حمایت فرانسه از طرح مصر برای حل بحران لیبی

به گزارش مجله عکس، وزیر خارجه فرانسه از طرح مصر برای حل بحران لیبی حمایت کرد.

حمایت فرانسه از طرح مصر برای حل بحران لیبی

به گزارش گروه سیاسی مجله عکس به نقل از روسیاالیوم، ژان-ایو لو دریان وزیر خارجه فرانسه تلفنی با سامح شکری وزیر خارجه مصر بر حمایت کشورش از از سرگیری فرایند سیاسی در لیبی زیر نظر سازمان ملل متحد و با استناد به دستاوردهای کنفرانس برلین تاکید نمود.

لودریان ضمن استقبال از نتایجی که در راستای رسیدن به آتش بس فوری در لیبی و از سرگیری مذاکرات در چارچوب کمیته نظامی مشترک 5+5 محقق شده است از کوشش های مصر در این زمینه قدردانی کرد.

وزیر خارجه فرانسه بر ضرورت اولویت بخشی به آتش بس فوری در لیبی تاکید نمود.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر که خود از حامیان ژنرال حفتر است امروز طرحی را برای خاتمه دادن به جنگ داخلی لیبی و حل وفصل بحران این کشور به وسیله راهکارهای سیاسی ارائه داد که متضمن احترام به تمام ابتکارات مربوط به صلح و قطعنامه های بین المللی است.

در طرح سیاسی قاهره برای خاتمه جنگ داخلی لیبی آمده است: تمام طرف های درگیر در این جنگ از دوشنبه هفته جاری با خاموش کردن آتش سلاح های خود مقررات مربوط به آتش بس را رعایت نمایند.

کشور لیبی از سال 2011 میلادی در پی دخالت نظامی آمریکا و همپیمانان غربی آن بدون مجوز سازمان ملل، صحنه جنگ و درگیری داخلی است. این کشور که پس از سرنگونی معمر قذافی با بحران سیاسی گسترده ای روبرو شده است، اکنون به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است و به دنبال آن صف بندهای بین المللی در حمایت از هر یک از این دولت تشکیل شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1083

به "حمایت فرانسه از طرح مصر برای حل بحران لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت فرانسه از طرح مصر برای حل بحران لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید