حملات تند رهبر حزب کارگر انگلیس علیه جانسون

به گزارش مجله عکس، رهبر حزب کارگر انگلیس گفت، نخست وزیر این کشور به جامعه آسیب وارد کرده و اگر ثابت شود که مجلس را فریب داده باید استعفا کند.

حملات تند رهبر حزب کارگر انگلیس علیه جانسون

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کر استارمر رهبر حزب کارگر انگلیس روز چهارشنبه گفت، بوریس جانسون نخست وزیر این کشور بابت تلاش برای گمراه کردن مجلس باید فوراً استعفا کند.

به نوشته روزنامه گاردین، جلسه امروز مجلس عوام انگلیس تا حدی جنجالی و پرتنش بود که لیندسی هویل رئیس این مجلس به کنندگان هشدار داد در صورت بر هم زدن نظم جلسه آن ها را اخراج خواهد کرد.

در این جلسه، بوریس جانسون که تحت حمله تند قانون گذاران قرار گرفته بود از پاسخ دادن به سوالات درباره تحقیقات پلیس یا گزارشی که قرار است پیرامون تخلفات احتمالی او و دیگر هم حزبی هایش منتشر شوند طفره رفت.

چندی پیش تصاویر مهمانی مقامات دولت انگلیس با حضور جانسون در زمان اوج اعمال محدودیت های کرونایی در سال گذشته میلادی نقدها شدید جامعه و سیاست مداران انگلیس را برانگیخت. پس از آن مشخص شد جانسون و نزدیکانش شب خاکسپاری شوهر ملکه انگلیس نیز دو مهمانی برگزار کرده بودند.

نخست وزیر انگلیس در جلسه مجلس اظهارات استارمر را تأکید کرد که اگر مشخص شود که او مجلس را فریب داده باید استعفای خود اعلام کند. رهبر حزب کارگر یادآور شد که جانسون در جلسه ماه گذشته میلادی گفته بود در خانه شماره 10 همه دستورالعمل های مربوط به کووید رعایت شده بودند و چند بار تأکید کرد که چنین مهمانی هایی برگزار نشده بودند.

رهبر حزب کارگر انگلیس در پاسخ گفت: فکر می کنم آقای نخست وزیر به سوال من پاسخ بله گفت. او موافق است که این قانون در خصوص او صدق می کند. بنابراین اگر او مجلس را گمراه کرده باشد باید استعفا دهد.

استارمر در ادامه گفت، تلاش ها برای دفاع از نخست وزیر آسیب بزرگی به اعتماد جامعه وارد می کند. او در ادامه گفت: جامعه تصمیم خود را گرفته است. آن ها می دانند که او (جانسون) برای این شغل مناسب نیست. نخست وزیر و کابینه او حاضر هستند چه اندازه آسیب به جامعه وارد کنند تا خود را نجات دهند؟

این مقام انگلیسی اضافه نمود: اکنون این منظر شر م آور به وجود آمده که نخست وزیر انگلیس تحت تحقیقات پلیس قرار داشته و نمی تواند کشور را ترک کندف نمی تواند کارش را درست انجام دهد و هر روز که کابینه او بیشتر حرف نزنند، بیشتر و بیشتر همدست او محسوب می شوند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2061

به "حملات تند رهبر حزب کارگر انگلیس علیه جانسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات تند رهبر حزب کارگر انگلیس علیه جانسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید