نرخ قطعی خوراک به پالایشگاه ها ابلاغ شد

به گزارش مجله عکس، به گزارش خبرنگاران، صاحب ارجمند، مدیر اقتصادی پالایشگاه اصفهان از اعلام نرخ های قطعی خوراک پالایشگاه ها اطلاع داد و گفت:نرخ های قطعی پنج ماهه ابتدایی سال امروز اعلام شده و باید تاثیرات آن محاسبه گردد به طور کلی این تخفیف ها، بر سود شرکت اثرگذاری خوبی دارد.

نرخ قطعی خوراک به پالایشگاه ها ابلاغ شد

درصد تخفیف به نرخ نفت خام بستگی دارد، هر چه قیمت نفت کمتر، حاشیه سود بیشتر

وی گفت: نکته اینجاست که در گذشته مبنای نرخ های صادراتی با 5% تخفیف بوده که در حال حاضر مبنا ، قیمت های جهانی با 5 دلار کمتر است. با توجه به این که میانگین نرخ نفت خام 80 دلار در نظر گرفته شده این 5 دلار نسبت به نرخ نفت خام ، تخفیفی حدود 70 درصدی است.

به گفته وی، درصد تخفیف بستگی به قیمت نفت خام دارد، هرچه قیمت نفت خام کمتر باشد حاشیه سود پالایشگاه ها و نرخ تخفیف بیشتر خواهد شد. ما برای پنج ماهه نرخ نفت خام را میانه 80 دلار در نظر گرفته ایم.

ارجمند گفت :طبق نرخ گذاری تازه در مقایسه با سال 98 (که بر اساس نرخ های صادراتی بود)، تخفیف 5 دلاری نسبت به میانگین عمان به دبی داده شده است. در حالی که در سال 98 عدد تخفیف ،معادل 1 .2 دلار بود و این موضوع به نفع پالایشگاه ها است.

مدیر اقتصادی پالایشگاه اصفهان اضافه کرد: چون نرخ ها اعلام نشده بود ما هم صورت های اقتصادی سه ماه را منتشر نکردیم ، ولی از هفته آینده کوشش می کنیم که صورت های اقتصادی سه ماهه و شش ماهه را منتشر کنیم و امیدواریم با توجه به اورهال های امسال و از طرفی افزایش نرخ ها ، EPSخود را محقق کنیم.

از 17 مهر، یک ماه اورهال داریم

وی ادامه داد: باتوجه به اورهال هایی که در امسال داشتیم و باعث شده فراوری و فروش و سود شرکت تحت تاثیر قرار بگیرد این دستورالعمل نرخ گذاری تازه می تواند در این مورد به ما یاری کند.

این مقام مسئول در شپنا با بیان این که تعمیرات اساسی در 6 ماه ابتدای سال 3 بار بوده و از 17 مهر ماه هم به مدت 30 روز اورهال داریم ، گفت: پالایشگاه اصفهان طی دو سال گذشته به علت کرونا تعمیرات اساسی نداشته و به همین علت در امسال حجم اورهال ها بیشتر بوده است.

منبع: بورس 24

برای اطلاع از آخرین اخبار بازار سرمایه، صفحه بورس خبرنگاران را دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 آبان 1400 بروزرسانی: 1 آبان 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1867

به "نرخ قطعی خوراک به پالایشگاه ها ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ قطعی خوراک به پالایشگاه ها ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید