شش نام احتمالی برای سمت های ارشد کابینه جو بایدن

به گزارش مجله عکس، ایسنا نوشت: هر چند که دونالد ترامپ از پذیرفتن شکست در انتخابات ریاست جمهوری همچنان امتناع می نماید، اما این امر جلوی تیم بایدن را از در پیش دریافت گام هایی در قبال انتقال قدرت و گذار به کاخ سفید نگرفته و این منجر به برآورد های همیشگی درباره اینکه چه کسانی کدام سمت های کابینه بعدی را پر می نماید، شده است.

شش نام احتمالی برای سمت های ارشد کابینه جو بایدن

به گزارش یاهونیوز، تیم بایدن کوشش نموده تا اجازه به افشای برنامه ها و گزینه هایش برای دولت ندهد و همچون همواره لیستهای کوتاهی درباره گزینه ها در حال انتشار هستند. در این جا به چند اسمی که بیشتر از همه برای بعضی از رده بالاترین مناصب کابینه بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب مطرح شده اند، اشاره می کنیم:

سوزان رایس

برای سمت وزیر امور خارجه یا یک سمت ارشد دیگر در حوزه امور خارجه یا دفاع

سوزان رایس یک مقام پرسابقه وزارت امور خارجه است که قبلا در سمتهایی همچون سفیر آمریکا در سازمان ملل و مشاور امنیت ملی در دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق خدمت نموده است. او اخیرا قبل از آنکه کامالا هریس به عنوان معاون بایدن در ریاست جمهوری معین گردد، چندین دور فرآیند آنالیز سوابق را برای معاونت بایدن طی نموده بود. نام سوزان رایس را برای چندین سمت رده بالای حوزه سیاست خارجی و دفاعی ذکر نموده اند.

میشل فلورنوی

به عنوان نامزد وزیر دفاع یا یک پست دیگر حوزه امنیت ملی

فلورنوی یکی از رایج ترین گزینه های ذکر شده برای یک سمت ارشد امنیت ملی یا سیاست خارجی بوده است. در صورتی که او وزیر دفاع گردد، تبدیل به اولین زنی که در این سمت منصوب می گردد خواهد شد. او در دولت باراک اوباما به عنوان معاون سیاستگذاری دفاعی وزیر دفاع خدمت کرد. او همچنین از بنیانگذاران اندیشکده با نفوذ موسوم به مرکز امنیت آمریکای جدید است.

داگ جونز

گزینه احتمالی برای سمت دادستان کل

داگ جونز که سناتور در حال کناره گیری ایالت آلاباما است، حتی قبل از آنکه در کمپینش برای انتخاب مجدد شکست بخورد، به صورت علنی و خصوصی نامش به عنوان گزینه احتمالی برای دادستان کلی آمریکا ذکر شده بود. جونز که دوست دیرینه بایدن و یک دادستان سابق در آمریکا است، بعد از آن شهرت پیدا کرد که به پیگرد قضایی عوامل کوکلاکس کلان که در بمبگذاری سال 1963 کلیسای باپتیست خیابان شانزدهم دست داشتند، پرداخت. او همچنین در محافل سیاسی دموکراتها در آلاباما و به ویژه در بیرمنگام که محل زندگی اش است، تعامل داشته است. جونز از پاسخ دادن به پرسشها درباره خدمت کردن در دولت خودداری نموده اما این کار را عمدتا قبل از شکست خوردن کمپینش برای انتخاب شدن مجدد انجام داد. حالا معین نیست جونز میخواهد در گام بعدی چه کاری انجام دهد.

لائل برینارد

نامزد انتصاب به عنوان وزیر خزانه داری

یکی از سمت های کابینه که بیشتر از بقیه مورد آنالیز دقیق واقع شده است، پست وزیر خزانه داری است. مترقی ها امیدوارند که سناتور الیزابت وارن یا سارا بلوم راسکین، معاون سابق وزیر خزانه داری در این سمت منصوب گردد. اما منافع در حال رقابت همچون جامعه بانکداری و فراکسیون سیاهپوستان کنگره هم یک سری اسامی را مطرح ساخته اند. برینارد در سطح یک نامزدی که رویش اتفاق نظر وجود دارد، است. او کسی نیست که سازمان های زیادی نظر خوش به او نداشته باشند و اعتبارش به عنوان یک مقام سابق وزارت خزانه داری و همچنین عضو سابق هیات مدیران فدرال رزرو او را یک کاندیدای قابل رقابت می سازند.

هایدی هایتکامپ

گزینه برای وزارت کشاورزی

هایتکامپ نامش بیشتر از همه برای نامزد انتصاب به عنوان وزارت کشاورزی ذکر شده است؛ نقشی که خیلی بیشتر از سیاستگذاری در قبال مزارع را پوشش می دهد. هایتکامپ آخرین دموکراتی است که به عنوان سناتور ایالت داکوتای شمالی خدمت نموده و از حامیان صریح مسائل و تجارت مرتبط با مناطق روستایی که بر جامعه مزرعه داران تاثیر دارند، است. او به عنوان سناتور یک عضو میانه رو تر فراکسیون حزب دموکرات بود.

ویوک مورتی

نامزد رهبری وزارت سلامت و خدمات انسانی

دکتر مورتی، یک جراح عمومی سابق آمریکایی و از شرکت کننده های منظم گروه های بحث و مشاوره دهنده سیاسی برای کمپین بایدن بوده و اخیرا به عنوان ریاست مشترک کمیته مشورتی کووید 19 جو بایدن، یک سمت ارشد برای دولت بعدی که پاسخ دهی به شکلی جدید به کووید 19 را در اولویت قرار داده، منصوب شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1353

به "شش نام احتمالی برای سمت های ارشد کابینه جو بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شش نام احتمالی برای سمت های ارشد کابینه جو بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید