معترضان ضد نژادپرستی در پاریس به یاد فلوید زانو زدند

به گزارش مجله عکس، صدها معترض ضد نژادپرستی در پاریس به یاد جورج فلوید زانو زدند و هشت دقیقه سکوت کردند. فلوید سیاه پوست آمریکایی بود که با فشار زانوی یک افسر سفیدپوست روی گردنش جان باخت و بعد از آن اعتراضاتی به راه افتاده است.

معترضان ضد نژادپرستی در پاریس به یاد فلوید زانو زدند

به نقل از خبرگزاری رویترز، معترضان پلاکاردهایی با نوشته خشونت پلیس را متوقف کنید، جلوی نژادپرستی را بگیرید و نمی توانم نفس بکشم که آخرین کلمات جورج فلوید پیش از مرگش بود، به همراه داشتند.

آن ها زیر تندیسی از ماریان در میدان پلاس دو لا رپوبلیک سرهایشان را پایین نگاه داشته و زانو زدند. برخی از معترضان هم به نشانه همبستگی با قربانیان وحشیگری پلیس مشت خود را بالا گرفتند.

یک زن سیاه پوست 30 ساله گفت: ما به اینجا آمده ایم تا با خشونت پلیس علیه تمام نژادها که برای چندین نسل ادامه یافته است، مبارزه کنیم. نمی توانیم به این شکل ادامه دهیم. این رویکرد باید مجازات داشته باشد.

روز سه شنبه همچنین ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه گفت که کشورش گاهی در طول تاریخ خود از تحقق اصول بنیادین این جمهوری شامل آزادی، برابری و برادری ناکام مانده است.

پلیس پاریس در جریان این اعتراضات حضور کم رنگی داشت. برخی از معترضان همچنین در شهر نانت در غرب فرانسه گردهمایی مسالمت آمیزی برگزار کردند. دولت فرانسه روز دوشنبه همچنین روش خطرناک پلیس موسوم به خفگی را که حین بازداشت مظنون ها به کار می رود، ممنوع گفت و گفت تحمل صفر در برابر نژادپرستی میان عوامل اجرای قانون را در پیش می گیرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1090

به "معترضان ضد نژادپرستی در پاریس به یاد فلوید زانو زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان ضد نژادپرستی در پاریس به یاد فلوید زانو زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید