چاووش اوغلو: اگر باکو بخواهد به وسیله نظامی مساله قره باغ را حل نماید کنارش خواهیم بود

به گزارش مجله عکس، وزیر امور خارجه ترکیه تاکید نمود که اگر جمهوری آذربایجان خواستار حل بحران اشغالگری ارمنستان به وسیله نظامی باشد آنکارا کنار باکو خواهد ایستاد.

چاووش اوغلو: اگر باکو بخواهد به وسیله نظامی مساله قره باغ را حل نماید کنارش خواهیم بود

جهت دریافت خدمات ساخت ویلا کردان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه با حضور در میز سردبیری خبرگزاری آناتولی در آنکارا به سؤالات شنول کازانجی، مدیر عامل آناتولی و سردبیران بخش های دیگر پاسخ داد و در رابطه با تحولات اخیر بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان گفت: حملات ارمنستان به منزله نادیده دریافت سیستم و حقوق بین المللی بوده و باید به این اقدام واکنش نشان داد.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان در خاک خود می جنگد، اضافه کرد: در کجای جهان رویکرد یکسانی با اشغالگر و سرزمین اشغال شده وجود دارد. ما تاکید نمودیم اگر آذربایجان خواستار حل بحران اشغالگری ارمنستان به وسیله نظامی باشد ما در کنار آن ها خواهیم بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه تاکید نمود: ارمنستان نمی خواهد به وسیله دیپلماسی و مذاکره مسائل را حل نماید و با شروع حمله در ژوئیه نشان داد که بیش از 20 درصد سرزمین های آذربایجان را می خواهد. ارمنستان همچنین با آخرین حمله خود در روزهای اخیر تاکید نمود که آتش بس را نیز به رسمیت نمی شناسد.

چاووش اوغلو همچنین در رابطه با اظهارات رئیس جمهوری فرانسه پیرامون این تنش گفت: ماکرون هیچ گونه ابراز نگرانی از اشغاگری ارمنستان علیه آذربایجان نکرد و به جای آن از ایروان حمایت و با آنها اعلام همبستگی کرد؛ این به معنی حمایت فرانسه از اشغالگری است.

وی اضافه کرد: رفتار با آذربایجان به گونه ای است که گویی به خاک ارمنستان حمله نموده است. این نشانه ریا و اعمال استانداردهای دوگانه است و نشان می دهد که این مشکل تا به امروز حل نشده است. صبر آذربایجان هم حدی دارد.

چاووش اوغلو همچنین در واکنش به سفر مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به بخش روم نشین قبرس گفت: واشنگتن نباید بی طرفی خود را به خطر بیندازد و لغو تحریم تسلیحاتی قبرس روم نشین حتی اگر محدود هم باشد، تصمیم درستی نیست و برابری را بر هم می زند.

وزیر امور خارجه ترکیه برگزاری کنفرانس منطقه ای با هدف حل اختلافات در مدیترانه شرقی را مجددا پیشنهاد کرد و گفت: بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا، خواسته های موجه ترکیه در دریای مدیترانه شرقی را به خوبی درک می نمایند.

چاووش اوغلو با تاکید بر اینکه ترکیه آماده دیپلماسی و مذاکره با یونان است، گفت: ترکیه کشوری است که به حقانیت خود اعتماد دارد با قدرت به پای میز مذاکره می آید و از تزهای خود به شدت دفاع می نماید. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1208

به "چاووش اوغلو: اگر باکو بخواهد به وسیله نظامی مساله قره باغ را حل نماید کنارش خواهیم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو: اگر باکو بخواهد به وسیله نظامی مساله قره باغ را حل نماید کنارش خواهیم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید