راهکاری برای سهامدارانی که سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند

به گزارش مجله عکس، تهران (پانا) - شرکت سپرده گذاری مرکزی اطلاعاتی را درباره واریزی سودهای سال گذشته سهام عدالت ارائه داده و اعلام نموده است سهامدارانی که سود سال گذشته خود را دریافت ننموده اند، هر چه زودتر نسبت به اصلاح شماره شبای خود در سامانه سجام و سامانه سهام عدالت اقدام نمایند.

راهکاری برای سهامدارانی که سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند

به گزارش خبرآنلاین، در پی اقدامات صورت گرفته برای واریز سود سال 99 سهام عدالت در چند روز آینده، بعضی از مشمولان این سهام اعلام نموده اند که هیچ گونه اطلاعی درخصوص پرداخت سود سال 98 خود ندارند و نسبت به واریز آن در سال گذشته دچار شک و ابهام شده اند که در پی چنین اتفاقی، نسبت به راه های رفع این مشکل بی اطلاع هستند.

براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی، بیش از 2 میلیون و 300 هزار نفر جزو مشمولان سهام عدالت هستند اما تا به امروز سود سهام خود را دریافت ننموده اند، دلیل ایجاد چنین مسئله ای ناشی از آن بوده است که شماره شبا آنان در سامانه ثبت نشده یا شماره شبای این افراد نامعتبر، مسدود، راکد، مشترک 2 امضاء ارز یا بلندمدت بوده است.

شرکت سپرده گذاری مرکزی روز گذشته با ارائه جزییات دقیقی از رفع این مشکل، اعلام نمود: افرادی که اطلاع دقیقی نسبت به پرداخت یا عدم پرداخت سودهای واریز شده سهام عدالت خود ندارند، می توانند با مراجعه به سایت sahamedalat.ir و با ورود به گزینه مشاهده دارایی سهام عدالت، اطلاعات کامل نسبت به پرداختی های خود را به دست آورند.

پس از ورود به این گزینه و ورود کد ملی، اگر در منوی سابقه پرداخت گزینه پرداخت پیروز ثبت شده باشد، بدین معناست که مسئله ای در پرداخت سود وجود نداشته و این واریزی صورت گرفته است، اما ثبت گزینه بازگشت از بانک به معنای اشتباه در درج شماره شبا و نامعتبر بودن آن است.

این موضوع بارها از سوی شرکت سپرده گذاری و نیز مسوولان حاضر در سازمان بورس مطرح شده است، افرادی که تا به امروز سود سهام عدالت خود را دریافت ننموده اند باید هر چه زودتر اقدامات لازم برای رفع مشکل ایجاد شده را در دستور کار قرار دهند تا بتوان برای واریز سودهای عقب مانده اقدام کرد که در این زمینه 2 روش پیش روی سهامداران قرار داده شده است.

در روش نخست، مشمولان سهام عدالت می توانند به وسیله سامانه سجام sejam.ir مشکل مربوطه را رفع نمایند، در این خصوص افرادی که تا به امروز در سامانه سجام ثبت نام ننموده اند باید هر چه زودتر به منظور رفع این مشکل، اقدام به ثبت نام در سامانه سجام نمایند.

در این میان افرادی حضور دارند که پیشتر در سامانه سجام ثبت نام نموده اند اما تا به امروز سودی برای آنان واریز نشده است که این افراد باید در سامانه سجام و با انتخاب گزینه ویرایش اطلاعات شماره شبای خود را تغییر دهند.

در روش دوم، مشمولان سهام عدالت می توانند به وسیله سامانه سهام عدالت sahamedalat.ir این مشکل را رفع و با انتخاب گزینه مشاهده و ویرایش پروفایل شماره شبای تازه خود را ثبت نمایند.

در صورت ثبت شماره شبای حساب فعال بانکی در سامانه سجام یا سامانه سهام عدالت، سود سهام سال 99 به همراه سود سال 98 به صورت یکجا به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

پیشتر سید احسان خاندوزی، وزیر امور مالی و دارایی درباره رقم و زمان پرداخت سود سهام عدالت اعلام نمود: مجامع عمده شرکت ها در نیمه نخست سال 1400 برگزار گردید، اما سود دارندگان سهان عدالت به روش مستقیم و غیرمستقیم تا به امروز پرداخت نشده است. بر این اساس مقرر شد با تعاملی که میان شرکت های سرمایه گذاری استانی و کانون سهام عدالت انجام می گردد، به سرعت و تا قبل از سرانجام اسفند ماه سال جاری سود سهام عدالت سال 99 به همه دارندگان این سهام پرداخت گردد.

وی تاکید نمود: سود سهام عدالت برای سهامدارانی که دارای سهام یک میلیونی هستند، نزدیک به یک میلیون تومان است، اما برای مشمولان دارای سهام 530 هزار تومان حدود 550 هزار تومان سود پرداخت می گردد.

بعلاوه اعداد اعلام شده برای پرداختی سود سال 99 سهام عدالت نشانگر رشد چشمگیر آن نسبت به سود سال های گذشته است و این امر توانست نقطه امیدی را در میان مشمولان این سهام که بیشتر آنها جزو قشر ضعیف جامعه محسوب می شوند، ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2049

به "راهکاری برای سهامدارانی که سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکاری برای سهامدارانی که سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید