کدام صنایع پس از کرونا بیشترین رونق را ثبت کردند؟

به گزارش مجله عکس، هرچند هنوز بسیاری از کشورهای دنیا با شیوع گسترده ویروس کرونا روبرو هستند اما به نظر می رسد با سرعت یافتن واکسیناسیون، بعضی صنایع مالی خود را آماده عبور از بحران کرونا می نمایند.

کدام صنایع پس از کرونا بیشترین رونق را ثبت کردند؟

هرچند شیوع کرونا در ابتدا به سلامت جوامع مختلف هجوم برد اما با توجه به محدودیت هایی که دولت ها مجبور به وضع آنها شدند، بسیاری از حوزه های مالی تحت تاثیر کرونا، با افت فعالیت و رشد منفی روبرو شدند.

با این وجود در سال 2021، با شروع واکسیناسیون و البته راهکارهایی که حوزه های مالی برای فعالیت همزمان با شیوع کرونا پیدا کردند، شرایط قدری بهبود یافت و بسیاری از بخش های اقتصاد بار دیگر راستا رشد را طی کردند، با این وجود آنالیز های اتاق بازرگانی تهران از شرایط تولیدات صنعتی دنیا در فصل دوم سال 2021 نشان می دهد که همه صنایع شرایط مشابهی نداشته اند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده در این گزارش، رشد تولیدات صنعت لاستیک و پلاستیک دنیا نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد افزایش یافته است. در حوزه مواد معدنی این رشد 21 درصد و در حوزه فلزات حدودا 17 درصد بوده است. در میان کشورهای در حال توسعه و نوظهور هم صنایع لاستیک رشدی 32 درصدی، مواد معدنی رشدی 61 درصدی و فلزات رشدی حدودا 40 درصدی را به ثبت رسانده اند.

در حوزه محصولات غذایی رشد دنیای 5.7 درصد و رشد اقتصادهای نوظهور کمتر از پنج درصد بوده است. در حوزه نوشیدنی ها اما رشد دنیای حدودا 14 و رشد نوظهور بیش از 27 درصد بوده است. در حوزه محصولات تنباکو هم رشد دنیای ثبت شده کمتر از دو درصد تخمین زده می گردد.

در حوزه نساجی، رشد تولیدات نسبت به مدت مشابه سال قبل 19 درصد بوده، در حوزه پوشاک این عدد به 20 و در حوزه چرم به 17 درصد رسیده است. در میان اقتصادهای نوظهور رشد تولیدات پوشاک از مرز 66 درصد هم عبور نموده است.

در حوزه کامپیوتر و محصولات الکترونیکی، رشد دنیای 21 و رشد اقتصادهای در حال توسعه 26 درصد بوده است. در حوزه تجهیزات الکترونیکی اما اقتصادهای نوظهور رشدی بیش از 53 درصدی را به ثبت رسانده اند. در حوزه تولیدات چوب، رشد دنیای 17 و رشد اقتصادهای نوظهور 40 درصد بوده است. در حوزه کاغذ هم به ترتیب رشد هفت و 10 درصدی در دنیا و کشورهای در حال توسعه ثبت شده است.

در حوزه ماشین آلات تولیدات 20 درصد، در حوزه وسایل نقلیه موتوری 45 درصد و در سایر تجهیزات حمل و نقل تولیدات 22 درصد رشد داشته است. کشورهای در حال توسعه تنها در حوزه وسایل نقلیه موتوری رشدی 125 درصدی را به ثبت رسانده اند.

در آمار کلی، رشد صنعتی نسبت به فصل دوم سال 2020، افزایشی بیش از 18 درصدی را به ثبت رسانده اما در قیاس با فصل اول سال 2021، رشد صنعتی تنها 0.3 درصد بوده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1836

به "کدام صنایع پس از کرونا بیشترین رونق را ثبت کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام صنایع پس از کرونا بیشترین رونق را ثبت کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید