گام نخست ساخت پتروشیمی الماس ماهشهر برداشته می گردد

به گزارش مجله عکس، تفاهم نامه استفاده حداکثری از توانمندی شرکت ها و سازندگان داخلی در احداث مگاپروژه پتروشیمی الماس ماهشهر بین شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران بزودی امضا می گردد.

گام نخست ساخت پتروشیمی الماس ماهشهر برداشته می گردد

به گزارش شانا به نقل از ستاد خبری دومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، تفاهم نامه استفاده حداکثری از توانمندی شرکت ها و سازندگان داخلی در احداث مگاپروژه پتروشیمی الماس ماهشهر به عنوان یکی از طرح های جدید خوراک ترکیبی صنعت پتروشیمی، بین شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران (استصنا) در حاشیه این رویداد تخصصی امضاء می گردد با امضای این سند همکاری زمینه استفاده حداکثری از توان و پتانسیل شرکت های سازنده و دانش بنیان ایرانی فراهم می گردد.

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در راستای سیاست های متنوع سازی سبد فراوری محصولات پتروشیمی و پلیمری کشور برنامه ریزی راهبردی ساخت پتروشیمی الماس ماهشهر با هدف استفاده از خوراک مازاد اتان، پروپان و بوتان پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس، یادآوران خلیج فارس و پتروشیمی پارس عسلویه را شروع نموده است.

مجوز ساخت این مگاپروژه 2 میلیارد و 700 میلیون دلاری از سوی هیئت مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اخذ شده و هم اکنون آخرین مراحل تامین زمین، اخذ دانش فنی و لایسنس در حال اجرا است که پیش بینی می گردد به زودی کلنگ ساخت این طرح بزرگ و اشتغال آفرین صنعت پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر به زمین زده گردد.

دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی 27 تا 29 بهمن ماه سال جاری در جزیره کیش برگزار می گردد. مهمترین محورهای این رویداد، روش های تأمین اقتصادی در راه اندازی و تکمیل پروژه های صنعت پتروشیمی؛ انتقال دانش فنی، انجام خدمات مهندسی، فراوری مواد شیمیایی، کاتالیست ها، قطعات و تجهیزات صنعت پتروشیمی، حمایت و استفاده از توان شرکت های دانش بنیان، حمایت از صنایع پایین دستی، توجه به نقش پژوهش و فناوری در افزایش فراوری و صادرات محصولات پتروشیمی است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1521

به "گام نخست ساخت پتروشیمی الماس ماهشهر برداشته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام نخست ساخت پتروشیمی الماس ماهشهر برداشته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید