سقف معافیت مالیاتی حقوق کارمندان و کارگران تغییر کرد

به گزارش مجله عکس، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال 99 گفت که براساس مصوبه این کمیسیون حقوق کارکنان دولت تا سه میلیون تومان در ماه و حقوق کارگران تا دو میلیون و 300 هزار تومان از مالیات معاف می شوند.

سقف معافیت مالیاتی حقوق کارمندان و کارگران تغییر کرد

جهت دریافت خدمات اجرای اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش مجله عکس به نقل از خبرآنلاین، هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق در نشستی خبری مهمترین مصوبات کمیسیون تلفیق را تشریح کرد.

مهمترین مصوبات کمیسیون تلفیق بنا بر اعلام هادی قوامی در پی می آید:

* در تبصره 6 لایحه بودجه سقف معافیت اقتصادیاتی برای کارکنان دولتی و غیردولتی تا سه میلیون تومان مشخص شد و مازاد آن تا 15 میلیون تومان به نرخ سالانه 10 درصد و مازاد 15 میلیون تومان در ماه به نرخ سالانه 20 درصد محاسبه خواهد شد.

*همچنین سقف معافیت اقتصادیاتی برای کارگران تا 28 میلیون تومان یعنی ماهیانه دو میلیون و 300 هزار تومان مشخص شد.

* در تبصره 5 مقرر شد شرایطی را در سال 1399 فراهم کنیم که پروژه های عمرانی در بخش های غیردولتی و سایر نهادها از ظرفیت اوراق مشارکت استفاده نمایند. براین اساس به دولت اجازه داده شد برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسید شده در سال 1399 معادل یکصد هزار میلیارد ریال اوراق اقتصادی اسلامی منتشر کند. همچنین در بند الف تبصره 5 به شرکت های دولتی اجازه داده شد تا سقف 65 هزار میلیارد ریال اوراق منتشر نمایند و در بند ب به دولت اجازه داده شد برای تامین اقتصادی تا مبلغ 55 هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کند که از این محل فعالیت امور عمرانی بودجه را انجام دهد. همچنین در بند ج مصوب شد اوراق فروش نرفته بند الف و ب با تایید رییس دستگاه اجرایی به طلبکاران واگذار گردد.

* کمیسیون در بند د مصوب کرد که شهرداری ها تا سقف 80 هزار میلیارد ریال اوراق برای قطار شهری و حمل و نقل شهری منتشر نمایند. در بند ه مقرر شد دولت تا سقف 20 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی را با حفظ قدرت خرید در سقف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به طلبکاران واگذار کند.

  • اقتصادیات

*در بند و که خبر خوشی برای طلبکاران دولت است ظرفیت اوراق برای پرداخت طلب طلبکاران از دولت به ویژه پیمانکاران تا سقف 50 هزار میلیارد ریال افزایش یافت در سال های گذشته یکی از مسائل طلبکاران دولت این بود که موظف بودند 25 درصد را نقد و مابقی طلب را تهاتر نمایند که کمیسیون این شرط را برداشت تا تسویه طلبکاران دولت راحت تر انجام گردد و اولویت پرداخت هم با کسانی است که مدت زمان بیشتری از دولت طلب دارند.

*در بند ز به بیمه مرکزی اجازه داده شد که 1000 میلیارد تومان در بازار سرمایه انواع اوراق بهادار منتشر کند. همچنین مقرر شد وزارتخانه ها به وسیله شرکت های تابعه در صف 35 هزار میلیارد ریال اوراق با تصویب شورای اقتصاد منتشر نمایند. در بند ه مقرر شد تا 20 هزار میلیارد ریال از ظرفیت اوراق برای طرح های سازمان تجهیز و نوسازی مدارس استفاده گردد.

*در مصوبه دیگری به وزارت اقتصاد اجازه داده شد نسبت به مولد سازی دارایی های دولت تا سقف 80 هزار میلیارد ریال اقدام کند که قرار شد این واگذاری به صورت شفاف و در سامانه انجام گردد تا ابهامی در واگذاری ها نباشد. همچنین به وزارت اقتصاد اجازه داده شد تا سقف 40 هزار میلیارد تومان از اموال و دارایی های خود را به وسیله مزایده و به صورت شفاف واگذار کند و اگر نتوانستند این کار را بنمایند به پیمانکاران طلبکار از دولت واگذار نمایند.

*در بخش درآمدی تبصره 14 لایحه بودجه در موضوع هدفمندی ، منابع درآمدی هدفمندی در هفت بخش به توضیح زیر پیش بینی شده است:

فروش داخلی فرآورده های نفتی 77 هزار میلیارد تومان

فروش صادرات فرآورده های نفتی 88 هزار و 800 میلیارد تومان

فروش داخلی گاز طبیعی 31 هزار میلیارد تومان

فروش برق به مشترکین 24 هزار و 300 میلیارد تومان

سوخت نیروگاه 420 میلیارد تومان

خوراک میعانات گازی پتروشیمی ها 26 هزار میلیارد تومان

منابع حاصل از فروش آب 3100 میلیارد تومان.

* برای شفاف تر شدن بخش درآمدی این تبصره بحث های مفصلی در کمیسیون در حال طرح است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 669

به "سقف معافیت مالیاتی حقوق کارمندان و کارگران تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف معافیت مالیاتی حقوق کارمندان و کارگران تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید