گوگل و فیس بوک در روسیه جریمه شدند

به گزارش مجله عکس، دادگاهی در روسیه شرکتهای فناوری آمریکایی گوگل و فیس بوک را به دلیل کوتاهی در حذف محتوایی که از سوی مسکو غیرمجاز شناخته می شوند، به پرداخت جریمه محکوم کرد.

گوگل و فیس بوک در روسیه جریمه شدند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، با اوج دریافت تنشها میان روسیه و غولهای فناوری غربی، مسکو چندی قبل دسترسی به شبکه اجتماعی آمریکایی توییتر را به دلیل عدم حذف محتوای ممنوع کند نموده بود. اکنون هم تهدید نموده است ترافیک گوگل را کند خواهد نمود.

دادگاهی در روسیه روز سه شنبه گوگل را شش میلیون روبل (81600 دلار) بابت عدم حذف محتوای ممنوعه جریمه کرد. این جریمه مدت کوتاهی پس از مهلت 24 ساعته دیده بان ارتباطات روسیه (روس کومنادزور) به گوگل برای حذف ویدیوهای مروج خشونت، افراط گرایی و مواد مخدر صادر شد. روس کومنادزور اعلام نمود به گوگل بیش از 26000 اخطار در مورد اطلاعات غیرقانونی ارسال نموده است. یوتیوب که متعلق به گوگل است در حذف حدود 5000 ویدیوی ممنوع کوتاهی نموده که 3500 ویدیو تبلیغ افراط گرایی هستند.

اسناد دادگاه مسکو نشان می دهد گوگل از روس کومنادزور به دلیل درخواست برای حذف محتوای غیرقانونی شکایت نموده است.

گوگل در گزارش شفافیت خود به شمار درخواستهای دولتی که در مدت شش ماه دریافت نموده است، اشاره می نماید. این درخواستها از ادعای افترا تا ادعای نقض مقررات داخلی در محتوای به نمایش درآمده را دربرمی گیرند. با این حال قوانین مربوط به این مسائل در کشورها و مناطق مختلف متفاوت است و گوگل پیش از واکنش به درخواست حذف محتوا، به حکم دادگاه احتیاج دارد.

بر اساس گزارش رویترز، فیس بوک هم مجموعا 26 میلیون روبل (353 هزار و 890 دلار) برای هشت مورد تخلف جریمه شد.

بر اساس خبر جداگانه دیگری، دیده بان ضد انحصارطلبی آلمان هم تحقیقاتی را از گوگل آلمان، گوگل ایرلند و آلفابت شرکت مادر آنها درباره سوءاستفاده از نفوذ بازارشان شروع نموده است و تحقیقاتش بر مدل کسب و کار گوگل که بر مبنای جمع آوری اطلاعات کاربران و ارائه تبلیغات هدفمند بر اساس آنهاست، متمرکز شده است. گوگل اعلام نموده که مردم از خدمات این شرکت استفاده می نمایند زیرا مفید هستند نه به خاطر این که مجبور هستند چنین کاری انجام دهند یا نمی توانند گزینه دیگری پیدا نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1696

به "گوگل و فیس بوک در روسیه جریمه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل و فیس بوک در روسیه جریمه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید