سهم 70 درصدی فراوری داخل در راه اندازی پتروشیمی هگمتانه

به گزارش مجله عکس، مدیرعامل شرکت پتروشیمی هگمتانه از سهم 70 درصدی فراوری داخل در راه اندازی این مجموعه اطلاع داد و اظهار کرد: با افتتاح این شرکت برای بیش از 250 نفر به صورت مستقیم و 2 هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال زایی می گردد.

سهم 70 درصدی فراوری داخل در راه اندازی پتروشیمی هگمتانه

به گزارش خبرنگار شانا، ناصر شمخانی، در آیین بهره برداری رسمی از شرکت پتروشیمی هگمتانه از جمله طرح های ملی وزارت نفت که امروز (پنجشنبه، چهارم دی ماه) و با حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری به وسیله ویدئوکنفرانس برگزار گردید، گفت: پتروشیمی هگمتانه برای نخستین بار در ایران و منطقه آماده فراوری پی وی سی با گرید پزشکی استاندارد است.

وی ادامه داد: کارخانه پزشکی هگمتانه با مبلغ 38 میلیون یورو و با مشارکت بخش های خصوصی و دولتی و سهامدار خارجی با هدف فراوری سالانه 45 هزار تن پی وی سی به صورت پودر گرانول با گرید پزشکی استاندارد به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی هگمتانه توضیح داد: با بهره برداری رسمی از این مجتمع برای بیش از 250 نفر به صورت مستقیم و 2 هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال زایی می گردد که این رقم با بهره برداری از فازهای توسعه ای در فراوری محصولات پزشکی افزایش می یابد.

شمخانی اضافه کرد: سهم ساخت داخلی تجهیزات و ماشین آلات برای فراوری این محصول مهم و راهبردی بیش 70 درصد است و راه اندازی و راهبری آن با نیروهای متخصص و توانمند ایرانی بوده است.

وی تأکید کرد: بازار پلیمرهای گریدها پزشکی در سال 2019 بیش از 23 میلیارد دلار ارزش داشته و پیش بینی می گردد تا سال 2025، رشد 5.9 درصدی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی یادآور شد: هم اکنون نیز به دلیل ساخته نشدن پی وی سی گرید پزشکی استاندارد در داخل کشور، سازندگان تجیهزات پزشکی به وسیله واردات مواد اولیه خود را تأمین می نمایند که با با بهره برداری از پتروشیمی هگمتانه ایران به یکی از تأمین نمایندگان اصلی پی وی سی با گرید پزشکی در منطقه و خاورمیانه تبدیل می گردد که درآمد و ارزآوری بالایی هم برای کشور خواهد داشت.

شمخانی همچنین گفت: امیدواریم مسائل تأمین خوراک این واحد طبق توافق های گذشته و با دستور مسئولان رفع گردد و با حذف واردات، ایجاد بازار صادراتی مورد نظرمان را تحقق ببخشیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1443

به "سهم 70 درصدی فراوری داخل در راه اندازی پتروشیمی هگمتانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم 70 درصدی فراوری داخل در راه اندازی پتروشیمی هگمتانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید