جمال مبارک به عرصه سیاسی مصر باز می شود!

به گزارش مجله عکس، المصریون به نقل از منابع مطلع مصری اعلام کردند که جمال مبارک فرزند حسنی مبارک رئیس جمهور اسبق مصر برای بازگشت به عرصه سیاسی به وسیله یکی از احزاب سیاسی برنامه ریزی می نماید و این پس از برطرف همه موانعی است که مانع از تحقق حقوق سیاسی اش گردیده بود.

جمال مبارک به عرصه سیاسی مصر باز می شود!

این منابع که نامشان فاش نگردیده بیان کردند که حزب شامل افراد و شخصیت های موثری است اما این منابع به اسامی این شخصیت ها و حزبی که قرار است جمال مبارک با آن به عرصه سیاسی مصر بازگردد، اشاره ای نکردند.

منابع مذکور اینکه حزب شامل رهبران حزب ملی منحله باشند را تکذیب و افزودند: این حزب بر پایه چهره های جدید راسخ است.

المصریون در ادامه گزارش داد: فرزند مبارک اخیرا در مناسبت های مختلف شامل اوپرا، کنگره ها و مناسبت های عمومی مشاهده گردیده است و آخرین آن گذاشتن تاج گلی بر قبر انور سادات رئیس جمهور اسبق مصر بود. حسنی مبارک رئیس جمهور اسبق و فرزندانش جمال و علاء درخواست تجدید نظر در حکم مربوط به قضیه فساد ریاست جمهوری داده اند اما دادگاه مخالفت نموده است که مفهمومش عدم فعالیت سیاسی است. حکم مربوط به حبس و غرامت مبارک و فرزندانش را از فعالیت سیاسی از تاریخ صدور حکم در 2016 تا 2021 محروم نموده است.

انتخابات ریاست جمهوری آتی مصر در سال 2022 برگزار می گردد و طبق قانون اساسی مصر، عبدالفتاح السیسی حق نامزدی مجدد ندارد.

المصریون در ادامه به نقل از محمد حامد الجمل از مقامات سابق مصری آورده است: جمال مبارک در موضوعاتی متهم است که محکومیتش ثابت گردیده است و حق ایجاد حزب سیاسی یا بازگشت مجدد را ندارد.

علی ایوب رئیس مرکز ابن ایوب مصر نیز گفت:جمال مبارک مجاز به تاسیس حزب جدید نیست. ممکن است که وی از حزبی حمایت یا حزب جدید تاسیس کند اما راه به جایی نمی برد و کمیته امور احزاب به سرعت وارد عمل خواهد شد تا فعالیت های حزب را متوقف کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 63

به "جمال مبارک به عرصه سیاسی مصر باز می شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمال مبارک به عرصه سیاسی مصر باز می شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید