اعلام آمادگی مرکز فرهنگی عمان برای ترجمه و چاپ ادبیات داستانی ایران

به گزارش مجله عکس، رئیس مرکز فرهنگی عمان از اعلام آمادگی این مرکز برای ترجمه و چاپ آثار ایرانی اطلاع داد و انتشار ترجمه رمان محمد(ص) را آغاز خوبی برای ادامه این همکاری دانست.

اعلام آمادگی مرکز فرهنگی عمان برای ترجمه و چاپ ادبیات داستانی ایران

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش باشگاه مجله عکس پویا، یکی از برنامه های مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در عمان برگزاری برنامه ها و نشست های فرهنگی و ادبی در کنار این نمایشگاه است. حضور ابراهیم حسن بیگی، نویسنده رمان محمد(ص) به عنوان میهمان افتخاری غرفه ایران و سخنرانی ایشان در مورد ادبیات داستانی ایران درمرکز فرهنگی عمان از جمله برنامه غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه است.

عصر روز آدینه، 6 اسفند ماه مرکز فرهنگی عمان میزبان عمانی هایی بود که علاقه مند بودند درباره ادبیات داستانی ایران بیشتر بدانند. در این نشست ابراهیم حسن بیگی نویسنده رمان محمد(ص) درباره ادبیات داستانی ایران برای حاضران در جلسه سخنرانی کرد. وی در این نشست گفت: ادبیات داستانی ایران را به سه دوره ایران باستان، ایران پس از اسلام و ایران بعد از انقلاب اسلامی می توان تقسیم کرد.

حسن بیگی در ادامه سخنان خود درباره ویژگی های ادبیات داستانی در سال های پس از انقلاب گفت: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به عنوان پارامترهای برجسته ای هستند که تاثیر بسزایی بر ادبیات داستانی ایران برجای گذاشته اند.

این نشست مورد استقبال گسترده عمانی ها نهاده شد و شبکه های مختلف تلویزیونی و رسانه های مختلف برای پوشش این مراسم حضور داشتند.

در سرانجام این نشست خانمعایشه الدرمکیه رئیس مرکز فرهنگی عمان اظهار تمایل مرکز خود را برای ترجمه و چاپ آثار ایرانی گفت و چاپ رمان محمد(ص) را آغاز خوبی برای ادامه این همکاری دانست.

بیست و دومین دوره نمایشگاه کتاب عمان تا 14 اسفند برپاست. مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه با 400 عنوان کتاب در زمینه های ادبیات معاصر و کلاسیک، کودک و نوجوان، ایران شناسی، هنر و آموزش خط درغرفه ای به مساحت 27 مترمربع شرکت نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 12 شهریور 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 460

به "اعلام آمادگی مرکز فرهنگی عمان برای ترجمه و چاپ ادبیات داستانی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی مرکز فرهنگی عمان برای ترجمه و چاپ ادبیات داستانی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید