه ای در خصوص کسب و کارهای مهاجران در کانادا انجام داده که نتیجه آن حاکی از رشد دور از فکر در اشتغال زایی کسب و کارهای مهاجران کانادایی بین سال های 2003 تا 2013 است. به بیان دیگر مهاجران در کانادا بیش از صاحبان کسب و کاری که در کانادا به...

9 شهریور 1400

مراحل انحصار وراثت از طریق وراث

وراث یک متوفی برای فروش ، تغییر و هر گونه تصرفی در ارثیه ای که از متوفی به آنها رسیده است ، لازم است که سهم الارث هر یک مشخص شود.

1 شهریور 1400

اسپانیا سرزمین زیبایی ها در اروپا

ما اسپانیا را به فوتبالش می شناسیم؛ همین طور ایتالیا، برزیل، آلمان، انگلیس را و برای فوتبالی های دوآتیشه هلند و پرتغال. از تمام این کشورهای نه چندان وسیع اروپایی در دوره های مختلف تصویر مردانی جلوی چشم هامان می آید که به حرفه ای ترین شکل ممکن دنبال یک...

30 مرداد 1400

اتوبوس برقی شهری ایران ساخت رونمایی شد

نخستین نمونه مهندسی شده اتوبوس برقی با حمایت ستاد توسعه فناوری های حوزه فضائی، دستور رئیس جمهور و مشارکت پنج شرکت دانش بنیان و خلاق رونمایی شد.

14 مرداد 1400

زندگی، هنر و سرگرمی جوانان در سن پترزبورگ

سن پترزبورگ شهری فراتر از موزه آرمیتاژ، تئاتر مارینسکی، میراث تاریخی و فرهنگ کلاسیک است. اینجا شهری مدرن است که سبک زندگی منحصر بفردی دارد. در این برنامه کلان شهر نگاهی داریم به زندگی، هنر و سرگرمی جوانان در سن پترزبورگ.

11 مرداد 1400

جابجایی استقلال، مدافع سپاهان در فهرست فرهاد مجیدی

اگرچه هنوز حدود یک ماه و نیم دیگر تا سرانجام تقویم فوتبالی ایران زمان به جای مانده اما تیم ها از حالا به منظور تقویت و رفع کردن نقاط ضعف خود دست به کار شده و در بازار جابجایی به صورت غیر رسمی کار خود را شروع نموده اند.

31 تیر 1400

بهره برداری از فاز اول پیست اسکی اوجور سرعین

در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر فاز اول پیست اسکی اوجور سرعین یکی از مرتفع ترین پیستهای اسکی کشور با افتتاح شد.

23 تیر 1400

فراوری گوشی 192 دلاری با شارژر بی سیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، این گوشی که توسط شرکت زد تی ای فراوری شده بلید 11 پرایم نام دارد و از امروز برای فروش عرضه شده است.

9 تیر 1400

فروش ساختمان فوتسال دستور وزیر است، سراجی به این نکات توجه کند

ناصر صالح درباره انتخاب مهرداد سراجی به عنوان سرپرست کمیته فوتسال به خبرنگاران، گفت: بالطبع سراجی در خانواده فوتسال شناخته شده نیست و تجربه فوتسالی در کشور ما ندارد اما یک نکته مهم است. در حال حاضر در ورزش کشورمان عزیزانی در راس قرار می گیرند که شاید...

31 خرداد 1400

گوگل و فیس بوک در روسیه جریمه شدند

دادگاهی در روسیه شرکتهای فناوری آمریکایی گوگل و فیس بوک را به دلیل کوتاهی در حذف محتوایی که از سوی مسکو غیرمجاز شناخته می شوند، به پرداخت جریمه محکوم کرد.

29 خرداد 1400

تاکتیک جدید فیس بوک برای جمع آوری اطلاعات فاش شد

یک کارشناس فناوری اطلاعات ایرانی متوجه تاکتیک جدید فیس بوک و اینستاگرام برای ترغیب کاربران iOS نسبت به جمع آوری اطلاعات آنان شده است. این محقق از روش مذکور به تاکتیک ترساندن جدید یاد می نماید.

20 خرداد 1400
تعداد: (207)